Dodaj do ulubionych

stomatolodzy Wrocław 2015 rok - proszę o opinie

18.05.15, 19:50
Były już podobne wątki, korzystałam z wyszukiwarki Gazety, przewertowałam też blisko 20 stron wyników wyszukiwania na Znanym Lekarzu. Wynotowałam gabinety, które w powodzi autoreklamy (forum) i lukrowanych laurek (ZL) wydają mi się (w miarę) wiarygodne. Proszę o poradę, do kogo z poniżej wymienionych warto/nie warto się udać (jeśli ktoś przetestował na własnej skórze, czy też raczej zębach :)).

Kryteria, które uważam za niezbędne:
- nieskazitelna czystość,
- RTG/RVG na miejscu,
- wypełnienia trzymają się latami, są szczelne, nie przebarwiają się,
- stomatolog potrafi odtworzyć naturalny kształt zęba, TAKŻE ZĘBÓW PRZEDNICH.

Nie przeszkadzają mi za to:
- "obsuwy" w poczekalni, które wręcz postrzegam na plus, bo dla mnie to jest dowód, że lekarz przeznacza na pacjenta tyle czasu, ile dany przypadek wymaga,
- długie terminy - do dobrego specjalisty długie kolejki to norma,
- ceny wypełnień ok. 200-250 zł za zęba - mam świadomość, że jeśli wypełnienie ma być szczelne latami, będzie drogie - nie oczekuję, że będzie kosztować 80 zł, a za 3-4 lata wydam ileś razy więcej na kanałówkę (a implanty, to już w ogóle są poza zasięgiem moich możliwości finansowych).

Moje typy:
1) DIGITAL DENTISTRY & MEDICINE, Lidia Kittel lub Małgorzata Makulska-Kołtonowska,
2) MHDENT, Marta Hryncewicz,
3) Welldent, Anna Dobosz,
4) Dentalcity, Beata Rodak,
5) Dental Clinic M, Irma Maag,
6) IDENTAL CLINIQUE, Magdalena Kazanowska- Dygdała
7) MODENT, Joanna Rzepkowska
8) Royal Dent, Aleksandra Makuch - Kornacka,
9) PERFECT-BIS (ale tu nie wiem, do kogo)

Na dzień dzisiejszy najbardziej jestem przekonana do kliniki nr 3 i nr 1 (w tej kolejności).
Czekam na Wasze wypowiedzi, dzięki którym mam nadzieję, że uda się podjąć dobrą decyzję :).

Pozdrawiam wszystkich, którym się udało doczytać do tego miejsca :D.
Obserwuj wątek
    • moje_oficjalne_konto Re: stomatolodzy Wrocław 2015 rok - proszę o opin 23.05.15, 23:57
      Naprawdę nikt nie bywał w którymś z powyższych gabinetów?
      Strasznie się boję pomyłki. Zęby to nie włosy u fryzjera, nie odrosną :(.

Kiedyś leczyłam się u taniego (umowa z NFZ) i dość dobrego stomatologa (średniej wielkości wypełnienie ok. 80-100 zł w 2003 roku). Doktor dokładna, ale materiały niestety słabej jakości (choć jak za tę cenę, to i tak długo wytrzymały).

Potem zaczęłam chodzić do stomatologa polecanego przez mojego mężczyznę. Zasugerowałam się słowami, że zapłacę dużo (średnie wypełnienie 220 zł, potem zdrożało do 250 zł), ale to będzie "raz a dobrze", bo gabinet z nowoczesnym sprzętem i materiałami b.dobrej jakości.

Pierwsze wypełnienia były b.ładne, być może dlatego, że na zębach tylnich i może je łatwiej było obrabiać? Jednak co do przednich, to niestety, ale jestem bardzo zawiedziona :(. Po mniej niż roku (chyba 8 miesięcy dokładnie) na jednym z leczonych przednich znowu pojawiła się ciemna otoczka. Doktor stwierdziła, że to próchnica wtórna (czy jakoś tak).

Straciłam zaufanie i nie chcę leczyć zęba u Pani Doktor ponownie, bo kto wie, czy nie będzie powtórki z rozrywki. Poza tym już za pierwszym razem kształt zęba nie był tak ładnie odtworzony jak zęby tylnie. I co najgorsze wg mnie, to zwyczaj wycinania kawałka dziąsła. Pani Doktor powiedziała, że przy leczeniu przednich zębów to konieczne (czy naprawdę nie ma innego sposobu?), ale że dość szybko to dziąsło odrośnie. U mnie trwało to z pół roku i wyglądało fatalnie, jak bym miała jakąś wyrwę między zębami. Wstydziłam się uśmiechać. A niewiele później, jak w końcu dziąsło się odbudowało, to ząb do poprawy :(.

Szukam więc obecnie naprawdę zaufanego stomatologa, który potrafi ładnie odtworzyć kształt przednich zębów i nie zrobić przy tym autostrady w miejscu dziąsła. Chciałabym zmieścić się w budżecie 200-250 zł za zęba, Tańsze (po 100 zł) wypełnienia z doświadczenia wiem, że długo trzymać się nie będą, więc się nie łudzę, że można tanio i dobrze. Ale kurczę, jeżeli już odżałuję te 200-250 zł, to naprawdę chciałabym mieć pewność, że tyle pieniędzy nie poszło na marne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka