Dodaj do ulubionych

Uczucie mocno bijącego serca i odbijanie

18.12.19, 23:58
Dzień dobry Wszystkim,

piszę tutaj z nadzieją, że ktoś kiedyś mi pomoże, ponieważ sam już nie wiem co robić.
Mam 28 lat, a od 10 lat z roku na rok coraz bardziej (zwłaszcza w ostatnim okresie..) doskwiera mi następujący objaw - mocne czucie bijącego serca.
Od roku nawet wybudza mnie w nocy lub zaczyna się po powrocie z toalety. Występuje wtedy łącznie z uczuciem niedotlenienia i narastającego napięcia w klatce piersiowej. Wrażenie jakby serce uderzało o żołądek. Ustępuje po kilkunastu minutach głębokiego oddychania, wypiciu wody i odbiciu zalegającego w żołądku powietrza.
Standardem od dawna jest uczucie bicia po posiłku. Również pomaga popijanie wody i odbijanie.
Od dawna po krótkim wysiłku (np. dobiegnięcie do autobusu) przy opadaniu tętna mam jakby pojedyncze mocne skurcze serca z jednoczesną potrzebą kaszlnięcia. Pomaga głębokie oddychanie przez 2-3 minuty, do momentu aż puls ostatecznie opadnie.
Ogólnie często mi się odbija i sam to prowokuję, ponieważ łagodzi uczucie mocno bijącego serca na jakiś czas.
Zauważyłem silną zależność występowania objawów i diety. Najgorszy jest alkohol, którego boję się dotykać. Po wypiciu dwóch lampek wina objawy w nocy potrafią być bardzo silne. Czuję wówczas jakby miała stać mi się krzywda.

Do napisania postu "zmotywowały" mnie ostatnie "przeboje" z budzeniem się w nocy..

Jeśli chodzi o styl życia: nie palę, piłem rzadko, a teraz chyba przestanę w ogóle, bo się boję. Odżywiam się zdrowo, choć ćwiczę coraz rzadziej.

Choroby: dwa razy miałem zakrzepicę łydki.. Po drugim epizodzie rok temu zacząłem jeść warfin (lek rozrzedzający krew) na stałe..

Bieganie po lekarzach: ciśnienie z normie, ekg, echo serca, nawet ablację miałem ponieważ czasami mam częstoskurcz (ale nie znaleziono ognisk arytmii w sercu). Czyli z badań wynika, że serce zdrowe.
Gastroskopia nie wykazała przepukliny, czy refluksu (choć czuję jak leżę, że czasem coś jakby się przemieści - wtedy inaczej mi serce zabije, jakby zprąduje i odruchowo się podrywam z łóżka, a wtedy wraca wszystko do normy). Czyli teoretycznie żołądek ok.

Będę bardzo wdzięczny, za każdy trop, czy wskazówkę.
Obserwuj wątek
      • tokar91 Re: Uczucie mocno bijącego serca i odbijanie 02.01.20, 14:00
        Nie znaleziono pewnej przyczyny póki co.. Chodzę do hematologa co kilka miesięcy kontrolnie (badania w kierunku trombofilii/zespołu antyfosfolipidowego. Raz, ale to miesiąc po zrobieniu się zakrzepu wynik dodatni na antykoagulant tocznia i pp antybeta2glikoproteinie. Więc jeszcze nie jest pewne.). Czekam też na reumatologa profilaktycznie - angiolog dał skierowanie i powiedział, że zakrzepica może poprzedzać chorobę reumatyczną. Ja ze swojej obserwacji widzę tylko, że obydwa epizody zakrzepu były akurat w okresach, kiedy więcej ćwiczyłem i jadłem więcej kapusty kiszonej, wieprzowiny i sera żółtego.. Lekarze mówią, że to raczej przypadek.

ps. Od miesiąca jedynym alkoholem jaki wypiłem, była lampka szampana na sylwestrze. I czuję poprawę, jeśli chodzi o budzenie się w nocy z tą dusznością i biciem. Dosłownie kilka razy po przebudzeniu się w nocy coś czułem. Odnośnie funkcjonowania w dzień z tymi różnymi innymi objawami też mam wrażenie, że czuję poprawę (choć do ideału daleko).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka