Dodaj do ulubionych

Torbiel jajnika a usunięcie

20.02.20, 15:52
Witam. Tak jak pisałam wcześniej przez przypadek dowiedziałam się że mam torbiel na jajniku 5x6 cm. Poszłam do pani ginekolog i owszem potwierdziła, że jest jednokomorowa wypełniona płynem. Zleciła wykonać test roma co zrobiłam zaraz na drugi dzień. Wczoraj odebrałam wyniki, są podwyższone i od razu udałam się do lekarki. To że są podwyższone to normalne przy torbielach. Tabletek żadnych nie chciała mi przepisać (może zrobi to inny lekarz tak powiedziała), skierowania na usunięcie też nie. Według niej powinnam najpierw iść na łyżeczkowanie macicy, bo jak mi powiedziała po usunięciu starych komórek powstaną nowe i to może przyczynić się do zmniejszenia torbieli ale nie koniecznie. Dopiero po tym możemy rozważyć usunięcie. Nie chcę być królikiem doświadczalnym, trochę poczytałam i wiem, z tego co mówiły inne dziewczyny że miały większe i pod wpływem tabletek się zmniejszyły choć nie zawsze. Chciałabym najpierw spróbować coś zrobić farmakologicznie. Czy u was też była taka procedura zanim trafiłyście na stół?

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka