Dodaj do ulubionych

Zapalenie zatok i problem z górnymi powiekami.

21.03.20, 11:57
Witam.
Jestem już tak zdesperowana, że muszę napisać. Od poniedziałku zaczęło mi się choróbsko (piąte w tym roku!), gorączka do 38 stopni, okropne bóle mięśni i rozbicie. Z każdym dniem się pogarszało, doszedł ból nosa, katar a później zapchanie. Temperatury rosły już do 38,5-39. Wtedy już zaczęły mi trochę puchnąć powieki. Miałam teleporady (w związku z kwarantanną lekarze w ostateczności przyjmują do siebie) z których wynikło, że to mogą być zatoki i w razie braku poprawy iść do przychodni na nocny dyżur. Tak się stało, gdy dopadła mnie gorączka 39,6 i moje powieki były w jeszcze gorszym stanie...Leki nie działały, branie na zmianę apapu i nurofenu zupełnie nic nie dawało. Siedziałam ciągle z wysoką gorączką, drgawkami, migreną. Na nocnym dyżurze ostatecznie stwierdzono, że to zatoki, dostałam syrop, psikacz do nosa i antybiotyk trzydniowy, co mi się wydaję małą porcją, ale okej. Dodam, że to mój trzeci antybiotyk w tym roku. Wzięłam drugą tabletkę wczoraj, dzisiaj czeka mnie ostatnia. I niestety, poprawy są tylko w związku z gorączką, jest niższa, ale reszta objaw dalej jest. Moje powieki są jeszcze mocniej spuchnięte. Dodam, że muszę teraz ciągle nosić soczewki - nie mam okularów aktualnych (wszystkie za małe...) a bez soczewek widzę tylko baaardzo rozmazane plamy, a jakoś trzeba brać leki, jeść i chodzić do łazienki. Oczy nie bolą, nie szczypią, tylko są opuchnięte. Nie wiem, co robić z tym, czy to na pewno typowe od zatok czy jednak coś innego? Nigdy nie miałam problemów z oczami, nawet zaczerwienienie oczu mnie dotyczy bardzo sporadycznie.
Boję się, że gorączka wróci i znowu będę w stanie „rozjechał mnie czołg”. Przez ciągłe chorowanie tracę siłę do wszystkiego i czuję olbrzymią beznadzieję. Może ktoś był w podobnej sytuacji i zaradzi.
Obserwuj wątek
    • migraine Re: Zapalenie zatok i problem z górnymi powiekami 21.03.20, 12:08
      update: znowu 39 stopni...
    • migraine Re: Zapalenie zatok i problem z górnymi powiekami 21.03.20, 12:33
      Błagam o pomoc, nie wiem co robić...
      • vermieter Re: Zapalenie zatok i problem z górnymi powiekami 21.03.20, 13:44
        Wysoka temperatura świadczy, że organizm walczy z chorobą. Mniejsza gorączka to nie jest żadna poprawa.
        Do łóżka, dużo pić, psikacz do nosa wyrzucić do śmietnika.
        • vermieter Re: Zapalenie zatok i problem z górnymi powiekami 21.03.20, 13:47
          Teraz dostrzegłem fragment o potrzebie jedzenia i zwątpiłem w całą historię. Jaja sobie robisz?
          • migraine Re: Zapalenie zatok i problem z górnymi powiekami 21.03.20, 14:02
            Słucham?
    • horpyna4 Re: Zapalenie zatok i problem z górnymi powiekami 21.03.20, 15:23
      To może być alergia, wtedy antybiotyk potrafi zaszkodzić.

Miałam tak chyba ze trzy razy, tylko że u mnie wypadało to podczas czerwcowych upałów. Za trzecim razem zorientowałam się, że to jest na tle alergicznym. Też była wysoka gorączka i kompletnie zatkany nos ropną wydzieliną. Wprawdzie powieki mi nie spuchły, ale widziałam takie zjawisko u własnego męża po tym, jak w głowę ugryzł go szerszeń.

Czy masz w bliskim otoczeniu coś, co pyli?
      • migraine Re: Zapalenie zatok i problem z górnymi powiekami 21.03.20, 20:39
        Aktualnie to nie mam pojęcia, czy cokolwiek w okolicy pyli, bo przeważnie u mnie pylenie zaczynało się w połowie kwietnia.
        Po całej tej kwarantannie obowiązkowo zrobię testy alergiczne, bo już długo ich nie robiłam, nigdy nie miałam większych problemów na tle alergicznym, ale kto wie, co po latach może się pojawić.
    • migraine Re: Zapalenie zatok i problem z górnymi powiekami 22.03.20, 12:34
      Sytuacja ciągle się utrzymuje, coraz bardziej opadają mi ręce :(

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka