Dodaj do ulubionych

Skarga na niekompetencję lekarza

04.04.20, 10:45
Witam , leczyłem się prywatnie u neurologa na rwę kulszową . Przepisał mi zastrzyki sterydowe nie informując mnie o możliwych skutkach ubocznych , które wystąpiły od razu w wyniku których mam szereg powikłań zdrowotnych z którymi teraz się muszę zmagać i uniemożliwiają one mi normalnie żyć . Chcę podważyć kompetencje tego lekarza i pociągnąć go do odpowiedzialności za swoje lekkomyślne decyzję co do sposobu leczenia . Macie jakiś pomysł jak to prawnie zrobić ? Do kogo napisać skargę lub wniosek o ukaranie ( to jest prywatna działalność lecznicza ) . Dziękuję za wszelkie rady .

Poszkodowany pacjent
Obserwuj wątek
    • vermieter Re: Skarga na niekompetencję lekarza 04.04.20, 11:49
      Zostałeś ukarany za własną głupotę.
      Musisz wykazać związek między powikłaniami a sposobem leczenia. To może zrobić tylko biegły, rzeczoznawca, trwa bardzo długo i kosztuje jeszcze więcej, niezależnie czy opinia będzie po twojej myśli.
      Poskarżyć się możesz tutaj na forum a wniosek o ukaranie napisz do prokuratury, to się nazywa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
      • snajper55 Re: Skarga na niekompetencję lekarza 04.04.20, 14:30
        koziorozka napisała:

> Masz kilka możliwości
        > 1. Rzecznik Praw Pacjenta
        > 2. rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy w Okręgowej Izbie Lekarskiej
        > 3. pozew sądowy
        >
        > I tak jak vermieter: musisz udowodnić związek między powikłaniami a sposobem le
        > czenia

To za wystąpienie efektów ubocznych karany jest lekarz?

Chyba raczej powinien udowodnić, że nie został poinformowany o możliwych efektach ubocznych (czy lekarz ma obowiązek o nich informować?). Przydatne by było nagranie z wizyty.

S.
        --
        Sukces PiS! Spada liczba chorych na raka. Gdyż szybko umierają.
        • gregory901 Re: Skarga na niekompetencję lekarza 04.04.20, 16:48
          Dziękuję za wpisy , nic tylko się załamać , człowiek bierze leki przepisane przepisane i pogarsza sw9j stan i jeszcze za płaci , to chyba nienormalne , nagrania z wizyty nie mam , mam tylko rachunek i wypisany sposób dawkowania leku bo wiadomo recepta była zrealizowana , załamka bo w takim razie nic nie wskóram
        • vermieter Re: Skarga na niekompetencję lekarza 05.04.20, 13:38
          Może być sto innych przyczyn tych powikłań, niekoniecznie wspomniane zastrzyki.
          Firmy farmaceutyczne ostrzegają na wszelki wypadek, że może paluszek albo brzuszek zaboleć itp.
          Nagranie z wizyty? Bez zgody lekarza? Naoglądałeś się dżejmsa bonda :)
      • gregory901 Re: Skarga na niekompetencję lekarza 05.04.20, 13:48
        Witaj , nagranie z wizyty to nie mój pomysł oczywiście , nie mam czegoś takiego , co najwyżej zalecenia lekarza co do dawkowania leku , nic więcej nie mam , co do skuteczności , raczej nie odczułem poprawy natomiast wystąpiły wspomniane objawy z których do tej pory nie mogę się podnieść

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka