Dodaj do ulubionych

Czerwień a problemy z ciśnieniem tarczycą?

30.04.20, 11:42

Gość
Zgłoś odpowiedź
Napisano
Witam mam mam 19lat i mam taki otóż problem z czerwienieniem się tzn. Często wieczorami ale szczególnie jak wejdę do zamkniętego pomieszczenia albo samochodu robi mi się strasznie gorąco poce się i występuje rumieniec na policzkach i nosie oraz przy jakiś pracach fizycznych albo bieganiu. Cały czas też czuję takie pieczenie policzków. Występuje u mnie też drżenie rąk czasami mniej czasami bardziej dodam też że odczuwam jakby serce mi szybciej biło i czuje jakby takie pulsowanie na całym ciele tak jakby krew uderzała mocniej. Choruje na cukrzyce insulinozależną jest ona tak średnio ustabilizowana. Ponadto często miewam niepokój nerwowość zmęczenie. Czy to może być ciśnienie czy coś innego bardzo byłbym wdzięczny gdybym dowiedział się mniej więcej co to może być po zakończeniu tych wszystkich obostrzeń zamierzam udać się do lekarza. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • grzespan Re: Czerwień a problemy z ciśnieniem tarczycą? 05.05.20, 22:10
        Niestety nie mam Mam zwykły glukometr ponadto nawet gdy cukier jest unormowany to te incydenty tez się zdarzają :/ Ma Pan jakieś podejrzenia co to może być. To czerwienienie jest praktycznie cały czas ale jest mniejsze tylko czasami to się nasila mam wtedy też suchość w buzi oraz straszne podrażnienie i nerwowość.
        • majenkir Re: Czerwień a problemy z ciśnieniem tarczycą? 08.05.20, 02:23
          Chodzisz zapewnie regularnie do endokrynologa? Podstawowe badania co roku chyba Ci robia?
          Przez net Cie nikt nie zdiagnozuje. Kup sobie aparat do pomiaru cisnienia i mierz wtedy gdy zle sie czujesz.
          Suchosc w ustach moze byc objawem hiperglikemii. Masz paski do ketonow? Jaki miales ostatni HbA1c?
          More to po prostu nerwica?
    • horpyna4 Re: Czerwień a problemy z ciśnieniem tarczycą? 01.05.20, 11:51
      Zbadać trzeba wszystko, tym bardziej, że nie wiadomo, co jest przyczyną, a co skutkiem.

Niepokój, nerwowość i zmęczenie mogą być efektem nadczynności tarczycy. Szybkie bicie serca i pulsowanie może też oznaczać nadciśnienie, zdarza się to czasem wskutek działań ubocznych pewnych leków; nadciśnienie potrafi być również reakcją na stres. Po prostu bez badań nic nie wiadomo.

A ciśnienie trzeba koniecznie kontrolować, bo zawały i udary zdarzają się nawet u ludzi młodych.
      • grzespan Re: Czerwień a problemy z ciśnieniem tarczycą? 05.05.20, 22:15
        Nie wiem czy to ma też jakieś powiązanie ale bardzo razi mnie słońce... Chciałbym się "uleczyć" bo to naprawdę utrudnia mi życie rumieńce mam tez rano na przykład kiedy się nie wyśpie. Po tym koronawirusie pójdę do lekarza ale chciałbym się mniej więcej dowiedzieć z czym mam się zmierzyć ;) Dodam też że gdy wyjdę po schodach i od razu przyjdzie mi przykręcić śrubkę do się nie da bo mnie strasznie trzęsie i od razu jestem czerowny i spocony. Dziękuje za pomoc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka