Dodaj do ulubionych

Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłości

04.06.20, 08:33
Witam
Od 2 miesięcy mam bardzo duży problem że zdrowiem mojej 10 letniej córki. Zaczęło się na początku kwietnia , dziecko skarżyło się na ból brzucha koło pępka który zaczynał się w godzinach wieczornych ,lub budził ja w nocy (co noc).Ból nagły,tempy stały bez związku z ułożeniem ciała ,który przechodził rano.Po no-spa lub paracetamolu nie było lepiej.Lekarz skierował na badania moczu,krwi z rozmazem.Wyniki dobre.Do tych objawów dołączyło się zaparcie mocne.Córka była w szpitalu (podejrzenie ataku wyrostka) zrobili wiele badań wszystkie wyszły dobrze nawet na pasożyty w kale.Leczyli na zaparcia syrop debridat,dicopeg.Stwierdzili te bóle brzucha które były cały czas co noc (diagnoza stres).Dostałam skierowanie do gastroenterologa.Trafiłyśmy do szpitala we Wrocławiu-zrobili USG brzucha (wcześniej też miała robione prywatnie) stwierdzili dalej zaparcie że leczona za małymi dawkami leków- zwiększyli i zrobili testy na nietolerancja pokarmowe ( laktoza,celiaka)wykluczone , wyniki krwi ok, tarczycy ok ,mocz ok.Wszystko dobrze, w nocy jak cały czas występował ból brzucha i po zrobieniu w szpitalu lewatywy wieczorem wystąpiły mocne mdłości szarpanie na wymioty i ślinotok.Wiem że to bardzo dziwne .Tak było te dwie noce na szpitalu.Podczas bolu doktor zrobiła USG i widziała że mocno przelewa się w jelitach mocna perystaltyka , lekarz który był wezwany w nocy i osluchiwal brzuch też tak słyszał , stwierdził że tam w jelitach wrze.Stwiwrdzo o że to po tej lewatywe mimo że dziecko z bolu nie mogło spać i co chwila miała odruch.wymiotny (szarpało nią). Wpisali nas do domu stwierdzając że nie ma wskazań do innych badań (gastroskopii).
Do dziś trwa to już 2 miesiące, nie wiem co mam zrobić gdzie się udać z dzieckiem po pomóc,przecież tak nie może żyć.
Wieczorem albo w nocy boli ja brzuch koło pępka, trochę na lewo po jej stronie i mdli ja mocno szarpie na wymioty i tak pada że zmęczenia i znowu się budzi z tymi mdłosciami.Jest to straszne i przerażające.Córka też schudła jest blada.Usłyszałam nawet od lekarza że nie ma takich nocnych chorób i że dziecko symuluje.
Teraz te mdłości są od 20 dni, jest tez problem z wyproznianiem.Myslałam ze moze to jakas częściowa niedroznosc jelit?Nikt nie chce tego brac na poważnie a dziecko sie meczy strasznie.
Nigdy nie pisałam publicznie żadnych postów ale teraz jestem w sytuacji bez wyjscia, do jakiego lekarza pojsc,jak jej pomoc w sytuacji gdy lekarz tylko sie dziwi.
POMOCY.
Obserwuj wątek
    • x94x Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 04.06.20, 12:41
      Z domowych sposobów polecam sok z surowego ziemniaka, uzupełnić 1/5 szklanki ciepłego mleka i pić na czczo, pół godziny przed jedzeniem przez daw tygodnie. Terapia, którą stosowałam w domu przy bólu brzucha z lewej strony, polecił mi ją znachor, który skutecznie leczył wiele chorób. Ból może częściowo wynikać z tego, że zaczyna dojrzewać. Miałam takie przypadki w szkole. Matka jeździła z 10- latką przez 3 miesiące do różnych lekarzy, niczego nie stwierdzili, a brzuch bolał. Dostała miesiączkę w 4 klasie podstawówki i bóle minęły. Może trzeba sprawdzić jajniki? Może jakaś cysta się zrobiła? Ewentualnie nerki, może jakiś kamyk, też są silne bóle. Ból może promieniować i trudno określić dziecku, z którego miejsca pochodzi. Przyczyn może być wiele, poszłabym z dzieckiem do ginekologa, szczerze współczuję, pozdrawiam.
    • horpyna4 Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 04.06.20, 18:20
      Powodów może być dużo. Podstawowym badaniem powinna w tym przypadku być nie gastroskopia, tylko kolonoskopia, ale należy ją wykonać pod płytką narkozą, żeby dziecka nie męczyć jeszcze bardziej. Jeżeli w szpitalu olewają problem, to można zrobić prywatnie, chociaż dość drogo. Za to w takiej prywatnej klinice specjalizującej się w endoskopii lekarze są zwykle doświadczeni, a przede wszystkim traktują pacjenta poważnie.

Poza ewentualną niedrożnością jelita może chodzić o jakieś zaburzenia trawienia (wchłaniania). Czasem konieczne jest nawet żywienie pozajelitowe.
      • anowakkamilka100 Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 04.06.20, 21:45
        Dziękuję za odpowiedż
        Właśnie z tym prywatnie to też u dziecka nie jest tak łatwo jak u dorosłego.Býłam prywatnie u lekarza z Wrocławia gastroenterologa dziecięcego z dużą praktyką, to powiedział że nie widział jakiejś złej choroby u dziecka w jelitach przez 30 lat swojej praktyki.
        I że to jest napewno czynnościowe zaparcie a ból i mdłości to dziecko prowokuje.I ogólnie tutaj nie ma wskazań do tych badań.(min.brak krwi w stolcu lub krwistych wymiotów).Jako leki dał na 8 tygodni środki przeczyszczajace Xenna i do widzenia.
        • horpyna4 Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 05.06.20, 09:19
          Zmień lekarza, przecież nawet u dzieci zdarzają się przepukliny. Jak kawałek jelita uwięźnie w takiej, to można się zatkać. A jeżeli dziecko odczuwa ból w jednym miejscu, to nie można takiej ewentualności wykluczyć.

Co do środków przeczyszczających, to ich rodzaj powinien być zależny od tego, z jakiego powodu nastąpiła niemożliwość wypróżnienia się. Jeżeli jest to stwardnienie stolca, to dobrze rozmiękcza napar z kory kruszyny, albo mieszanek ją zawierających.

Poczytaj też sobie, co oznacza "skręt kiszek".
          • aduerin Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 05.06.20, 17:15
            horpyna4 napisała:

> Zmień lekarza, przecież nawet u dzieci zdarzają się przepukliny. Jak kawałek je
            > lita uwięźnie w takiej, to można się zatkać. A jeżeli dziecko odczuwa ból w jed
            > nym miejscu, to nie można takiej ewentualności wykluczyć.
            >
            > Co do środków przeczyszczających, to ich rodzaj powinien być zależny od tego, z
            > jakiego powodu nastąpiła niemożliwość wypróżnienia się. Jeżeli jest to stwardn
            > ienie stolca, to dobrze rozmiękcza napar z kory kruszyny, albo mieszanek ją zaw
            > ierających.
            >
            > Poczytaj też sobie, co oznacza "skręt kiszek".
            Droga znachorko, przepuklina w jelitach i skret kiszek jednak można wykluczyć. To są stany ostre a nie przewlekłe. Ne bredź.
      • anowakkamilka100 Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 10.06.20, 08:11
        Dziękuję za odpowiedż.
        Właśnie wczoraj byłam u pediatry, ponieważ te objawy trwają nadal.Córka obudziła się ok 23.30 i mówi że ja mdli zaczęło ja szarpać na wymioty ale taka śliną potem zasnęła ale cały czas się wierci przełyka śliną a o k 4 znowu ja szarpało na wymioty.I tak co noc.
        Pediatra stwierdziła że córka jest zdrowa i nie da skierowania na żadne badania ponieważ nie ma choroby tylko w nocy.
        Ja częściowo rozumiem jej reakcje ponieważ dla mnie też to jest bardzo dziwne, ale tak niestety jest .
        Przecież tak dziecko nie może żyć ,tak się.meczyc.
        Pediatra powiedziała że kolonoskopię to robią jak jest krew w stolcu i w ogóle krzyczała na.mnie że wymyślam takie inwazyjne badania.To jest tragedia
        Ja już nie mam siły, jestem załamana ta sytuacja .
        • koziorozka Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 10.06.20, 08:57
          anowakkamilka100 napisał(a):
          > Ja już nie mam siły, jestem załamana ta sytuacja
          ---------------------
          Nie załamuj się, szukaj dalej. Neurolog może coś znajdzie.
          Ból brzucha może towarzyszyć schorzeniom neurologicznym.
          Oprócz tego skonsultowałabym córkę z psychiatrą.
          Będziesz miała dla innych lekarzy argument, że to nie są wasze wymysły, że dziecku coś jest i trzeba mu pomóc.
          • anowakkamilka100 Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 11.06.20, 06:06
            Dziękuję
            Właśnie tak chcę zrobić, a neurolog badała córkę długo prawie półtorej godziny byłyśmy na wizycie i stwierdziła że nie widzi neurologiczne nic.
            Wczoraj po kąpaniu zauważyłam że dziecku mocno wychodzą włosy jestem przerażona tym boję się że to coś złego .
            Ona od marca właściwie nic nie przybrała na wadze, mimo siedzenia w domu (kwarantanna) i jedzenia normalnych dobrych posiłków. Podrosla a waga stoi w miejscu.Była normalnym szczupły dzieckiem wchodzącym na basen , taniec , teraz jest bardzo szczupła , ale nawet to pediatry nie zainteresowało.Bardzo się martwię.
            • horpyna4 Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 11.06.20, 09:19
              A jesteś pewna, że córka nie wywołuje świadomie wymiotów, jak to bywa u anorektyczek? Wprawdzie jest jeszcze dzieckiem, ale dziesięciolatka też może mieć bzika na punkcie odchudzania. Może warto zrobić dyskretne rozeznanie wśród koleżanek szkolnych, czy nie ma wśród nich takiej mody? Brzmi to nieprawdopodobnie, ale dzieciaki potrafią robić największe głupstwa, jeżeli mają jakiegoś idola (np. modelkę) i chcą dorównać.

Mam jednak wrażenie, że to jakaś choroba jelit, której skutkiem jest niemożliwość normalnego wchłaniania pokarmów. Lekarze mało wiedzą o takich dolegliwościach i często je lekceważą.
              • anowakkamilka100 Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 11.06.20, 13:09
                Dziękuję
                Nie ,to jeszcze dziewczynka z tych dziecinnych 10 latek,zawsze była delikatna ale tak zdrowo szczupła , ona normalnie zjada posiłki to akurat wiem na 100 procent . Jestem w domu gotuję i dziecko normalnie zjada ma apetyt.
                Właśnie też myślę że tu jest problem z jelitami ,jakaś częściowa niedrożność albo za szybki pasaż i złe wchłanianie.Ale skąd w takim razie te mdłości i ciągnięcia na wymioty lub ból?
                To jest tragedia patrzeć na swoje dziecko w tym stanie i nie móc nic zrobić.
                Mam tylko nadzieję że to nic strasznego z tych złych chorób jelita, bo już i tak zaczynam myśleć.Lekarz mówi że to się nie zdarza u dzieci , nie dopuszcza takiej myśli w ogóle ,a ja się zaczynam bać.
                Zrobiłam jeszcze badanie kalprotektyna w kale -prywatnie (czekam na wynik)pokazuje czy jest stan zapalny w jelitach.
                Przecież to dziecko musi mieć pomoc , leczenie nie mogę przyjąć że ma tak żyć i ok.
                Co noc ja mdli i wymiotuje śliną lub ja boli tak nie da rady żyć. Jestem u kresu wytrzymałości. Nigdy nie pisałam nigdzie, nie mam fb nic ale teraz czuje się taka bezradna.
                  • ogorki3 Re: Ból brzucha u dziecka 10 lat co noc i mdłośc 18.06.20, 19:42
                    Moim zdaniem córka ma problemy z jelitami i możliwe, że ma refluks przy wejściu do żołądka dlatego te nocne wymioty. Ponieważ jelita nie pracują prawidłowo i córka nie wypróżnia się regularnie to strawiony pokarm nie idzie do jelit tylko cofa do góry.Jeśli przy wymiotach ślina kwaśno smakuje to po prostu kwas cofa się do przełyku a otwarty refluks nie zatrzymuje kwasu. Dlatego wymioty są w nocy bo przecież śpimy w pozycji poziomej. Ja też miałam problemy z nocnymi i porannymi wymiotami i niestety leki przepisane od gastrologa nie bardzo pomagały. Ale to nie znaczy, że nie da się nic zrobić.
                    Od czterech miesięcy moje dolegliwości w dużym stopniu ustąpiły.
                    Jeśli będziesz zainteresowana sposobem (u dzieci też można go stosować) w jaki ja sobie poradziłam z tymi problemami to możemy się skontaktować prywatnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka