Dodaj do ulubionych

Drętwienie ręki i skoki ciśnienia przez stres?

21.06.20, 20:08
Kilka dni temu doznałam bardzo złego samopoczucia oraz skoków ciśnienia. Raz było bardzo niskie a raz bardzo wysokie. W tym czasie zaczęła mi drętwieć prawa ręka. Ciśnienie się unormowało, ale ręka wciąż drętwieje co bardzo mnie niepokoi. Wyniki morfologii krwi, tsh, biochemia, wszystko idealne. Lekarz mówił, że to na tle emocjonalnym. Rozumiem, że skoki ciśnienia mogą być powodowane przez stres, ale czym jest spowodowane drętwienie ręki? Mam 24 lata. Bardzo proszę o wypowiedzi, może ktoś również miał taką sytuację
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Drętwienie ręki i skoki ciśnienia przez stres 21.06.20, 22:17
      To całkiem możliwe. Lekarz powinien przepisać Ci jakieś środki uspokajające, a jeżeli nie pomogą, to szukać innej przyczyny.

Na tle emocjonalnym mogą pojawiać się również nerwobóle i mogą one występować w dowolnej części ciała, udając schorzenie somatyczne. Człowiek wtedy się jeszcze bardziej denerwuje, co wzmaga te dolegliwości.
      • neuroleptyk Re: Drętwienie ręki i skoki ciśnienia przez stres 21.06.20, 23:17
        rOFL horpyna4 napisała:

> To całkiem możliwe. Lekarz powinien przepisać Ci jakieś środki uspokajające, a
        > jeżeli nie pomogą, to szukać innej przyczyny.
        >
        > Na tle emocjonalnym mogą pojawiać się również nerwobóle i mogą one występować w
        > dowolnej części ciała, udając schorzenie somatyczne. Człowiek wtedy się jeszcz
        > e bardziej denerwuje, co wzmaga te dolegliwości.

Solidna diagnostyka, kod ICD rozpoznania. Jeszcze nic w zasadzie nie zbadane pod kątem ręki i już gadanie bzdur o tłach nerwowych - to jest przerażające ! W czasie hiperwentylacji owszem mogą drętwieć ręce, ale nie jedna ręka, ale wtedy jest oczywiste powiązanie jednego zjawiska z drugim.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka