Dodaj do ulubionych

Ból kolana po biegu.

28.06.20, 13:33
Witam.
Od kilkunastu dni zacząłem biegać po 2 letniej przerwie. W zeszłym tygodniu podczas truchtu na 13 km poczułem nagły ból w lewym kolanie. Nie przewróciłem się, nie uderzyłem ani nie skrzywiłem nogi.
Na drugi dzień ból podczas chodzenia był tak silny, że musiałem się podtrzymywać. Zauważyłem, że ból był bardziej z prawej strony kolana niż tak w centrum.
Poszedłem do apteki gdzie Pani farmaceutka stwierdziła, że to przeciążenie kolana i dała mi maść.
Dzisiaj po trochę ponad tygodniu ból obecnie jest o wiele mniejszy niż był, lekko odczuwam dyskomfort podczas chodzenia, natomiast bardziej boli w momencie gdy chcę unieść nogę w celu np założenia spodni. Nie miałem żadnego obrzęku, zaczerwienienia czy krwiaka.
Czy to faktycznie wygląda na przeciążenie kolana?
Obserwuj wątek
    • neuroleptyk Re: Ból kolana po biegu. 29.06.20, 11:27
      Nie przejmuj się diagnozą, to tylko tydzień i przygotuj się na miesiące raczej. Wyszukaj sobie hasła "gęsia stopka" "pes anserine" www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK532941/
      Może masz początek zmian zwyrodnieniowych, ale tutaj niestety poza eksperymentalnym leczeniem nic specyficznego do zaoferowania medycyna nie ma w zasadzie - leki przeciwzapalne
      Staraj się być aktywny, może zmień sport na pewien czas.
      • neuroleptyk Re: Ból kolana po biegu. 29.06.20, 18:13
        Jak chcesz diagnozy to tylko lekarz, który dokładnie zbada np. MRI , nie sugeruję żebyś to zaniedbał, ale spekulacje niczego Ci nie dadzą. Bycie całkiem bez bólu może być trochę nierealistyczne w tak krótkim czasie z leczeniem czy bez leczenia, zabiegi chirurgiczne przy oczywistych zmianach zwyrodnieniowych lub urazach, więc całkiem możliwe, że wyjdziesz z receptą na lek przeciwzapalny, ale za kilka lat może być już inna bajka.
        • ever933 Re: Ból kolana po biegu. 29.06.20, 19:25
          Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj w końcu dostałem się do lekarza pierwszego kontaktu. Według Niej jest to przeciążenie stawu kolanowego bądź lekkie naciągnięcie(?) więzadła. Ale bardziej stawia na to pierwsze gdyż dzięki żelu, który stosuję jest widoczna poprawa co niekoniecznie by pomogło przy więzadle.
          W każdym razie dostałem kapsułki DicloDuo. Jeśli przez następny tydzień nie będzie poprawy to wtedy muszę zrobić USG kolana.
          • neuroleptyk Re: Ból kolana po biegu. 29.06.20, 22:35
            Warto wykluczyć poważne problemy, jak np. MRI nic nie wykaże znaczącego, to będzie dobrze. Nawet jak będziesz bez wytłumaczenia bólu konkretną zmianą , bo jest wtedy większa szansa że ból minie po jakimś czasie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka