Dodaj do ulubionych

Nadmierna senność i zmęczenie

08.07.20, 15:26
Cześć,
Od przeszło roku mam problem z nadmierną sennością i zmęczeniem. Kładę się spać ok 22-23 i wstaję 7-8 rano. Ok. godziny 14 jestem już zmęczony i chce mi się spać. Mam zaburzoną koncentrację. Robiłem badania krwi i moczu - tu wszystko w porządku. Byłem u swojego lekarza, twierdzi że wszystko ok. Czy ktoś może mi pomóc?
Obserwuj wątek
        • solwer Re: Nadmierna senność i zmęczenie 09.07.20, 06:21
          A jak z samopoczuciem?Czy mimo senności i zmęczenia, jesteś w pogodnym nastroju? Może psycholog (neurolog) wykluczy występowanie zaburzeń psychicznych, zwłaszcza depresji, dystymii oraz chorób neurologicznych To mogą być także objawy odstawienne, jeśli rzuciłeś alkohol ,tytoń itp Zbadaj jeszcze poziom testosteronu we krwi. Możesz się zdziwić!! U mnie informatycy biegali sobie po piętrach ,a że budzili sensację to kupili sobie rowerek stacjonarny na którym okresowo pedałowali. Ogólnie poczytaj w temacie np tu:www.mp.pl/pacjent/psychiatria/bezsennosc/71407,hipersomnie-nadmierna-sennosc
            • solwer Re: Nadmierna senność i zmęczenie 09.07.20, 16:17
              Damianoo napisał ….. a raz wszystko mnie drażni i zamartwiam się jak to co to będzie. Czasami zastanawiam się czy wszystko ma sens.
              Wszystko to znaczy nic.
              Zrób tabelkę, gdzie wpiszesz co (kto) najczęściej cię drażni. Przeanalizuj dlaczego . Czy znajdujesz środki zaradcze? Jeśli tak zastosuj je. Jeśli nie? Zwróć się z problemem do zaufanej osoby lub psychologa. Poniżej najczęstsze przykłady:
              1 Drażni mnie hałas (rozmowy, telefony. gadulstwo w pracy) bo nie mogę się skupić na zagadnieniu ,które rozwiązuję.
              Propozycja rozwiązania- poprosić o ciszę ,założyć słuchawki odcinające hałas otoczenia.
              2. Może to moje postępowanie jest pierwotną przyczyną mojego rozdrażnienia ? Kąśliwa uwaga n/t wyglądu sekretarki, wygłoszona tubalnym szeptem ,zaowocuje przy najbliższej okazji twz bezinteresowną złośliwością z jej strony.(wtedy masz przechlapane)
              Przyjąć zasadę: wyrządzone komuś zło, zawsze do nas wraca i to w zwielokrotnionej formie. Nie czyń go.
              3.Za dwa dni mija termin opracowania mojej części projektu, a ja jeszcze w lesie. Już się nakręcam, tym co będzie jak nie zdążę. Efekt niemożność skupienia się na pracy .Zaczyna cię ogarniać niemoc twórcza. Zapętlasz się. Mózg pracuje na maxa a wyników brak Efekt senność i zastanawianie się czy to wszystko ma sens?
              Przeanalizuj czy masz kwalifikacje odpowiednie do wykonywania tej pracy(zbyt niskie powodują niemożność wykonania pracy, zbyt wysokie budzą złość ,bo czujesz się niedoceniony)..
              Itd. Im więcej przyczyn przeanalizujesz tym lepiej. Powinno pomóc od razu.
              Zawsze też można zacytować Rejenta Milczka ”Niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba” arabskie إرادة الله czy najkrótszą modlitwę świata gloria.tv/post/pb13qtQxEXH31HbJ6Ge9XmhkN
        • horpyna4 Re: Nadmierna senność i zmęczenie 10.07.20, 09:18
          No, to ciśnienie jest bliżej dolnej granicy prawidłowych, niż tej górnej. Ja z takim zasypiałabym nawet na stojąco, no ale ja jestem wysokociśnieniowcem.

Niezależnie od wszystkiego możesz spróbować pić dużo wody i używać więcej soli. Nie powinno zaszkodzić, a może trochę pomóc. Czy masz prawidłowe tętno?
        • zuzia555 Re: Nadmierna senność i zmęczenie 12.07.20, 09:50
          Nie chodzę do lekarzy jeśli koniecznie nie muszę. Raz z powodu korony, dwa zawsze znajdą coś nieprawidłowego i przepiszą tabletkę. Zmęczenie, ociężałość, nadmierne tycie to symptomy setki dolegliwości. Też zakwaszenia organizmu lub utraty równowagi witaminowo - minerałowej. Niezależnie jaka jest przyczyna i co mógłby powiedzieć lekarz najlepiej samej zadbać o siebie. O moim sposobie odżywania powiedziałam kilku osobom (nie polecając jednakże metody). Dwie zastosowały i są przeszczęśliwe. Nie oznacza to że mój sposób jest właściwy. U tych dwóch osób i u mnie znakomicie funkcjonuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka