Dodaj do ulubionych

Interpretacja wyników echo i próby wysiłkowej

05.08.20, 15:37
Witam! Cierpię na nerwicę lękową, ciągle boję się, że z moim sercem jest coś nie tak. Byłem na badaniach, podczas próby wysiłkowej już byłem spięty, dodatkowo Pani nie kazała ściągnąć maseczki. Mam 29 lat, nie palę nie piję, mam siedzącą pracę ale staram się jak najwięcej ruszać. Lekarz nie stwierdził, że jestem zdrowy i, że nerwica to ciężkie zaburzenie ale do wyleczenia. Najbardziej chodzi mi o wpis "upośledzenie relaksacji lewej komory" zauważyłem to dopiero w domu. Wyniki wklejam poniżej :)
Obserwuj wątek
  • koziorozka Re: Interpretacja wyników echo i próby wysiłkowej 06.08.20, 13:38
   Zaburzenie funkcji rozkurczoweji lewej komory oznacza, że mięsień jest nardziej sztywny, mniej elastyczny.
   To objaw, a przyczyny mogą być różne: nadwaga, wysokie ciśnienie, cukrzyca, wysoki cholesterol.

   Krążenie hiperkinetyczne - jakieś zakażenie, stres, nadczynność tarczycy, niedokrwistość, uszkodzenie wątroby.

   Nie piszesz jakie masz objawy, z jakiego powodu robisz badania.
   Prawdopodobnie powodem takich wyników jest twoja nerwica, ale dla spokoju ducha zbadaj tarczycę i skonsultuj się z kardiologiem.
   • janeeeek Re: Interpretacja wyników echo i próby wysiłkowej 06.08.20, 14:11
    Badania krwi robiłem, wyniki wklejam poniżej, jedyne czego nie robiłem to próby wątrobowe. Badałem się dla świętego spokoju, nerwica tak niestety na mnie działa :( nie mam nadwagi, nadciśnienia także, cukrzycy i cholesterolu też z tego co widzę w badaniach. Miałem rok temu badane FT3 oraz FT4, trójglicerydy, testosteron i także wszystko było okej.
    • janeeeek Re: Interpretacja wyników echo i próby wysiłkowej 06.08.20, 14:24
     Z objawów nerwicowych to pisk w uszach, czasem lekkie zawroty głowy ale chwilowe, niespokojny oddech ale pracuje nad tym oddychając przeponą i jest dużo lepiej, poza tym nic mnie nie boli, nie piję alkoholu i nie palę papierosów, co jeszcze to libido, strasznie poleciało w dół, mechanicznie jestem sprawny, gorzej chyba z głową właśnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka