Dodaj do ulubionych

Węzły chłonne i stan podgorączkowy

23.11.20, 13:18
Witam od kilku lat (3-4 lata) mam powiększony węzeł chłonny w kacie żuchwy pod uchem z lewej strony (jest twardy ale nie przytwierdzony do skory, nie potrafię ocenić czy jest przesuwalny, ani dokładniej wielkości, wyczuwam go palcami jednakże nie widać go nawet gdy odchyle głowę po prostu jest wyczuwalny tylko pod palcami, do tego przy mocniejszym uciśnięciu go, boli, ale także od czasu do czasu potrafi sam z siebie zacząć przez chwile bolec). Od stycznia mam tez stan podgorączkowy 37,1 stopni, nie podwyższa się ani nie zmniejsza. Myślałam ze to od dolnej ósemki ponieważ była zatrzymana w dziąsle i rosła w bok poziomo naciskając na 7, usunęłam ja u chirurga ale wszystko trwa dalej, dodam jeszcze, ze mam również górne 8 ( które rosną normalnie ale bardziej pod katem w stronę policzka) oraz dolna ósemkę z prawej strony która również jest zatrzymana. Choruje również na refluks. Czy mam się obawiać nowotworu ? Strasznie się boje, z refluksem zmagam się już kilka lat i zanim została postawiona diagnoza, nabawiłam się nerwicy i stanów lekowych, strasznie panikuje i wymyślam sobie choroby . Praktycznie co miesiąc robię badania, morfologia z rozmazem, ob i Crp, miałam również usg brzucha, prześwietlenie klatki piersiowej i tomografie głowy z kontrastem plus angio (Ze względu na różniące się źrenice, raz jedna większa raz druga ) wszystkie badania wychodzą w porządku . Co to może być, proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Węzły chłonne i stan podgorączkowy 23.11.20, 17:01
      rrrrryjhrdfhjj napisał(a):

> Witam od kilku lat (3-4 lata) mam powiększony węzeł chłonny w kacie żuchwy pod
      > uchem z lewej strony
      (...) Od stycznia mam tez stan p
      > odgorączkowy 37,1 stopni, nie podwyższa się ani nie zmniejsza. Myślałam ze to o
      > d dolnej ósemki ponieważ była zatrzymana w dziąsle i rosła w bok poziomo nacisk
      > ając na 7, usunęłam ja u chirurga ale wszystko trwa dalej, dodam jeszcze, ze ma
      > m również górne 8 ( które rosną normalnie ale bardziej pod katem w stronę polic
      > zka) oraz dolna ósemkę z prawej strony która również jest zatrzymana.
      ------------------------------
      może te wszystkie kłopoty są natury stomatologicznej?
      Zrób prześwietlenie, najlepiej cefalometrię i tomografię komputerową (CBCT z promieniem stożkowym daje minimalną dawkę promieniowania) - niech to dobry radiolog obejrzy, bo zdjęcie jest zrobić łatwo, trudniej jest znaleźć fachowca, który je dokładnie obejrzy i zinterpretuje.
    • sp9tcu Re: Węzły chłonne i stan podgorączkowy 23.11.20, 22:54
      Ja bym od razu zrobił tomografie zatok i zdjecie panoramiczne zebów plus usg jak się da
      co to moze być
      nowotwór raczej nie
      najprawdopodobniej jaiś stanzapalny
      może ta usemika czy 7 gurna ma klopoty
      temperatura 37,1 stale nie ma znaczenia
      ja mam od 35,2 do 36,6 i taka natura

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka