Dodaj do ulubionych

Brak diagnozy, co dalej...

17.01.21, 10:18
Witam, przedstawię swoja historię bo może ktoś miał podobnie. Wszystko zaczęło się ok. 5 lat temu. Brałam dużo antybiotyków. Pierwszy raz wtedy kiedy przesadzałam kwiatki, miałam kontakt z obornikiem konskim, po tym na srodkowym palcu w okolocach paznokcia zrobił mi sie ropień, pozniej zrobil mi sie ropien w piersi, znowu antybiotyk, potem w pracy stałam i zrobił mi sie zastój w nogach, zaczeły mnie bolec łydki, do tego pojawiło sie zmeczenie i sennosc nie mogłam funkcjonować, nastepnie zrobił mi sie ropien w pachwinie, lewa noga po leku baktrim, wyszła krew z ropa, cos okropnego, nie chciał sie ten ropień zagoic, masakra, byłam u dermatologa i znowu antybiotyk, i od tego czasu mam cały czas bóle, rwanie w nogach jak przy anginie. Chodziłam do lekarza który mowił ze mam nerwice w nogach. W sumie to uwierzyłam, morfologia dobra, jedynie ob podwyzszone 15,18 nawet 30. Nie wiadomo od czego. Po 2 latach zaszłam w ciaze, nieplanowana. I moja ciaza obumarła w 35 tyg. bez zadnej przyczyny. Tragedia. I wtedy dalej zaczełam szukac, robic badania bo cos musi byc ze tak sie czuje. Zrobiłam na tarczyce i any tpo w normie tylko anty tg podwyzszone, za to bardzo niski poziom zelaza 35 norma 50-160, nie wiem jak z wit. B 12, dodatkowo robiłam ana i mam 1:320 typ ziarnisty. Lekarz jak zabaczył ze mam ana to od razu wysłał mnie do reumatologa. Reumatolog zrobił badania stwierdził ze stan zapalny w organizmie mam ale nie od stawów. Zalecił wizyte u endokrynologa. Jestem pod opieka u endokrynologa ale endokrynolog mowi ze zelazo to nie od tarczycy. Tarczyce mam ok, tsh i f3 f 4 w normie. Pomozcie od czego te przeciwciała ana moga jeszcze byc. Robiłam badanie na bolerioze i wyszły mi przeciwciała ale w normie tzn. Igg 7 norma do 16, iga 2 norma do 16, test elisa. Robiłam badania na celiake wynik wyszedl watpliwy. Mam miec gastroskopie. Czy ktos pomoze...
Obserwuj wątek
    • koziorozka ANA (przeciwciała przeciwjądrowe) 19.01.21, 10:36
      porzeczka5 napisał(a):

> robiłam ana i mam 1:320 typ ziarnisty
      -------------------------
      Wynik pośredni, niewiele mówiący. Po pó roku powinnaś powrórzyć badanie.
      Wykluczono toczeń i trądzik różowaty?
      Koniecznie to uważnie przeczytaj
      www.bcm.bielsko.pl/ana-przeciwciala-przeciwjadrowe
      www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-autoimmunologiczne,toczen---co-to--kogo-dotyka--rodzaje--objawy--leczenie--rokowania,artykul,10123121.html

• porzeczka5 Re: ANA (przeciwciała przeciwjądrowe) 19.01.21, 11:29
        Bardzo dziekuje za informacje, toczeń lekarz reumatolog wykluczył, przeciwciała są w zakresie normy, tj. ujemne. Miałam robiony cały panel badań na toczeń. Lekarz reumatolog stwierdził, ze zapalenie w organizmie mam ale nie od stawów. Dermatolog stwierdził u mnie tradzik odwrocony. Wtedy jak miałam w pachwinie tego ropnia którego nie mogłam wyleczyc. Od dłuzszego czasu kłóje mnie pod lewym żebrem. Na lewym boku nie moge sie połozyc bo cos jakby mi uciskało i nie moge oddychać. Robiłam usg brzucha i nic tam podejrzanego nie wyszlo tylko trzustka nieco hypogeniczna, pytałam gastrologa co to znaczy, powiedział ze moze byc obtłuszczona bo mam podwyzszony cholesterol, skierował mnie na gastroskopie podejrzewa celiake bo mam zaburzenia wchłaniania. Robiłam badania na celiake i wynik wyszedł watpliwy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka