Dodaj do ulubionych

Bardzo proszę o interpretację wyników rezonasu

08.02.21, 04:24
Witam , bardzo proszę o interpretację wyników badań EGG i Rezonasu syna, który 23 kwietnia zacznie 3 lata . Czy syn ma poważną chorobę ? Czy te zmiany to rzeczywiście MPD ? Czy jednak nie i to coś innego?Syn jest w 100 % samodzielny, szybko siedział, raczkował, wstawał,wszystko zrobi o co się go poprosi, z tym że jeszcze mówi niewiele . Problem mamy tylko i wyłącznie z nóżką , ręką wszystko idealnie robi ,problem zaczął się gdy miał 2 lata i 4 miesiące. Zaczął nagle chodzić na palcach w lewej nodze, waga ur.3850gram przez CC (Brak postępów porodowych) dostał 10/10 punktów.Na początku idealnie chodził. WYNIKI BADAŃ EEG
Czyność postawowa EEG prawidłowa potylicznyzróżnicowane przestrzenie składająca się w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych z rytmu theta 6-7 Hz o amplitudzie do 60uV oraz z serii niskonapięciowego rytmu beta. Na tym tle rejestrują się obustronnie rozsiane pojedyncze i w grupach fale ostre o amplitudzie nieco wyższym niż tło zapisu.
Fotostymulacja nie aktywuje krzywej EEG. W czasie badania wideo EGG napadów padaczkowych nie obserwowano. Orzeczenie : Zapis czynności bioelektrycznej mózgu o niewielkich cechach nieprawidłowych .


WYNIKI BAFANIA REZONANSU MAGNETYCZNEGO .
Badanie MR głowy.

Układ komorowy nieprzemieszczony, nieposzerzony.
Szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej jest prawidłowy.
W istocie białej tylnych partii płata czołowego prawego i w płacie ciemieniowym prawym- na poziomie centrum semiovale zmiany niedokrwienia o największych wymiarach poprzecznych do 9mm.
Poza tym w istocie białej obu płatów ciemieniowych symetrycznie położone ognisko niedokrwienne do 13mm w płacie ciemieniowym prawym. Lokalizacja tych zmian jest typowa dla zmian niedokrwienych w MPD.
Podnamiotowo nie ma zmian niedokrwiennych .
Pod-i nadnamiotowo nie ma procesu rozrostowego.Sekwencja MR angio nie wykazuję wady naczyniowej, ani niedrożności w obrębie głównych wewnątrzczaszkowych pni tętniczych.
Obserwuj wątek
  • koziorozka Re: mózgowe porażenie dziecięce? 08.02.21, 18:00
   kamtyl2 napisała:
   > Czy te zmiany to rzeczywiście MPD ?
   ----------------------
   Na odległość nikt ci nie powie nic rozsądnego. Lekarz widzi pacjenta, obserwuje objawy, ich natężenie, częstość itp.
   Wiesz, że nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce?
   Bywa też odwrotnie. Osoby z typowymi napadami padaczkowymi miewają prawidłowy wynik eeg.
   Bądź dobrej myśli.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka