Dodaj do ulubionych

Bóle w klatce piersiowe i inne

11.03.21, 12:53
Witam. Od pewnego czasu mam problemy z nabieraniem powietrza oraz ból w klatce piersiowej, szczególnie kiedy kładę się spać. Jakiś czas temu całą rodziną postanowiliśmy zbadać puls domowym urządzeniem zakladanym na palec. U wszystkich pokazywalo ładne "fale", u mnie wykres był poszarpany i nie potrafiło określić jak szybko przeplywala krew. Dodam że ciśnienie miałem gorsze od swojej babci. Od czasu do czasu czuję dziwne pulsowanie w klatce piersiowej, najczęściej po prawej stronie ale zdarza się również po środku. Jest to bardzo szybkie, widoczne gołym okiem pulsowanie, po którym czuję się bardzo słabo. Kiedy poszedłem do przychodni, lekarz zrobił mi ekg i widząc moje wyniki wysłał mnie jak najszybciej do szpitala, w którym kolejny lekarz zrobił własne badania, z których wynikało że jestem okazem zdrowia (olał wyniki z przychodni) i wysłał mnie do domu. Dodatkowo bardzo szybko się męczę (nawet stojąc). Wiem że tego dużo ale nie ufam szpitalowi, który na oddziałach nie ma żadnych pacjentów. Co to może być i czy te objawy mogą byc wynikiem stresu?
Obserwuj wątek
    • x49xx Re: Bóle w klatce piersiowe i inne 13.03.21, 19:05
      Na pewno te objawy mogą być ze stresu. Powinieneś sobie zrobić echo serca. Miałam robione niedawno, bo czasami miałam bóle w klatce piersiowej. Wyszło ok. Czasami bóle są ze stresu, ale może być wiele innych przyczyn. Męczysz się, bo słaba kondycja po zimie, polecam spacery.
    • koziorozka Re: Bóle w klatce piersiowe i inne 16.03.21, 17:20
      patrykl178 napisał:
      > ciśnienie miałem gorsze od swojej babci
      -----------------
      Czyli wysokie, niskie, w normie?
      Jak nie w normie, to mierz je przez 3 dni 2-3 razy dziennie o stałej porze i zapisuj wynik.
      Z nieprawidłowymi wynikami do lekarza.

Poza tym jak cie nie przyjęli do szpitala, to powinieneś wrócić do lekarza i zapytać, co masz robić dalej.
    • silvertown Re: Bóle w klatce piersiowe i inne 20.03.21, 10:27
      Lekarze robią ekg, potem holter ekg 24h, echo serca. W czasie kiedy masz sensacje wciskasz guzik co daje marker na wykresie. Lekarz może się temu momentowi przyjrzeć. Lekarze zlewają ciebie bo patrzą na twarde dane z wykresu ekg. A palpitacje miewa każdy człowiek. Nawet jak np ciśnieniomierz w funkcją wykresu pokaze ci zaburzenia to lekarz patrzy na kształt z ekg.
      • snajper55 Re: Bóle w klatce piersiowe i inne 20.03.21, 12:07
        silvertown napisał(a):

> Lekarze robią ekg, potem holter ekg 24h, echo serca. W czasie kiedy masz sensac
        > je wciskasz guzik co daje marker na wykresie. Lekarz może się temu momentowi pr
        > zyjrzeć. Lekarze zlewają ciebie bo patrzą na twarde dane z wykresu ekg. A palpi
        > tacje miewa każdy człowiek. Nawet jak np ciśnieniomierz w funkcją wykresu pokaz
        > e ci zaburzenia to lekarz patrzy na kształt z ekg.

Nieprawda. Po to się zleca Holtera, aby analizować dane z Holtera a nie z EKG.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka