Dodaj do ulubionych

Co to jest i jak się tego pozbyć?

20.03.21, 11:28
Cześć, chciałbym zapytać was Co to może być oraz jak się tego pozbyć. Myślałem że są to zwykle kurzajki, ale kupiłem preparat do usuwania brodawek, kurzajek ale nic nie pomaga. Jak mógłbym się tego pozbyć? Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Co to jest i jak się tego pozbyć? 20.03.21, 12:24
   Spróbuj malować te miejsca świeżym sokiem z glistnika (jaskółcze ziele). Najbardziej aktywny jest na wiosnę, a można znaleźć go wszędzie, zwłaszcza w miejscach zaniedbanych. W miastach zwykle występuje na rzadko koszonych trawnikach, zwłaszcza przy krzewach lub żywopłotach. Ma bardzo charakterystyczny wygląd; jeżeli nie znasz, to wyguglaj. Kwitnie przeważnie w maju.

   Po oderwaniu od rośliny liścia razem z ogonkiem wypływa z tego ogonka pomarańczowy sok, którym natychmiast należy pomalować zmianę skórną (nie wcierać). Sok wysychając brązowieje; przy myciu nie trzeba zabezpieczać tych miejsc, ale nie szorować. I powtarzać malowanie przynajmniej co kilka dni, a najlepiej codziennie.

   Jeżeli są to kurzajki, to po jakimś czasie zaczną się dzielić na wiele osobnych "słupków", luźno osadzonych. Można je powyciągać pincetą, a potem zatamować ewentualne krwawienie. W razie ponownego pojawienia się zmiany (już znacznie mniejszej) wszystko powtórzyć. Metoda sprawdzona.
   • horpyna4 Re: Co to jest i jak się tego pozbyć? 21.03.21, 20:28
    Dawniej stosowano na kurzajki lapis, czyli azotan srebra. Był nazywany też kamieniem piekielnym, albo diabelskim.

    Chyba działał na tej zasadzie, że ulegał rozkładowi, a wydzielający się kwas azotowy wypalał kurzajkę. Słyszałam też, że jakieś 100 lat temu kurzajki po prostu wypalano kwasem azotowym, co było chyba metodą dość brutalną.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka