Dodaj do ulubionych

Skurcze mięśni przy wysiłku

14.04.21, 23:34
Mam 19 lat i jestem kobietą. Od bardzo długiego czasu mam problemy ze skórczami. Są one jednak dość nietypowe. Często kiedy np. podnoszę coś ciężkiego jak zakupy to po chwili czuję jakby moje mięśnie w ręce się skracały. Podobnie od dawna nie robię brzuszków bo jeśli zrobię kilka przychodzi takie skrócenie mięśnia po którym nie mogę się wyprostować ani oddychać. Dzieje się tak nawet kiedy oglądając telewizję uniosę głowę i po chwili mięśnie karku się skracają. Próbowałam już brać witaminy typu magnes i potas, pije dużo wody staram się regularnie rozciągać ale nic nie pomaga.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Skurcze mięśni przy wysiłku 15.04.21, 00:00
      viki.smolarek napisała:

> Mam 19 lat i jestem kobietą. Od bardzo długiego czasu mam problemy ze skórczami
      > . Są one jednak dość nietypowe. Często kiedy np. podnoszę coś ciężkiego jak zak
      > upy to po chwili czuję jakby moje mięśnie w ręce się skracały. Podobnie od dawn
      > a nie robię brzuszków bo jeśli zrobię kilka przychodzi takie skrócenie mięśnia
      > po którym nie mogę się wyprostować ani oddychać. Dzieje się tak nawet kiedy ogl
      > ądając telewizję uniosę głowę i po chwili mięśnie karku się skracają. Próbowała
      > m już brać witaminy typu magnes i potas, pije dużo wody staram się regularnie r
      > ozciągać ale nic nie pomaga.

Magnez czy potas to nie witaminy. Z potasem zresztą lepiej uważać. Mogłaś brać magnez słabo przyswajalny i/lub zbyt krótko. Może zbadaj poziom magnezu i potasu?

S.
    • koziorozka Re: Skurcze mięśni przy wysiłku 16.04.21, 19:01
      Nic pilnego, ale jak kiedyś będziesz robić jakieś badania, to zrób też jonogram (badanie poziomu elektrolitów).
      Najczęściej sprawdza się sód, potas, magnez, chlorki i żelazo, ale sprawdź też wapń, jeżeli nie będzie go w "pakiecie".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka