Dodaj do ulubionych

Jak odzyskać miesiączkę?

29.04.21, 23:24
Dzień dobry, mam 16 lat i w ciągu roku schudłam z 63 do 55 kg (przy wzroście 171 cm). Od grudnia nie dostałam okresu. Początkowo nie przejmowałam się tym, ponieważ nigdy tak naprawdę nie był on regularny i myślałam, że to kwestia wieku. Teraz obawiam się jednak, że może to być związane z wcześniejszym procesem odchudzania.
Mam umówioną wizytę u ginekologa, ale czy jest coś, co mogę zrobić na własną rękę? Obawiam się długofalowych konsekwencji.
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Jak odzyskać miesiączkę? 30.04.21, 08:50
      Zacznij normalnie jeść, a z badań na pierwszym miejscu obstawiałabym pełną morfologię. Organizm widocznie uznał, że jest zbyt słaby na ewentualną ciążę i wstrzymał owulację (tak zwykle dzieje się u anorektyczek). Pamiętaj, że miesiączka nie jest zjawiskiem samoistnym, tylko następstwem owulacji i następuje ok. 2 tygodni po niej, jeżeli nie ma ciąży. Nie ma owulacji, to nie ma i miesiączki.

      Takie wstrzymanie owulacji jest zjawiskiem normalnym, organizm w ten sposób broni się przed zbyt wielkim obciążeniem, Może nastąpić nie tylko wskutek wygłodzenia, ale też choroby, niektórych leków, czy dalekiej podróży.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka