Dodaj do ulubionych

Neuropatia/twardzina/przeczulica

13.06.21, 18:33
Witam serdecznie!
Nie jestem pewna czy tutaj znajdę pomoc ale chciałabym podzielić się moją historią, majac równocześnie nadzieję, że ktoś spotkał sie z podobnym przypadkiem. Jestem już bardzo zmęczona a stan zdrowia mi się pogarsza.

Mam 30 lat i od 10 r.z. choruje na twardzine ograniczona oraz liszaj twardzinowy. Zmiany twardzinowe głównie zlokalizowane sa na plecacah i w niczym nie przypominaja tych typowych dla tej choroby. Sa drobne i miekkie, przypominaja blizny po przebytej ospie. Jednak wycinek potwierdza twardzine.
Z powodu twardziny bylam leczona w Warszawie, Sosnowcu i Katowicach, przyjęłam wiele leków w tym sterydy, metotrexat. W wieku 18 lat przeszlam na medycyne naturalna.

Jednak to co mi doskwiera, wg mnie oraz wielu  specjalistow, jest z twardzina niezwiazane. Wydaje mi sie, ze bylam już wszedzie i do chwili obecnej pozostaje bez diagnozy.

Od 14 r.ż (2004) pojawila sie u mnie przeczulica skóry, ból mięśni zlokalizowany w okolicy prawego barku i ramienia.

2010 – zaostrzenie problemów z skórą pleców, – dyskomfort zlokalizowany w połowie pleców.

2017 – opisywany powyżej dyskomfort zaczął również być odczuwalny pod biustem

2018 – przeczulica pojawiła się w okolicy lędźwi

2018 (listopad) – silny ból zlokalizowany w górnej części kręgosłupa, uczucie rozpychania skóry. Po dwóch tygodniach ból minął, ale pozostała przeczulica tej części pleców, całkowicie nieuniemożliwiająca noszenie jakiejkolwiek odzieży przykrywającej tą część ciała. Dodatkowo pojawiło się drętwienie i mrowienie w dwóch okolicach zlokalizowanych na plecach.

Marzec 2021 r. - początek Maja 2021 – ciągły ból skóry twarzy, głowy mrowienie, drętwienie, uczucie „napuchniętej skóry”, duża tkliwość, pieczenie policzków.

Na ta chwile głowa juz nie boli ale prawa strona jest lekko zdretwiala. Przy dotyku czuć mrowienie i przechodzace prady.
Plecy cały czas dretwieja i mrowia. Powierzchnia skóry, która piecze i dretwieje powieksza sie z miesiaca na miesiac. Stosunkowo dobrze czuje sie tylko gdy plecy są całkowite odsłonięte.
Nie jestem w stanie nosic żadnych ubrań, biustonosza, bluzki bo sprawia mi to ból.

Bylam u wielu specjalistow i mialam wykonanych wiele badan. Niestety poki co wszyscy rozkładają ręce a ja czuje sie coraz gorzej. Póki co nie mialam wykonanych badan w kierunku neuropati, choć bylam u kilku neurologow.

Ostatni wynik rezonansu glowy wykazal: podkorowo w obu półkulach mózgowych widoczne sa ogniska i podwyższonym sygnale w sekwencjach T2W odpowiadające ogniskom demielinizacyjnym pierwotnym i wtornym. Typowych zmian wskazujacych na SM nie uwidoczniono.

Czy ktoś moze mi polecieć dobrego neurologa, który mógłby wykonac, zlecić więcej badań bym w końcu po ponad 15 latach mogla zacząć jakiekolwiek leczenie? A moze ktoś ma podobne objawy?

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • sp9tcu Re: Neuropatia/twardzina/przeczulica 14.06.21, 22:31
      niestety sam jestem inwalidą i poza forum to kosztuje
      po 1 musiąłbym uzyskać zgodę od pani doktor na podanie numeru
      po 2 nim trafiłem do super neurologa zaliczyłem 3 neurologów

to co mogę napisać to
      pani doktor neurolog bahul z suchej beskidzkiej
      pracuje w szpitalu w suchej beskidzkiej na NFZ
      przyjmuje w medikus przychodnia w Wadowicach

• sp9tcu Re: Neuropatia/twardzina/przeczulica 24.06.21, 00:48
      Szanowna pani