Dodaj do ulubionych

Zmiany na języku

14.06.21, 19:28
Witam, mecze się że zmianami na jezyku od 8 miesięcy. Zmiany te nie znikają. Pojawiają się małe pęcherze z żółtą obwodka. Rosną do połowy jezyka , zanikają i pojawiają się od nowa. I ten proces cały czas trwa. Jedne sie zagoja, pojawiają się kolejne. Miałam wymaz, nic nie pokazał. Nie ma żadnych grzybów. Bardzo mnie to martwi. Tym bardziej teraz gdyż jestem w ciąży. Laryngolog nie wie co to jest.. Zmiany te pieką. Jest to bardzo nie przyjemne
Obserwuj wątek
  • sp9tcu Re: Zmiany na języku 14.06.21, 22:27
   afty
   zapalenie sluzuwki po aftach
   alergia
   stan zapalny po alergi
  • antoni46 Re: Zmiany na języku 20.06.21, 21:37
   Od wielu lat walczę z aftami. Mam podobne zmiany na błonach śluzowej jamy gębowej i na języku. Stosowałem chyba już wszystko. Byłem w poradni periodentycznej . Na pół roku pomogło oczyszczenie zębów z płytki bakteryjnej i stosowanie leku (Rp) z antybiotykiem i lekiem przeciwgrzybiczym oraz przeciwuczuleniowym. Stosowałem płukanie czerwonym winem wytrawnym. Zawarte w nim garbniki na jakiś czas pomagały. Ostatnio żuję/rozgryzam ziele angielskie. Zawarte w nim olejki zmniejszają ból i chyba dezynfekują. Dodatkowo stosuję OLIT i ORASEPTAN z apteki. Zmiany nie są tak bolesne i zamiast 7-10 dni utrzymują się 3-4 dni. U mnie przyczyną tych zmian było stosowanie cytostatyków przez 20 lat. Leki te powodowały obniżenie odporności organizmu a to z kolei rozmnażanie szkodliwych patogenów.
   • sp9tcu Re: Zmiany na języku 20.06.21, 23:48
    tak tak rób dalej
    wyjdziesz jak mmoczki na mydle
   • snajper55 Re: Zmiany na języku 21.06.21, 11:02
    antoni46 napisał(a):

    > Od wielu lat walczę z aftami. Mam podobne zmiany na błonach śluzowej jamy gębow
    > ej i na języku. Stosowałem chyba już wszystko. Byłem w poradni periodentycznej
    > . Na pół roku pomogło oczyszczenie zębów z płytki bakteryjnej

    Może po pół roku znów trzeba było płytkę usunąć? To się robi regularnie, a nie okazjonalnie. To tak jakby napisać o walce z brzydkim zapachem z ust: "Na tydzień pomogło umycie zębów.".

    S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka