Dodaj do ulubionych

Ból w nadbrzuszu, ucisk na płóca, trudny oddech

29.07.21, 19:15
Kilka lat temu dźwignęłam duży ciężar w wyniku czego doznałam urazu w nadbrzuszu. Uraz był tak bolesny że spowodował utratę przytomności. Od tego czasu każdy oddech to ból w nadbrzuszu. Przy minimalnym wysiłku czuję ucisk na płuca, zwłaszcza przy pochylaniu się – brak tchu. Mam uczucie przemieszczania się wnętrzności zwłaszcza przy zmianie pozycji z leżącej na pionową, jakby „chlupnięcie” żołądka, jelit? Wszelkie drgania takie jak jazda samochodem, przejście kilkunastu metrów czy prosta czynność zwiększają ból. W tym czasie kilkukrotnie byłam w szpitalu, miałam różne badania ale do tej pory nie zdiagnozowano przyczyny dolegliwości. Obecnie od dwóch miesięcy jestem na tabletkach przeciwbólowych, ale one już nie pomagają. Śpię po 2 – 3 godziny na dobę. Jestem strasznie zmęczona bólem i niemocą. Może ktoś miał taki przypadek i byłby w stanie mi pomóc, doradzić gdzie się zgłosić po diagnozę i leczenie.
Obserwuj wątek
   • roma8308 Re: Ból w nadbrzuszu, ucisk na płóca, trudny odde 30.07.21, 09:23

    Dziękuję za odpowiedź. Miałam robione badania na przepuklinę rozworu przełykowego ( manometrię i pehametrię ) i wynik był negatywny. Poza tym nie mam refluksu, zgagi i nie wymiotuję. Badania USG i RTG brzucha też nic nie pokazują. Miałam robioną operację przepukliny pępkowej i kresy białej ale dolegliwości pozostały. Nie wiem jakie jeszcze badania mogę zrobić na przeponę ? Lekarz po ostatniej wizycie zalecił powtórzenie gastroskopii ( ostatnią miałam robioną w 2018r. ) i nic konkretnego nie wykazała. Badania morfologi i tym podobne mam dobre. W ostatnich miesiącach mam skoki tętna i ciśnienia. Kardiolog zdiagnozował migotanie przedsionków i w tym kierunku teraz się leczę. Czekam też na wizytę u gastrologa.
    • horpyna4 Re: Ból w nadbrzuszu, ucisk na płóca, trudny odde 30.07.21, 11:02
     Gastroskopia nie jest od wykrywania uszkodzeń przepony. Od tego jest badanie RTG, USG i TK. Tyle, że aparatura musi być dobrej jakości.

     Nie wiem, jaki masz dostęp do innych przychodni, ale w razie czego warto szarpnąć się na prywatną. Z doświadczenia mojego i znajomych wynika, że np. w Warszawie najlepszą aparaturę diagnostyczną mają w tych większych prywatnych szpitalach. Tam nie mogą sobie pozwolić na kiepską diagnostykę, bo stracą dobrych klientów (np. pracowników rozmaitych ambasad).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka