Dodaj do ulubionych

Ból brzucha, wymioty, krew zamiast kału bez diag.

06.10.21, 23:47
Witam otóż mój narzeczony od 6 lat choruje na jakąś niezidentyfikowana chorobę układu pokarmowego. Bóle brzucha występują niemal codziennie. Co jakis czas dochodzą do tego wymioty które trwają cały dzień w ilości kilku wiader 10 litrowych. Coraz częściej zamiast kału leci mu krew ciurkiem do toalety, mówi że czuję jak mu się to zbiera w brzuchu. Dzień przed wymiotami puchnie mu jakby brzuch w okolicy przepony, żołądka. Leczył się prywatnie kilka tysięcy złotych poszło na marne. Od 3 lat NFZ. Wszelkie badania usg, kilkakrotnie gastroskopia, kolonoskopia, rezonans, badania helikobakter pyroli nic nie wykazują. Badania na Kał też miał robione. Co chwie zmienia lekarzy rodzinni, interniści, gastrolodzy, neurolodzy, gastroenterolodzy, psychiatra. Nic nie wiedzą. Od kilku lat te same leki Torecan czopki na zachomowanie wymiotów, metrokroplamid, Emanera, ipp, Prokit. Podejrzenie celiaki, ciocia która znalazł po latach powiedziała że prawdopodobnie miał jako dziecko. Niepotwierdzone jeszcze dopiero kolejna gastroskopia z wycinkami pod celiakie w listopadzie. Nałogu alkoholowego nie ma. Papierosy raz za czas, czasem zioło pali jak już bóle są ogromne i leki nie pomagają. Co chwilę wyrzucają go z pracy, przez wymioty to nie jest na tle nerwowym. Związek nam się rozpada. Od 6 lat nic nie możemy zaplanować ponieważ ataki się nasilają i są ze zwiększona częstotliwością. Terminy do lekarzy specjalistów są odległe. Jeżeli już się dostanie to zwykle te same badania w kółko nic nie wnoszą. Czy ktoś może powiedzieć co jeszcze zbadać pod jakim kątem?
Może ktoś zna podobny przypadek?
Ja jako jego partnerka od 10 lat jestem wykończona tym wszystkim. Pomocy...
Lekarze jakby rozkładają ręce.
Obserwuj wątek
        • horpyna4 Re: Ból brzucha, wymioty, krew zamiast kału bez d 08.10.21, 10:35
          Ale to nie ma sensu. Skoro jest krew w wypróżnieniach, to pochodzi z jelit (raczej z dolnego odcinka, prawdopodobnie z jelita grubego) i kolonoskopia musi coś wykazać. Poza tym chyba przesadziłaś z ilością wymiotów - przy kilku wiadrach dziennie to sam by siebie całego wyrzygał i nic by nie zostało.
          • snajper55 Re: Ból brzucha, wymioty, krew zamiast kału bez d 08.10.21, 13:12
            horpyna4 napisała:

> Ale to nie ma sensu. Skoro jest krew w wypróżnieniach, to pochodzi z jelit (rac
            > zej z dolnego odcinka, prawdopodobnie z jelita grubego) i kolonoskopia musi coś
            > wykazać. Poza tym chyba przesadziłaś z ilością wymiotów - przy kilku wiadrach
            > dziennie to sam by siebie całego wyrzygał i nic by nie zostało.

Chyba by nawet wyszedł na minus.

S.
              • domkapoziomka942 Re: Ból brzucha, wymioty, krew zamiast kału bez d 15.10.21, 20:46
                No dlaczego tak sądzisz że zmyślone opowiadanie bo wymiotuję kilka wiader dziennie przy ataku? Tak to prawda jak się nawadnia i zwraca to co przyjął to wychodzi kilka wiader. Nie da się tego zatrzymać lub nie pić już próbował.
                Nic nie wychodzi w badaniu kolonoskopi. Raz wyszedł hemoroid. Na który miał przepisana masc i nie pomogło.
                Już nawet znalazłam dr housa w Polsce.w Łodzi lekarz ma swoją ekipę gdzie diagnozują rzadkie choroby. Więc proszę nie pisać że kłamie. Nie chciałby Pan być w jego skórze i nie życzę takiej choroby największemu wrogowi.
      • domkapoziomka942 Re: Ból brzucha, wymioty, krew zamiast kału bez d 15.10.21, 21:00
        Śmieszni to jesteście wy tutaj komentujący, to forum, ten chory kraj i lekarze w nim pracujący. Przez 3 lata chłop miał przepisywane elektrolity i czopki na za hamowanie wymiotów. Zmienił lekarza później kolejnego i kolejnego bo nie chcieli wypisywać już skierowan ma badania. Podatki trzeba płacić ale dostać się do lekarza ciężko. Jak ma. Się dowiedzieć co mu jest jak w kolejce do gastroenterologa czeka się na Śląsku 3 miesiące najkrócej, gdzie nie dzwonię to zamykają poradnie lub nie ma lekarza. super. ludzie z chorobami wewnętrznymi będą umierać... Bo przepiszą Emanera lub metronidazol i z głowy....
        Nie masz pomysłu co to jest nie odpisuj bo to czy ty wierzysz czy nie to mnie nie obchodzi obchodzi mnie diagnoza. A może ktoś ma podobny przypadek i też szuka diagnozy!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka