Dodaj do ulubionych

Czy to od stresu, czy badać się dalej

11.10.21, 10:22
Witam.
Jestem 39- letnia mamą dwóch chłopców (8 i 2 lata). Od jakiegoś czasu gorzej się czuję, a otaczający świat i wszystko co się dzieje nakręca mnie i wymyślam sobie choroby. Prowadzę bardzo intensywny tryb życia, głownie ze względu na dzieci, ich trudne etapy, z jednej strony dorastający chłopak, zbuntowany, z drugiej poznający życie dwulatek, pokazujący swoje fochy. Ciężka umysłowa praca, której poświęcam się w 200%. Brak snu, brak czasu dla siebie, nie mogę nigdzie wyjść, bo nie mam z kim zostawiać dzieci, maż pracujący na zmiany, z którym widuję się czasem kilka minut dziennie. Nadwaga, której nie mogę się pozbyć, wydaje mi się, że każdy nowy stres to kg więcej na wadze. Brak znajomych (ze względu na brak czasu), nie mam z kim pogadać, a jeśli nawet to każdy też tylko się żali.
Ostatnio zaczęłam mieć dolegliwości ze strony brzucha, tzn kłucie w prawym podżebrzu, a niekiedy mam też taki ucisk na plecach, mniej więcej na wysokości nerki (tak jakby z boku, nie w samym kręgosłupie, kilka razy w trakcie wchodzenia na łóżko tak zabolało, jakby ktoś wbił gwóźdź). Codziennie mam mdłości, ostatnio, czego nie zjem, to mam takie wzdęcia, jak bym znowu była w ciąży. Dziś np strasznie mi bulgocze w brzuchu.
Zrobiłam sobie morfologie i OB- wszystko jest idealnie (miałam trochę obniżoną hemoglobinę, ale badanie robiłam dosłownie kilka dni po miesiączce.). Zaczynam się nakręcać, bo mój ojciec zmarł na raka trzustki, 5 lat temu mama miała raka jelita grubego, dwie kuzynku nowotwór piersi.
Nie palę, alkohol sporadycznie, staram się jeść zdrowo (ale zawsze to jest w biegu, często zimne, bo brak czasu żeby odgrzać). Prace mam siedzącą, ale codziennie wychodzę na spacery z dziećmi (to też niekiedy trauma), a każdy weekend spędzam na działce w lesie.
Może miał ktoś takie dolegliwości? Zanim pójdę prosić mojego rodzinnego o jakieś dodatkowe badania chciałam się poradzić (niestety doktorek jest taki, że jak nic się poważnego nie dzieje to nawet skierowania na morfologię nie da).
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka