Dodaj do ulubionych

Proplanolol a drzenie rąk ze stresu

07.11.21, 22:55
Czy ten lek pomaga na lęk sceniczny i fobia społeczną?
Wkrótce mam ważną kolację w nieznanym mi gronie. Bardzo się stresują, gdyż mam fobie przed występami publicznymi i jedzeniem w gronie obcych osób. Cała się wtedy trzęsę, nie jestem w stanie zjeść zupy czy kawałka ciasta.
Czy lek ten zazyty jednorazowo jest wstanie mi pomóc i czy lekarz rodzinny mi go przepisze w trakcie np teleporady (u mnie w przychodni najpierw telefon i lekarz ustala czy trzeba przyjść do gabinetu czy nie)?
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Proplanolol a drzenie rąk ze stresu 12.11.21, 20:09
   Propranolol nie jest silnym lekiem, może nie być skuteczny. Powinnaś skontaktować się z lekarzem.

   Ale w Twoim przypadku przydałaby się też psychoterapia i dużo możesz zdziałać sama, jeżeli nie spieszy Ci się do psychologa. Co nie znaczy, że odradzam psychologa, ale może trochę potrwać, zanim załatwisz wizytę.

   Przede wszystkim musisz zastanowić się, dlaczego tak reagujesz. Prawdopodobnie bardzo przejmujesz się, jak Cię inni odbierają i oceniają. Powinnaś powtarzać sobie, że nie obchodzi Cię, czy dobrze wypadniesz w ich oczach, niech lepiej oni się martwią, jak wypadną w Twoich. Jak sobie trochę podbijesz ego, to problemy zaczną znikać. Pomyśl o tym; ja wcale nie żartuję i dobrze wiem, że to pomaga. Oczywiście pod warunkiem, jeżeli potraktujesz to poważnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka