Dodaj do ulubionych

Skutek uboczny

10.01.22, 19:42
Psychiatra przepisała mi leki Prefaxine 37,5 (wenlafaksyna) oraz Ranofren 5 mg (olanzapina). Ranofren biorę wieczorem, a Prefaxine rano. Ranofren miałam brać przez 2 dni pół tabletki, a potem już jedną, a Prefaxine jedną tabletkę przez 3 dni, a potem już dwie. Wczoraj zaczęłam brać 1 tabletkę Ranofrenu, już bez podzielania i ok. 2 h później zaczęłam się czuć jakbym miała zaraz upaść gdy wstałam z krzesła, czułam taką jakby bezwładność w nogach, a gdy się czegoś przytrzymałam to minęło. Czy mam to potraktować jako zwykły skutek uboczny towarzyszący przyjmowaniu psychotropów, zignorować i brać dalej? Czy to z czasem minie? Boję się, że dziś wieczorem znowu się tak poczuję
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Skutek uboczny 10.01.22, 21:53
      Powiedz o tym lekarzowi, to on ma zdecydować, czy nie zmienić przypadkiem leków na inne. Być może zresztą te skutki uboczne nie są groźne, wtedy będziesz brać dalej i nie przejmować się.

      Ja kiedyś przy pewnym leku miałam koszmarny podskok ciśnienia po zwiększeniu dawki, więc zanim skonsultowałam się z lekarzem, to wróciłam to tej początkowej. Ale to rzeczywiście był poważny skutek uboczny, bo mógł doprowadzić do udaru. To, co opisujesz, wygląda raczej na pewien dyskomfort.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka