Dodaj do ulubionych

Wydzielina spływająca po ściance gardła. Pomocy!

22.06.22, 12:22
Prawdopodobnie od 5 lat dolega mi ten problem - ściekanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Zaczęło się to mniej więcej od Sierpnia 2017r.. Na początku mogłem na to tak nie zwracać uwagi - dopiero z upływem czasu zaczęło się to nasilać i mi coraz bardziej przeszkadzać. Tym bardziej, że to się rozpoczynało cichaczem, czyli chrząkałem, potem mi przeszło na jakiś okres, potem znowu wróciło, następnie przeszło i póżniej znowu chrząkanie wróciło - i tak przez te 5 lat (Sierpień 2017r. - Teraz). Wgl na samym początku jak się to rozpoczynało, to ja uważałem, że to moje chrząkanie (spowodowane ściekaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła) to jakiś mój wymysł. Postanowiłem zrobić tak, że nie będę chrząkać przez 1 dzień - może się uda. I nic się nie udało. Potem postanowiłem dać temu trochę czasu, bo pomyślałem, że jak dam temu trochę więcej czasu, to mi wreszcie przejdzie. Dawałem temu coraz to więcej czasu i brak rezultatu. Aż pod koniec Marca 2022 r. powiedziałem "Dość! Pora zgłosić się do lekarza!". Na samym początku udałem się do lekarza rodzinnego i zajrzał Mi do gardła i rzeczywiście - zauważył wydzielinę ściekającą po ściance gardła. Przepisał mi syrop i spray do nosa oraz wydał mi skierowanie do laryngologa. Co do tych lekarstw to byłem wobec nich sceptyczny, ponieważ pomyślałem sobie, że jak ja mam już tą dolegliwość od prawie 5 lat, to dlaczego niby jakieś leki z apteki miałyby mi pomóc - I rzeczywiście - stosowałem te lekarstwa przepisane przez lekarza rodzinnego i wgl mi nie pomogły i nie przyniosły żadnej poprawy. Aż postanowiłem przestać je zażywać, bo tylko niepotrzebnie się nimi faszerowałem. I miałem rację, ponieważ jak udałem się do laryngologa, to on zdiagnozował u mnie krzywą przegrodę nosową. I wszystko jasne, ponieważ krzywej przegrody nosowej nie da się wyleczyć lekami z apteki - można ją wyleczyć tylko chirurgicznie. I trochę mnie to uspokoiło, bo pomyślałem, że jak leki z apteki mi nie pomagają, to może dolega mi jakieś schorzenie, które da się wyleczyć jedynie chirurgicznie. I wgl, to bardzo dobrze zrobiłem, że postanowiłem się udać do lekarza, bo gdybym się nie zgłosił do lekarza, to do tej pory nie miałbym świadomości, że mam skrzywioną przegrodę nosową. Przechodząc do sedna - najbardziej dokuczliwym objawem związanym z krzywa przegrodą nosową jest wydzielina ściekająca po ściance gardła, która powoduje nieustanną potrzebę jej ciągłego połykania oraz chrząkanie. Niedawno przeczytałem na jakiejś stronie internetowej, że jeśli jak najszybciej nie skoryguje się przegrody nosowej, to mogą wystąpić nieodwracalne powikłania spowodowane mechanicznym uszkadzaniem oraz pękaniem i pogrubianiem śluzówki nosowej. I teraz zaczynam się zastanawiać czy te 5 lat to nie jest za duży odstęp czasowy? Bo boję się, że nawet po zabiegu prostowania przegrody nosowej, ta wydzielina nadal będzie mi ściekać po tym gardle i boję się, że ona mi już pozostanie na zawsze. Chociaż też niedawno przeczytałem na jakimś forum internetowym, że taka pani przez aż 15 lat żyła w nieświadomości, że ma skrzywioną przegrodę nosową - i po wizycie u laryngologa została skierowana na operację prostowania przegrody nosowej - i potem po zabiegu czuła się tak, jakby tych objawów związanych ze skrzywioną przegrodą nosową w ogóle nie miała - i może w tym jest jakieś dla mnie ziarno nadziei? Pomocy! Boję się, że jest już za późno na ratunek!
Obserwuj wątek
    • hooi0za Re: Wydzielina spływająca po ściance gardła. Pomo 03.07.22, 19:28
      To zależy. Sam miałem we wczesnym wieku (21 lat) robioną przegrodę i od tamtej pory mam problemy, chociaż nie było wyboru - za duże było skrzywienie. Przeszedłeś leczenie sterydami u laryngologa ? Antybiotykoterapię ? Do szpitala na zabieg powinno się iść, jak inne metody nie przyniosły skutku. A jak z oddychaniem przez nos ? Zatkaj jedną dziurkę i dmuchnij i na odwrót. Sprawdź czy przez oba tak samo wypływa powietrze. To, że masz skrzywioną przegrodę, nie oznacza że po operacji będzie lepiej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka