Dodaj do ulubionych

Krwawienie z nosa

01.07.22, 11:51
Dzisiaj nad ranem przebudziłam się nagle i czuję coś mokrego przy nosie...na poduszce plama krwi i z nosa leci krew. Szybko zimne okłady na kark ,czoło i nos. Chyba nie był to duży krwotok, ale dość długo (ok godziny) było plamienie z nosa, a konkretnie z prawej dziurki. Mam dość przesuszona śluzówkę nosa zwłaszcza w takie upały. Ostatni raz krwawienie z nosa miałam ponad 10 lat temu...więc trochę panikuję...strasznie się boję że to białaczka (ostatnio w otoczeniu zmarła osoba na tę chorobę, nagłe objawy I po 10 dniach zmarła), ja od zawsze mam problemy z hemoglobina więc to potęguje mój lęk..ze strachem myślę o dzisiejszej nocy, że to się powtórzy. Wiem, że muszę zrobić morfologię po weekendzie...strasznie się boję...
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Krwawienie z nosa 01.07.22, 13:41
      Przede wszystkim zmierz ciśnienie. Zdarzają się krwotoki z nosa przy podskoku ciśnienia, jest to coś w rodzaju zaworu bezpieczeństwa: upust krwi chroni przed udarem mózgu.

Oczywiście może być inny powód, nawet pęknięcie śluzówki wskutek przesuszenia. Ale ciśnienie trzeba kontrolować, a przecież mierzy się szybko i wynik znasz od razu. Morfologię też oczywiście trzeba zrobić.
        • milla7605 Re: Krwawienie z nosa 02.07.22, 17:40
          Niestety znowu się powtórzyło, trochę której trwało niż ostatnio, jakieś 15 minut. Pożyczyłam ciśnieniomierz o wyszło 127/80 więc to nie od ciśnienia. Jestem przerażona...
            • sp9tcu Re: Krwawienie z nosa 02.07.22, 23:26
              Dokładnie
              Do raka białaczki daleko
              Aa co do biąłczki to do psychiatry
              Co zrobić
              1- Pożodną pełną morfologie
              2- Ob.,ctp , tsh
              Co do anemii anemia to nie białaczka
              Miąłem malutką taką muj ,nie robiłem nic
              Miałem zrobić poziom b12 i cos tam nie zrobiłem
              Przeszło
              Jeśli wyniki będą dobre idajesz się do laryngologa
              Krwawienie można mieć z stanu zapalnego z różnych rzeczy
              • milla7605 Re: Krwawienie z nosa 03.07.22, 05:10
                Dzisiaj o 4tej przebudziłam się i znowu krwawienie z tej samej dziurki...
                U mnie hemoglobina była dość niska poniżej 10 więc nie jest to lekka anemia stąd mój lęk.
                Jutro idę do rodzinnego po skierowanie do laryngologa. Ale najpierw morfologie zrobię.
                • milla7605 Re: Krwawienie z nosa 04.07.22, 09:06
                  Krew pobrana, czekam na wymiki. O 12 idę do rodzinnego po skierowanie do laryngologa. Wczoraj wieczorem usunęłam skrzep z nosa po porannym krwawieniu i gdzieś po godzinie znowu krwawienie. Mniejsze niż rano, ale było....
    • milla7605 Re: Krwawienie z nosa 04.07.22, 20:50
      Morfologia w normie, krzepnięcie tez. dostałam skierowanie do laryngologa. Jutro idę, boję się tego grzebania w nosie, że zacznie lecieć krew, diagnozy tez się obawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka