Dodaj do ulubionych

Przewlekłe jednostronne zapalenie zatok

15.07.22, 09:14
Witam, czy ktos mial moze problem z przewleklym jednostronnym zapaleniem zatok?
U mnie ciągnie się od grudnia, ciągły ból nad skronią i w okolicy szczęki. Tomograf pokazał pełne zacienienie zatok po prawej stronie i skrzywienie przegrody. Przyznam, że zaczynam powoli wpadac w depresję. Od dawna nie czułem się po prostu dobrze.
FEOZ, ktorego sie boje wyznaczony na wrzesień. Do tego ostro wkecam sobie raka. Czytanie internetu naprawdę nie pomaga:(
Miał ktoś moze podobne przygody?
Wiem, że to nie poprawi mojej sytuacji ale wiedza, że nie jedt się jedyna osobą w takiej sytuacji pomoze.
Obserwuj wątek
    • sp9tcu Re: Przewlekłe jednostronne zapalenie zatok 15.07.22, 18:29
      Co do nowotworu idx się leczyć do psychiatry
      Co to może być
      Czy to jest zatoka szczękowa ?
      Jeśli tak wiadomo ze od korzeni od zębów
      A może wyrywałeś zęba i został korzeń w zatoce ?
      Jeśli nie to może być z alergii
      Mi wygląda albo na korzeń w zatoce ( albo pozostałość zęba ,albo na alergie to 1 daje 70 %
      Czy operować zależy
      Może tylko coś z korzeniem ( zdjęcie panoramiczne szczęki , dobry chirurg stomatolog
      Może to być też od zepsutego korzenia nie w zatoce ,wtedy u dobrego chorurga stomatologa ale dobrego wyrywa się ząb czyści zemboduł ,pije się antybiotyk i powinno przejść
      Jeśli korzeń jest w zatoce ( ja mam korzeń od 25 lat w zatoce ) nie polecam usuwania
      Po 1 boli ,można pocierpieć a potem może być gorzej ,nawracające się stany zapalne zatok
      W każdym razie nowotwór 1 na milion
      • timmy3 Re: Przewlekłe jednostronne zapalenie zatok 16.07.22, 10:10
        Problem jest z zatoką szczękową i czołową. W tej chwili akurat boli czołowa. Mam tez skrzywioną przegrodę. w gruncie rzeczy z badan, które od wczoraj poczytałem szansa na jakies dziwne diagnozy przy problemie jednostronnyn i zacienieniu zatok jest. Poza tym objawy naprawdę mają wplyw na psychikę i powodują że czuję sie caly czas zmęczony, zdołowany i wkurw...
        • hooi0za Re: Przewlekłe jednostronne zapalenie zatok 16.07.22, 13:07
          Spokojnie, pójdziesz na FESS i ci wyczyszczą zatoki. To co prawda jest inwazyjny zabieg, ale standardowy na laryngologii. Po wyczyszczeniu jeszcze się trochę pomęczysz, ale z czasem będzie dużo lepiej.
          • timmy3 Re: Przewlekłe jednostronne zapalenie zatok 18.07.22, 08:29
            Paranoje nakreca mi fakt, żeobjawy wloką sie aż tak dlugo. W grudniu mialem paskudną infekcję zaleczoną antbiotykami, pozniej jeszcze jedna runda w marcu. Tak naprawde stan zapalny i dyskomfort w okolicy twarzy utrzymuje sie przez większosc czasu a zabieg dopiero we wrzesniu. Stąd moje pytanie czy to mozliwe ze objawy są aż tak cięzkie do zwalczenia.
            • horpyna4 Re: Przewlekłe jednostronne zapalenie zatok 18.07.22, 13:28
              Zatkanie zatok i związane z tym dolegliwości bywają reakcją alergiczną na antybiotyki. Jeżeli to trwa od grudniowego leczenia, to ja bym się zastanowiła nad taką możliwością i na wszelki wypadek przy następnych infekcjach poprosiłabym o inny antybiotyk. A przede wszystkim starała się leczyć infekcje w ogóle bez antybiotyków.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka