Dodaj do ulubionych

Wieloletnie problemy z brzuchem

02.08.22, 22:43
Mam od bardzo wielu lat problemy z brzuchem, których kompletnie nie mogę się pozbyć, nawet pod okiem gastroenterologa.

Moje problemy to:

-Bardzo mocno pęczniejący brzuch po posiłkach
-Niemożność wykonywania ruchów po jedzeniu (chodzenie jest szczególnie niebezpieczne). W przypadku, kiedy za szybko zacznę chodzić, momentalnie brzuch pęcznieje jeszcze bardziej i pojawia się biegunka
-Bezpieczny czas po posiłku (do rozpoczęcia ruchu), to 2,5-3-4 godziny, więc jestem poniekąd uziemiony po jedzeniu
-Nie mogę jeść ciepłych posiłków (żadnych). Najgorsze są zupy. Po takich potrawach mam momentalnie biegunkę
-Nieregularne kurcze brzucha, po których pojawiają się gazy.
-Gazy pojawiają się, jeśli spróbuję zjeść coś po posiłku wcześniej niż po 3-4 godzinach. Wtedy mają zapach zgniłych jaj.
-Nie mogę jeść szybko. Tylko małe kęsy i długie przeżuwanie (co jest akurat zdrowe). Jeśli spróbuję dotrzymać tempa innym, mam uczucie zakorkowanego brzucha, a potem nieprzyjemne gazy, bóle itd.
-Nie mogę pić po posiłku. Jeśli tak zrobię, płyn jakby „stoi” w brzuchu i czuję, że wolno spływa. Piję przed posiłkami. Po posiłkach najwcześniej po 2h.

Na przełomie jesieni 2021 i wiosny 2022 przeszedłem półroczną terapię xifaxanem i debretinem. Zapłaciłem kilka tysięcy złotych, bez żadnego efektu.

Miałem potwierdzone SIBO (2 lata temu). Po terapii xifaxanem miałem powtórzyć badanie, ale uznałem, że nie ma to sensu, ponieważ nic się nie poprawiło. Dieta fodmap nie wyeliminowała problemów (trzymałem się ścisłej 3 miesiące, straciłem 10 kg i czułem się po niej wyprany z witamin).

Nie jem cebuli, czosnku i papryki, kapusty - te 4 warzywa potrafią mnie „skasować” na godziny. Przypominają mi się, brzuch po nich bardzo pęcznieje itd.

Od jakiegoś czasu mam takie podejrzenie, że na ten obecny stan duży wpływ mogło mieć moje dziwne przyzwyczajenie z lat nastoletnich i wczesnych dwudziestych, kiedy żułem bardzo dużo gum miętowych i miałem po 7-8h dziennie przerwy w jedzeniu, bo nie lubiłem jeść w szkole / na uczelni. Brzuch wtedy regularnie i boleśnie się kurczył.

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź, co mogę zrobić. Generalnie staram się jeść jak najbardziej zróżnicowanie. Nie jem tłusto, nie jem jakoś super dużo. Ćwiczę regularnie (podciąganie / trx / marsze). Mam 183 cm wzrostu, ważę ok 71-73 kg.
Obserwuj wątek
    • sp9tcu Re: Wieloletnie problemy z brzuchem 03.08.22, 00:48
      Miałem to jak umarł mi tata w 1988
      jest to nerwica żołądka
      połanczona z zespołem jelita drażliwego
      gnijace jajka ,odwiexnik po prostu jest spiety ,napiety
      1- Czy występują wymioty ?
      bardzo złe leczenie
      polecam psychiatre dobre leki uspakajace
      niemożność picia to zły omen
      co pokazała gastroskopia

Nie pamiętasz hasła