Dodaj do ulubionych

Zapalenie zatok, nieżyt nosa

17.09.22, 19:19
Witam. Mam 26lat, od lat nastoletnich zmagam się z problemami związanymi z zatokami. Od kilku lat chodzę od lekarza do lekarza, każdy przepisuje kolejne leki, które nie pomagają i ostatecznie rozkłada ręce. Poniżej opisuję moją historię, może ktoś miał podobne problemy i poradzi co jeszcze mogę zrobić, jakie jeszcze badania wykonać.

Problemy z zatokami miałem odkąd pamiętam. Mowa nosowa, ciągłe uczucie zatkanego nosa, nie mogłem wydmuchać nosa, ciągle pociągałem nosem.
W 2017 roku wykonałem tomografię komputerową zatok- wynik: "Przegroda nosa dyskretnie skrzywiona w stronę prawą. Polipowate zgrubienie małżowin nosowych po stronie lewej. Obustronne w obrębie zatok szczękowych widoczne niewielkie brzeżne zgrubienia błony śluzowej. W części tylno- lewobocznej zatoki klinowej widoczne brzeżne zgrubienia błony śluzowej oraz zaleganie niewielkiej ilości upowietrznionej wydzieliny. Dyskretne brzeże zgrubienia błony śluzowej w obrębie sitowia. Zatoka czołowa po stronie prawej słabiej wykształcona (hypoplastyczna)."
Kilka miesięcy później miałem zabieg rekonstrukcji przegrody nosowej- bez powikłań.
Po zabiegu przez jakiś czas faktycznie była odczuwalna poprawa.
Niestety objawy znacznie nasiliły się jesienią 2021. Bardzo mocno zatkany nos, wydzielina spływająca po tylnej ścianie gardła, zatkane uszy, silne bóle zatok, nosa, ogólne osłabienie. W okresie wrzesień- styczeń lekarz przepisywał mi różnego rodzaju leki, które wcale nie pomagały (Amoksiklav trzykrotnie, Nasometin control, Sinupret, Biofenac, Glimbax, Bioracef, Octeangin, Zincas forte, Amotaks, Pronasal, Dymista, Hascosept, Ectoclarin).
W styczniu 2022 zmieniłem lekarza, stwierdził przewlekłe zapalenie zatok, zlecił tomografię zatok- wynik: "W zatoce szczękowej prawej pogrubiała śluzówka w łączności ze ścianą przednią a także dolną, współistniejący pod zdwojoną śluzówką płyn, zmiany te dają łączne maksymalne zgrubienia do około 8mm. W podobnej lokalizacji i charakterze zmiany w zatoce szczękowej lewej maksymalnej grubości do około 5mm. Pogrubiała śluzówka szczególnie w zatoce prawej występuje także na poziomie zachyłków, w zachyłku czołowym od strony światła zamyka ujście zatoki. Delikatnie do 3mm pogrubiała śluzówka w pojedynczych komórkach sitowia przedniego prawego. W lewej komorze zatoki klinowej zgrubienia śluzówki z płynem, który w pozycji leżącej układa się w poziom szerokości do około 10mm. Wyraźnie asymetryczne małżowiny nosowe, grubsze w jamie nosowej prawej. Łagodnie na stronę prawą skrzywiona przegroda nosa."
Po otrzymaniu wyniku, lekarz stwierdził, że na nagraniu z tomografii widzi przerost trzeciego migdała, skierował na zabieg usunięcia. W międzyczasie przepisywał kolejne leki (Nasometin, Ismigen, Claritine, Pronasal, Clatra, Sinupret extract, Trilac, Rulid). Otrzymałem także pilne skierowanie na zabieg FESS zatok.
W szpitalu podczas wizyty kwalifikującej do zabiegów lekarz uznał, że nie widzi przerostu migdała. Stwierdził przewlekłe zapalenie zatok szczękowych, klinowych oraz brak wskazań do wykonania zabiegu FESS.
W lipcu kolejny raz zmieniłem lekarza. Zlecił testy alergiczne, które nic nie wykazały oraz wymaz z nosa, który także wykluczył bakterie. Jestem tydzień po wizycie, aktualnie biorę Ryaltris i Dyslodyna. Objawy zapalenia zatok aktualnie wyciszyły się, ale lekarz stwierdził nieżyt nosa oraz siną śluzówkę.
Używam też maści Rinopanteina, ponieważ mam ciągłe uczucie podrażnienia i bólu wewnątrz nosa, niestety ona też niewiele pomaga.
Jeżeli jest ktoś, kto przechodził podobne problemy z zatokami, proszę o poradę.
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 17.09.22, 20:39
   Przede wszystkim nie dopuszczaj do przechłodzenia głowy. Skoro objawy nasiliły się jesienią, to widocznie chodziłeś z gołą głową, jak było zimno.
   • szymek9096 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 17.09.22, 23:59
    Objawy faktycznie nasiliły się początkiem jesieni, ale nie zauważyłem ich związku z pogodą. O czapce też zawsze pamiętam
  • sp9tcu Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 17.09.22, 23:37
   Typowa alergia
   powikłania po alergijne
   po co tyle prochów
   kup zyrtex pij 1 tabletka na noc ( jak wypijesz w dzień bedziesz senny )
   poproś o rafen areozol do nosa
   przejdzie wiadomo alergia
   wtedy musisz zwłaszcza zyztex pić do końca życia

   • szymek9096 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 17.09.22, 23:53
    Dziękuję za odpowiedź. Czy chodzi o aerozol Tafen? Bardzo możliwe, że ma to związek z alergią, ale dziwi mnie że w testy jej nie wykazały
    • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 07.11.22, 17:59
     Skoro test jej nie wykrył tzn że jej nie masz i powinieneś się z tego cieszyć
   • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 16.10.22, 15:25
    Testy wykazały brak alergii
    Zyrtek nie leczy
    Ma przewlekłe zapalanie zatok Zatoki produkują wydzielinę ( której tam nie powinno być ) Dlatego ma stany zapalne i zatkany nos
    • sp9tcu Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 16.10.22, 18:27
     zyrtex leczy alergie
     • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 06.11.22, 18:29
      "zyrtex leczy alergie " NIE LECZY ! łagodzi objawy ! Przeczytaj deklaracje producenta !
  • sp9tcu Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 18.09.22, 02:40
   oczywiście tafen
   • horpyna4 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 18.09.22, 12:05
    I jeszcze jedno, chociaż trudno w to uwierzyć - podobno kłopoty z zatokami w młodości mają często podłoże psychiczne. Pojawiają się u nastolatków, którzy mają poczucie niskiej wartości spowodowane przez rodziców, którzy za dużo od nich wymagają i w dodatku porównują ich z jakimiś innymi rówieśnikami (lub rodzeństwem) stawianymi za przykład.

    Co do alergii, też jest możliwa. Chociaż zapalenia zatok na tle alergicznym zdarzają się najczęściej pod koniec wiosny, albo trochę wcześniej (pyłki); alergie jesienne powodowane są na ogół przez grzyby i pleśnie. Może warto rozważyć tę możliwość.
   • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 06.11.22, 19:18
    Człowieku co ty tu wypisujesz i wyciskacz ludziom Tafen Nasal? Substancje Budezonid od której się odchodzi ze względu na dużą wchłanialność tego STERYDU do organizmu. Teraz ratują sie Mometazonem. Ale to też steryd i też na OBJAWY ! Wiec to czy tamto i tak cie nie wyleczy
  • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 16.10.22, 15:13
   Witam Jak możemy się skontaktować na priv? Choruje na przewlekłe zapalenie zatok od 5 lat Lekarze nie pomogli Sam znalazłem coś co mi pomaga Pozdrawiam
   • sp9tcu Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 17.10.22, 20:35
    nie ma takiej mozliwości , nie udzielam sie prywatnie
    poczytaj wujek gogle
    sp9tcu zatoki
    sp9tcu gardło
    sp9tcu uszy
    sp9tcu alergia
    duzo jest tego zwłaszcza w wyszukiwarce naszego forum
    • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 06.11.22, 18:28
     Pytanie było do szymek9096
     Nie wiem też czemu piszesz "zyrtex leczy alergie " co jest nie prawdą !Co najwyżej łagodzi objawy ! Przeczytaj deklaracje producenta !
     • sp9tcu Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 08.11.22, 01:42
      Z debilami nie będe gadał
      mam 3000 postów
      a co ci pomogło na alergie
      moż dieta kwaśniewskiewgo
      • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 08.11.22, 11:36
       A co mnie ilość twoich postów ? Miej sobie nawet 30000 Są pewnie tyle samo warte i zasługują na Delete :)
       "Z debilami ":)))))) Hmmmm... a to ciekawe I to pisze osoba która nie rozróżnia Przyczyny od skutku :O :) Tobie naprawdę potrzebna jest interwencja NFZ-tu Biały kaftanik i wczasy w ośrodku
  • leszekk1234 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 17.10.22, 11:58
   miałem podobny problem miałem krzywą przegrode po złamaniu zapaleni zatok przeszło po inhalacjah alicyną iłykałem ampułki z berberyną hcl
   • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 06.11.22, 18:31
    Dobry kierunek- Inhalacja. Co wdychałeś ?
  • monikalew Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 23.10.22, 21:27
   Poczytaj sobie o diecie antyśluzowej. Ja 15 lat latałam po lekarzach, antybiotyk za antybiotykiem a było tylko gorzej. Wyleczyłam sję dietą bezśluzową. Brzmi niewiarygodnie, ale naprawdę działa. Nie jemy pieczywa, produktów mlecznych i słodyczy. Jemy dużo warzyw, kasza jgalana, grejfruity, imbir, cytryny. To tak w skrócie, doczytaj sam co wolno a czego nie wolno jeść. Powodzenia :)
   • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 06.11.22, 18:39
    Nie jem chleba itp od 1.5roku i to nie to Tak samo przyczyną może być: ząb, refluks,przerost małżowin...Ale sądzę ze najczęściej jest to niewyleczone zapalenie zatok Dlatego tak często nie pomaga wam Septoplastyka ani Fess a tym bardziej nie wyleczą was sterydy ...gdyż zapalenia zatok nadal trwa i nie zostało wyeliminowane
  • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 06.11.22, 18:54
   Amoksiklav,Bioracef,Amotaks- antybiotyk trudno wchodzi w kości szczękowe wiec jest często nieskuteczny.
   Nasometin control,Pronasal To to samo Steryd To leczenie obiadów
   Biofenac- lek przeciwbólowy
   Spytaj się swojego lekarza co z tych preparatów miało cie wyleczyć ? Kiedy da ci coś co wejdzie do zatoki Wspomoże w leczeniu i nie będzie na objawy ? Tylko cie po prostu wyleczy. Jeżeli nadal będą ci przypisywać sterydy polecam szukać innego lekarza bo cie wykastrują do końca
   To nie jest porada medyczna :P
   Pozdrawiam
   • sp9tcu Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 06.11.22, 21:41
    Ale chaaszanisz
    tafaen mam i stosuje i jest susper
    • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 07.11.22, 18:13
     Jest taki super, to go odstaw. Zobaczymy ile wytrzymasz bez niego w "zdrowiu"? Nie odczuwasz objawów a stan zapalny nadal trwa. No nie źle ...Dajesz innym rady a nawet ulotki ze zrozumieniem nie przeczytałeś :)
     NO PETARDA ! :)
     • sp9tcu Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 08.11.22, 01:40
      aktualnie nie stosuje od 3 miesiecy
      • tatra777 Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 08.11.22, 11:40
       Tak ci wieżę ze fiu fiu :) Taką ściemę to możesz sprzedawać ... swoim znajomym.
       • koziorozka Re: Zapalenie zatok, nieżyt nosa 08.11.22, 15:06
        "Debil" "biały kaftanik" - obu panów ostrzegam prosząc o ochłodzenie emocji.
        Następne posty w tym wątku będę kasować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka