Dodaj do ulubionych

Rzadkie wypróżnianie i masywne stolce.

14.11.22, 21:17
Witajcie, mam 25lat i od jakiegoś czasu rzadko się wypróżniam, jakieś 2x w tygodniu.
Do tego muszę mocno przeć, bo tak jakby brakowało parcia, nie wiem nigdy tak nie miałem.
I przez to chyba, że dochodzi tak rzadko do wypróżnień stolce są dość dużych rozmiarów, że zaczął zatykać mi się kibelek i bez spłuczki nie przechodzi :D
Jeżeli chodzi o konsystencje, to nie jest jakiś wielce twardy, ale jednak samo wypróżnianie jest lekkim wyzwaniem, nie to co kiedyś....

Co to może być? Niby jadam zdrowo, jabłka, siemie lnianie, ale za dużo to nie pomaga :x
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Rzadkie wypróżnianie i masywne stolce. 15.11.22, 18:14
      athread2 napisał:

> Witajcie, mam 25lat i od jakiegoś czasu rzadko się wypróżniam, jakieś 2x w tygodniu.
      ----------------------
      Błonnik jest potrzebny, ale przede wszystkim ruch. Poza tym płyny, zwłaszcza woda.
      • athread2 Re: Rzadkie wypróżnianie i masywne stolce. 16.11.22, 02:35
        Dodam,ze po tym do dzisiaj piecze mnie odbyt. To chyba szczelina odbytu, jak to leczyc? Boje sie teraz wyprozniac
    • sp9tcu Re: Rzadkie wypróżnianie i masywne stolce. 16.11.22, 02:16
      Typowe nerwica
      zespół jelta drazliwego
      mało pijesz
      • athread2 Re: Rzadkie wypróżnianie i masywne stolce. 16.11.22, 02:35
        sp9tcu napisał:

> Typowe nerwica
        > zespół jelta drazliwego
        > mało pijesz
        Dodam,ze po tym do dzisiaj piecze mnie odbyt. To chyba szczelina odbytu, jak to leczyc? Boje sie teraz wyprozniac
        • sp9tcu Re: Rzadkie wypróżnianie i masywne stolce. 16.11.22, 21:44
          Typowa nerwica
          nie bój się
          już nabyłeś hemoroidy ( ja miałem je chyba z 6 razy )
          wiem co robić opisałem ci to w innym poście
          staraj się o 5 rano wypić 1 /2 litra nie zimne wody raczej nie gazowanej
          nie zimnej
          jak siedzisz to staraj się wszystkie mieśnie rozlxnić
          naciskanie mozna ale bedą większe napiecia ,poza tym nabawisz się hemoroidów
    • sp9tcu Re: Rzadkie wypróżnianie i masywne stolce. 16.11.22, 21:38
      Jaka szczelina zaczynają ci się humoroidy
      sp9tcu hemoroidy
      typowe
      sprawa nie nowotworowa
      bedzie boleć ,krwawić
      jak mocno boli kup na recepte
      posterrisan
      • horpyna4 Re: Rzadkie wypróżnianie i masywne stolce. 17.11.22, 12:12
        Zjedzenie bardzo ostrej papryki skutkuje dwukrotnym pieczeniem - pierwszy raz przy jedzeniu, drugi przy wypróżnieniu.

Ale rzeczywiście warto zapobiegać hemoroidom. Pierwsze i najważniejsze, to zmiana trybu życia: jak najmniej siedzieć, jak najwięcej chodzić. I nie podjeżdżać wszędzie samochodem, tylko zasuwać na nóżkach. Leki w drugiej kolejności, jeżeli objawy się nie cofną. Bo potrafią, tylko mało kto chce dostosować się do tak prostych zaleceń.
        • sp9tcu Re: Rzadkie wypróżnianie i masywne stolce. 17.11.22, 15:39
          horpyna4 napisała:

> Zjedzenie bardzo ostrej papryki skutkuje dwukrotnym pieczeniem - pierwszy raz p
          > rzy jedzeniu, drugi przy wypróżnieniu.
          >
          > Ale rzeczywiście warto zapobiegać hemoroidom. Pierwsze i najważniejsze, to zmia
          > na trybu życia: jak najmniej siedzieć, jak najwięcej chodzić. I nie podjeżdżać
          > wszędzie samochodem, tylko zasuwać na nóżkach. Leki w drugiej kolejności, jeżel
          > i objawy się nie cofną. Bo potrafią, tylko mało kto chce dostosować się do tak
          > prostych zaleceń.

Przejrzałeś mnie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka