Dodaj do ulubionych

Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne

IP: *.82-139.bia.tkb.net.pl 19.12.04, 14:13
Wiem, że o zapaleniu zatok było na forum już co nie co, ale piszecie tylko o
antybiotykach, laryngologach i punkcjach. Cierpię na przewlekłe zapalenie
zatok i konwencjonalna medycyna mi nie pomaga. Nie mogę co 2 tygodnie jeść
antybiotyku. Dlatego mam prośbę do wszystkich którzy poradzili sobie z takim
problemem jak mój, metodami niekonwencjonalnymi. Jeśli znacie jakieś domowe,
sekretne sposoby podzielcie się nimi. Proszę o pomoc bo nie wiem jak mam
sobie pomóc.
Obserwuj wątek
      • Gość: are Relacja z NETI IP: *.clubnet.pl 19.12.04, 16:10
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15954&w=11833231&v=2&s=0

BTW Jka wpiszesz NETI w Googlu to glownie wyskoczą Ci reklamy dzbankow do tego
        zabiegu. Nie musisz ich oczywiscie zamawiac, wystarczy taki do herbaty itp.
        Jesli zastosujesz NETI i ssanie oleju to mysle ze problem zniknie raz na
        zawsze.
    • darkshadow1 Re: Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne 19.12.04, 19:44
      Witam...
      Prawdopodobnie masz zarosniete kanaly odplywowe w zatokach policzkowych.W moim
      przypadku to samo przechodzilem jak to opisujesz.Mnie pomogla mala operacja
      ktora sie przez nos przeprowadza.Nie jest to zadna wielka sprawa jedynie tylko
      beda te kanaly otwarte.Calkowicie pozbyc sie tych zapalen nie pozbylem ale jest
      moge Tobie zapewnic o wiele,wiele lepiej.Jezeli chodzi o medykamenty to moge
      tylko SINUPRET(ziolowe) polecic ktory wylacznie przeciwko zapaleniu zatok
      dziala i do tego bardzo skutecznie(2-3dni masz prawie za soba).Niestety nie
      wiem czy ten lek rowniez na Polskim rynku dostaniesz..:-(...Popytaj albo na
      Google wycisnij (jak masz mozliwosci) i zamow.

Pozdrawiam ...

Tomek
      • mary_ann Sinupret?? Hmm... 19.12.04, 19:50
        Jezeli chodzi o medykamenty to moge
        > tylko SINUPRET(ziolowe) polecic ktory wylacznie przeciwko zapaleniu zatok
        > dziala i do tego bardzo skutecznie(2-3dni masz prawie za soba).Niestety nie
        > wiem czy ten lek rowniez na Polskim rynku dostaniesz..:-(...

Ja próbowałam Sinupretu, ale niestety, rezultat był zerowy. O ile przy
        Mucosolvanie (który chciałam Sinupretem zastapić) efekt upłynniająco-
        oczyszczający jest widoczny, o tyle przy Sinuprecie był - jw. Niestety, bo też
        wolałabym coś łagodnego... Z mojego punktu widzenia - szkoda kasy.
      • Gość: maja Re: Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne IP: *.pop.e / *.pop.e-wro.pl 19.12.04, 20:18
        Niestety, gorzej - to bedzie otwarcie zatoki szczękowej. Szczegółów dowiem się
        we wtorek po świętach. Witaj Nowy Roku ! Mój lekarz powiedział, że zamierza
        oszczędzić mi szczegółów, ale ja mam przejmujaca potrzebę poznania prawdy.
        Sinupred biorę. Tonący brzytwy.....
        Podobno zatoki są genatycznie uwarunkowane. Taki mały szczegół a jak boli.
        Dzięki za informacje. maja
    • Gość: Thea Re: Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne IP: *.anon-online.org 19.12.04, 21:41
      zanim zdezydujesz sie na operatywne czyszczenie kanalöw zatokowych spröbuj
      nastepujace metody:
      1 metoda stara jak swiat: ugotowane kartofle rozetrzec z odrobina oleju
      kuchennego, dac na czysta sciereczke ostudzic do odpowiedniej temeratury,
      jeszcze cieple polozyc na czolo i policzki - okolice zatok. Ten zabieg powtörzyc
      wielokrotnie. Z kartoflami nie pröbowalam, ale moja kolezanka te metode
      wypröbowala z zadawalajacymi efektami
      2 metoda ktöra mi bardzo pomogla i do dzisiaj nie mam klopotöw z zatokami. Kup
      sobie lampe do nagrzewania promieniami podczerwonymi (lampa z czerwona wielka
      zaröwka)i naswietlaj dziennie.
      Powodzenia i powrotu do zdrowia.
        • Gość: Thea Re: Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne IP: *.anon-online.org 20.12.04, 14:49
          Podaje ci link, zebys sie zorientowal o jaka lampe idzie i jak wyglada
          Rotlichtlampe (rot-czerwone, licht-swiatlo, Lampe-lampa).
          www.preistester.de/katalog/PBEW0600_Philips_HP_1540_Waermelampe_Infraphil_weiss.html

Jak po polsku sie ta lampa nazywa to nie wiem, ale podaje ci parojezyczne nazwy
          tej lampy:
          Infrared Lamp
          Lampe Infrarouge
          Rotlichtlampe
          Infra Rode Lamp
          Lampada a Raggi Infrarossi
          Lampara de infrarrojos
          • Gość: maja Re: Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne IP: *.pop.e / *.pop.e-wro.pl 20.12.04, 16:30
            Mam taka lampę, ale u mnie się nie sprawdzała. Wiem tez od laryngologa, że
            niebieskie światło jest lepsze na zatoki.
            Z tych dwóch wariantów najbardziej polecam ci laser. Takie zabiegi można mieć z
            kasy, albo wykupić. Mnie najbardziej pomagało naświetlanie laserem.
            Bioptron jest bardzo drogi (2-3 tys.). Zreszta można też znależć miejsca, gdzie
            naświatlają bioptronem.
            A czy próbowałeś z diatermią czy jonoforezą ? Szczególnie w
            takich "krytycznych" zimowych miesiącach można się tym wzmacniać.
            Teraz jest wiele alternatywnych sposobów, ale najważniejsze to dobry
            laryngolog. Radziłabym zasięgnąć porady, bo przeciez nawet lampę na podczerwień
            trzeba uzywać z umiarem i według wskazań dla swojej dolegliwości.
            • Gość: Thea do maja Re: Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne IP: *.anon-online.org 20.12.04, 19:29
              Och maja, wybacz ze musze cie troche skrytykowac:
              1. niebieskie swiatlo, jeszcze nie spotkalam takiej lampy leczniczej, chyba ze w
              terapii do nastrojöw czlowieka.
              2. Laser, tak malo wiemy jeszcze na ten temat, brak jest dlugotrwalych studiöw
              jak i ich wyniköw na ten temat. Duzo sie slyszy, czyta ale te rzeczy sa tak nowe
              i tu bym byla bardzo ostrozna. Zobacz, krytykuje sie juz laser przy operacjach oczu.
              3. Bioptron, nie znam tej terapii i z tego wzgledu nie bede na ten temat
              jakichkolwiek komentarzy pisac.
              4.Jonoforeza (znam jako: jontophorese) jest to leczenie pradem, ktöre stosuje
              sie przy stluczeniach, bölach miesni, przy slabym dokrwieniu (np. nög, rak...)
              przy slabym paralizu, przy zlamaniach -zeby porost kostny przyspieszyc....
              Przy zatokach ? Jak chcesz to stosowac w tym wypadku?
              5. Rotlichtlampe (lampe z promieniami podczerwieni) stosowana jest powszechnie i
              bez ograniczen. Na Przyklad - bylas kiedy na masazach z goracym powietrzem i
              czym bylas nagrzewana tymi lampami z podczerwienia. stosuje sie przy zapaleniu
              ucha srodkowego, böli miesni jak isjaz, korzonki, katar....tam gdzie cieplo jest
              potrzebne.
              Naswietlanie zatok lampa podczerieni otrzymalam w Polsce, poniewaz juz nie
              moglam wytrzymac z zatokami i bölem glowy. Od tego czasu zniklo mi to, do dzis
              (przeszlo 20lat) nie mam zadnych dolegliwosci, do dzis stosuje juz te lampe przy
              lekkim katarze. Katar mam do dwöch, trzech dni i zaraz znika.
              • Gość: maja do Thea Re: Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne IP: *.pop.e / *.pop.e-wro.pl 21.12.04, 19:06
                Thea, przeciez ja nie piszę z Kongresu Swiatowego Laryngologów, tylko dzielę
                się informacjami na temat tego, co sama wypróbowałam. Laser był skuteczny w
                moim przypadku (potwornego bólu lewej strony twarzy). Chodzilam też na
                jonoforezę wapniową, bo robi się ten zabieg na zatoki.
                Myslę, że bioptron działa podobnie, jak laser, tylko nie tak skutecznie.
                Niebieskie swiatło, to była informacja od mojego laryngologa a mądry z niego
                czlowiek.
                Pozdrawiam serdecznie
                maja
      • Gość: Magda Re: Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 21.12.04, 18:28
        Gość portalu: Thea napisał(a):

> zanim zdezydujesz sie na operatywne czyszczenie kanalöw zatokowych spröbuj
        > nastepujace metody:
        > 1 metoda stara jak swiat: ugotowane kartofle rozetrzec z odrobina oleju
        > kuchennego, dac na czysta sciereczke ostudzic do odpowiedniej temeratury,
        > jeszcze cieple polozyc na czolo i policzki - okolice zatok. Ten zabieg
        powtörzyc wielokrotnie.
        Zamiast kartofli można rozgrzać na patelni 4-5 łyżek soli przesypać do lnianego
        woreczka i przykładać bolące miejsca. Mnie wystarczyło powarzanie tego zabiegu
        przez tydzień Kartofle są dobre na bolące łokcie i kolana.
    • Gość: zabka Re: Przewlekłe zapalenie zatok-metody naturalne IP: 217.173.203.* 21.12.04, 08:47
      Jesli chodzi o metody alternatywne -polecam homeopatie.
      Od kilkunastu lat cierpialam na bole glowy i przez przypadek sama sie
      wyleczylam.Czytalam o homeopatii dowiedzialam sie, ze te leki nie szkodza, wiec
      pomyslalam, ze sprobuje.Kupilam w aptece CINNABARIS i przez pierwszy dzien
      bralam te granulki co pol godziny.Od razu poczulam ulge, tzn. po tym pierwszym
      dniu.
      Teraz biore ten lek profilaktycznie i glowa mnie nie boli od miesiecy.Polecam
      wszystkim.Pzdr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka