Dodaj do ulubionych

Tabletki antykoncepcyjne, a sylwester

IP: *.tkchopin.pl 26.12.04, 18:28
Biorę od jakiegoś czasu tabletki Jeanine. Przyjmuję je regularnie o 19.00
każdego dnia. Chcialabym jednak w związku z nadchodzącym sylwestrem przesunąć
godzinę ich przyjmowania na ok 12.00 w południe, bo wtedy nawet jeśli zdarzy
mi się przecholować z alkocholem (chociaż i tak będę się pilnować) i zacznę
wymiotować, to nie będę się bała, że zwymiotuję pigułkę... Jak najlepiej wziąć
się do takiego "przesuwania" godziny przyjmowania pigułek, żeby zdążyć przed
sylwestrem?
Obserwuj wątek
      • josie69 Re: Tabletki antykoncepcyjne, a sylwester 26.12.04, 22:12
        Nie zamierzam pić od 13, ale chcę mieć pewność, że do tej 22, kiedy zacznie się
        nasza impreza sylwestrowa moja tabletka dawno się wchłonie. A co do "planowania
        wymiotowania na sylwestra" wiem, że będę uważać na alkohol, ale zawsze może się
        zdarzyć, a wolę być przezorna, niż liczyć na szczęście.
      • josie69 Re: Tabletki antykoncepcyjne, a sylwester 26.12.04, 22:09
        Brak mi słów jak widzę takich niepoważnych ignorantów. Po pierwsze na pewno nie
        będę rozdawać prezerwatyw "wszystkim chłopom", bo od paru lat jestem w
        szczęśliwym związku i nie potrzebuję żadnych "chłopów"... A co do wymiotowania,
        to lekarz mnie ostrzegał, że wchłanianie tabletek może trwać nawet do kilku
        godzin, więc jeżeli będę miała jakieś problemy z żołądkiem i będę wymiotować, to
        mam do niego zadzwonić, żeby upewnić się, czy mogłam w tym przypadku zwrócić
        tabletkę (nawet część, bo jeanine zawiera minimalną dawkę i nawet małe
        zachwiania w proporcjach mogłyby mieć katastrofalne skutki).
        Ludzie! Najpierw myślcie, potem mówcie...
        • lipa55 Re: Tabletki antykoncepcyjne, a sylwester 26.12.04, 22:24
          josie69 napisała:
          > Ludzie! Najpierw myślcie, potem mówcie...

i vice versa
          wybacz, ale nie jesteśmy lekarzami, szczególnie ginekologami
          i śmieszy nas dziewczyna, która chce zebyśmy rozwiązywali jej problemy
          medyczne, informując jednocześnie od której zaczyna rzygać w sylwestra

skoro lekarz przestrzegał cię przed katastrofalnymi skutkami, to moze po prostu
          zapytaj jego a nie przypadkowego Ziutka z Koziej Wólki i Marysi ze
          Szczebrzeszyna

• josie69 Re: Tabletki antykoncepcyjne, a sylwester 26.12.04, 22:30
            Mój lekarz wyjechał, a ja również u siebie nie jestem... A pozwolę sobie
            zauważyć, że jest to forum ZDROWIE i chyba jest jakieś prawdopodobieństwo, że
            ktoś, kto to czyta miał ten sam problem, więc mogłabym liczyć na to, że mi
            pomoże. A może zagląda tu jakiś ginekolog? Kto wie... A mam też na tyle oleju w
            głowie, by odrzucić te pomysły, które są po prostu absurdalne. I jeszcze jedno.
            Ile razy mam powtarzać, że wcale nie planuję wymiotować, ale wolę na wszelki
            wypadek założyć i taką możliwość. W końcu mogę nawet się rozchorować przez jakąś
            trefną potrawę popitą szampanem...

--
            lepiej grzeszyć i później żałować, że się grzeszyło, niż nie grzeszyć i żałować,
            że się nie grzeszyło...
    • hippophae Re: Tabletki antykoncepcyjne, a sylwester 26.12.04, 22:46
      Przyjmuje się, że pigułka wchłania się do 4 godzin, więc wystarczy jeśli weźmiesz ją 4 godz przed imprezą czyli zaledwie godzinę wcześniej niż zwykle. Niczego to nie zmieni i potem możesz wrócić do stałej godziny.
      Inna sprawa, że chyba ewentualne skutki picia nie pojawią się już o 22.00 przecież wypadałoby dotrwać do północy we względnie dobrym stanie... ale to już moje prywatne zdanie.
      • Gość: md. Re: Tabletki antykoncepcyjne, a sylwester IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.04, 10:16
        Tak poważnie to czytaj post powyżej.Lek by zadziałał w pełni skutecznie musi
        być przyjmowany przez około 2-3 tygodni i najlepiej o stałej porze.Wtedy tworzą
        sie odpowiednie enzymy do jego trawienia i wchłaniania.Pora dnia w której sie
        bierze leki też ma wielkie znaczenie.Czyli jesli weźmiesz wcześniej to
        największa skuteczność przypadnie na porę kiedy nie bedzie konieczna albo nie
        będzie skuteczności w wyniku zmiany ustalonych już przez organizm warunków
        wchłaniania.Alkohol także zaburzy normalne warunki działania w która stronę
        trudno mi powiedzieć.Więc daruj sobie pigułkę, seks lub alkohol.A lekarzem nie
        jestem ale mam często przeziębienia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka