Dodaj do ulubionych

Jakie badania przy podejrzeniu zapalenia stawów??

IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 03.01.05, 22:34
Witam

Od tygodnia bardzo bolą mnie stawy, najgorzej jest rano jednak podczas dnia
dokucza mi kolano, ramię oraz palce. Wydaje mi się że mam jakiś stan zapalny.
Chciałabym jutro wykonać badania krwi i odrazu z wynikami udac się do
ortopedy. Jakie badania powinnam wykonać??
(Ktoś w starym wątku pisał o CRP ASO czynniku reumat. OWR OB - czy to są
badania które standardowo wykonuje sie w takich przypadkach?)
Bardzo proszę o odpowiedź
Asia
Obserwuj wątek
    • Gość: lidia Re: Jakie badania przy podejrzeniu zapalenia staw IP: *.3vnet.pl 03.01.05, 23:16
      mysle ze wstrzymaj sie z tymi badaniami wez skierowanie do reumatologa moga to
      byc sprawy reumatyczne ,jezeli chodzi o zapalenie stawow to mialabys opuchlizne
      i zaczerwienienie.Przed toba dluga droga moga to rowniez byc sprawy
      zwyrodnieniowe lubsprawy z kregoslupem np. dyskopatia szyjna. Ja z tymi
      sprawami chodzilam od 1989r. i strasznie cierpialam dopiero rezonans szyjnego
      wykazal dyskopatie szyjna a ledzwiowego tez dyskopatie zycze wytrwalosci pa
    • Gość: aga Re: Jakie badania przy podejrzeniu zapalenia staw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.05, 23:26
      Boze swiety!!!!!!!Nie idz do ortopedy tylko reumatologa!!!!!!!!!!!!!!!!Tyle sie
      mowi teraz o tym ze ortopedzi to sa idioci bo staw ze stanem zapalnym potrafią
      wsadzic konczynę w gips.Tak bylo 20 lat temu i tak jest teraz. Twoje objawy
      wskazują na RZS(poczytaj sobie w necie wpisujac "RZS")Do ortopedy sie idzie z
      krzywymi postawami itp ale nie z zapaleniem stawow.
      Nie zartuje z tym ortopedą...Ja przez takiego jednego mialam juz 7 operacji i
      osiągnelam ostatnie stadium choroby w wieku 10 lat bo nie wykrył RZS w pore
      tylko w gips mnie wsadzil nie wiedzac co to...Leczenie farmakologiczne
      zapalenia stawow nalezy zacząc w ciągu 3 miesięcy bo tylko to daje sznse
      wyzdrowienia. Jesli ten ortopeda do ktorego idziesz bedzie chcial wsadzic cie w
      gips powiedz zeby w glowe sie puknał.
      Musisz miec te badania krwi o ktorych napisalas. Nie wykonuje sie ich ot tak-
      trzeba to napisac w skierowaniu.Jesli jutro robisz badania to nie bedzie
      wynikow jutro.
      Do reumatologa!!!!!!!!!!!
      • pia.ed Re: Jakie badania przy podejrzeniu zapalenia staw 04.01.05, 00:05
        Kiedys poszlam do ortopedy, bo tak poradzila mi rehabilitantka na moje niemal
        sztywne ramie, no a rehabilitantka powinna wiedziec do kogo z czym isc!

Ortopeda wykrecil ramie w jedna, druga strone i stwierdzil, ze to nie jego
        dziedzina, bo on jest od krojenia, a u mnie nie ma co kroic!
        W ciagu 3 minut wizyta byla zakonczona, a ramie jak sztywne tak sztywne...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka