Dodaj do ulubionych

Prawdopodobnie mam cukrzycę jaką dietę stosować

IP: *.marton.net.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.05, 18:01
Odpiszcie czekam.
Obserwuj wątek
    • agulha Re: Prawdopodobnie mam cukrzycę jaką dietę stosow 11.02.05, 18:18
      Po pierwsze: nie powinnaś pozostawać w stanie wiedzy pt. "prawdopodobnie mam
      cukrzycę". Powinnaś iść do lekarza (a jeśli byłaś: do lepszego lekarza), który
      potwierdzi albo wykluczy to rozpoznanie. Po drugie: dieta w cukrzycy to cała
      sztuka, powinnaś zostać przeszkolona przez wykwalifikowaną osobę. Wiem, że w
      klinikach diabetologii i poradniach odbywa się taka edukacja pacjentów. Po
      trzecie, są książki dietetyczne. Polecam wizytę (w realu lub w internecie -
      jest księgarnia wysyłkowa) w PZWL (Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich;
      wszedł chyba w skład PWN, ale stronka i księgarnia są oddzielne). Jakiś czas
      temu potrzebowałam pilnie informacji o diecie w chorobach wątroby, w
      księgarniach typu Empik prawie nic nie było, a tam, na Miodowej (PZWL) wielki
      wybór.
      • 7em Re: Prawdopodobnie mam cukrzycę jaką dietę stosow 11.02.05, 18:40
        w cukrzycy wybitne rezultaty daje dieta makrobiotyczna a takze oczyszczenie
        wnatrznosci na poczatek. srawdzalem osobiscie. nie wiem co na ten temat
        literatura z empikow i innych smietnikow

5040
    • Gość: barka Re: Prawdopodobnie mam cukrzycę jaką dietę stosow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.05, 19:14
      Pierwsza zasada - zrezygnować ze słodyczy i cukru do herbaty, po drugie
      ograniczyć chleb, węglowodany i owoce(szczególnie słodkie),po trzecie rozłożyć
      posiłki na 5-6 dziennie w równych odstępach czasowych, no i po kolejne, to
      poszukać w internecie rzetelnych informacjii co do diety cukrzycowej.
      • Gość: Puszysta Re: Prawdopodobnie mam cukrzycę jaką dietę stosow IP: *.chello.pl 11.02.05, 21:32
        Co cię zaniepokoiło, na jakiej podstawie sądzisz że masz cukrzycę?
        Są dwa typy cukrzycy, cukrzyca typu pierwszego występuje najczęściej u ludzi
        młodych, w tym wypadku trzeba stosować insulinę.
        W cukrzycy typu drugiego na którą cierpia najczęściej osoby po 40 roku życia
        czesto wystarczaja tabletki oraz dieta cukrzycowa.
        Nie leczona cukrzyca prowadzi do uszkodzeń wielu narzadów.
        Koniecznie idź do lekarza rodzinnego, on skieruje Cię na badania które na
        podstawie których będzie można potwierdzić lub wykluczyć Twoje podejżenia.
        P.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka