Dodaj do ulubionych

świerzb -chora cała rodzina?

IP: *.ists.pl / *.ists.pl 04.03.05, 23:35
pomóżcie - dziś byłam u dermatologa, który stwierdził, że bardzo możliwe,że mam objawy świerzbu (choc nie do końca typowe)-zalecił kurację m.in.CROTAMITONem.Mam pytanie czy na to świństwo zawsze choruje cała rodzina? ja lekkie swędzenie mam od.dobrych dwóch tygodni-póki co,tylko ja mam zmiany na skórze, mąż nie ma żadnych objawów. Najgorsze jest to, że mamy 2-mies.córeczkę...u mnie na skórze nic nie widać, tylko strasznie swędzi,zwłaszcza w nocy.Jak pomyślę,że ją też tak swędzi, a nie powie tego..proszę pomóżcie,może ktoś z Was miał już taki przypadek (dermatolog stwierdził, że mam się obserwować...).pomóżcie prosze...
Mika
Obserwuj wątek
    • analusia Re: świerzb -chora cała rodzina? 04.03.05, 23:58
      NOVOSCABIN - PŁYN P/ŚWIĄDOWY I P/ŚWIERZBOWY w aptece bez recepty ok. 13 zł.
      Jeśli Ty jesteś chora to zarazisz wszystkich, profilaktycznie smarujcie się
      płynem , na butelce jest wszystko opisane.Całą bieliznę, pościel itp. należy
      wyprać i wyprasować, nawet zabawki dziecka trzeba dokładnie wymyć lub wyprać,
      ale to chyba po skończonej kuracji, niepamiętam.
      Zapytaj o ten płyn w aptece i dowiedz się czy możesz go zastosować u 2-
      miesięcznego dziecka, bo nasz maluch miał dwa latka.
      Pozdrawiam
    • analusia Re: świerzb -chora cała rodzina? 05.03.05, 00:09
      List z internetu
      ********************************************************************************
      Jak leczyć świerzb?

Moja córka brała udział w kursach specjalistycznych i przez pewien czas
      mieszkała poza domem. Po powrocie na palcach i w zgięciach dłoni ma drobne,
      swędzące krostki, często je drapie. Boję się, że może to być świerzb, choć
      rygorystycznie przestrzegamy higieny. Czy jest on zaraźliwy? Jak sobie z nim
      poradzić? Proszę o kilka informacji o tej wstydliwej chorobie.
      Jadwiga z Suwałk

Lekarz radzi:

Takie objawy rzeczywiście mogą wskazywać na świerzb. Nie należy jednak
      traktować go jako czegoś wstydliwego, gdyż jest to choroba bardzo zaraźliwa.
      Wywołują ją świerzbowce, które łatwo przenoszą się podczas bezpośredniego
      kontaktu z osobą zakażoną.

Świerzbem można się m.in. zarazić śpiąc w czyjejś pościeli lub pożyczając np.
      ubranie od osoby chorej. Jest prawdopodobne, że córka, mieszkając w internacie,
      znalazła się w takiej sytuacji.

Swędzące grudki występują przede wszystkim na bocznych powierzchniach palców
      rąk, ale mogą się też pojawiać na pośladkach, brzuchu, w pachwinach, pod
      pachami. Swędzenie nasila się nocą, kiedy skóra jest rozgrzana.

Leczenie świerzbu jest proste i polega na smarowaniu ciała specjalnym
      preparatem. W zależności od zastosowanego leku kuracja trwa od 2 do 5 dni.
      Ważne jest, żeby wraz z osobą zakażoną leczeniu poddali się wszyscy domownicy,
      nawet jeśli nie mają objawów choroby. Po zakończonej kuracji należy całą
      używaną wcześniej bieliznę osobistą, pościel, ręczniki starannie wyprać,
      wyprasować. Najlepiej nie używać jej co najmniej przez dwa tygodnie. Dopiero
      wtedy można mieć pewność, że świerzbowca już nie ma.

Ponieważ obecnie świerzb nie występuje już tak często jak przed laty, można go
      pomylić z innymi chorobami objawiającymi się świądem i wysypką, np. objawami
      alergii. Dlatego radzimy przed podjęciem kuracji zasięgnąć porady dermatologa,
      a leczenie prowadzić według jego wskazówek.

Hanna Kurnatowska
      ********************************************************************************
      Więc jest tak jak napisałam wcześniej, po zakończonej kuracji trzeba to
      wszystko wyprać. Jeszcze raz pozdrawiam i miłego smarowania :-)
    • Gość: ann Re: świerzb -chora cała rodzina? IP: *.chello.pl 05.03.05, 00:13
      jako dziecko co jakiś czas przynosiłam świerzb z podwórka i wtedy leczyło się
      to po prostu smarując często spirytusem 95%. przestawoało swędczieć, zasychało
      i było po sprawie. podobnie zrobiłam w ostatnie wakacje, gdzy przywiozłam to
      draństwo z Mazur. czy to znaczy, że ja jestem ciemna baba???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka