Dodaj do ulubionych

Bóle kręgosłupa na odcinku lędźwiowym

IP: *.acnielsen.pl 18.04.05, 12:53
Mój mąż od dwóch dni ma straszne bóle kręgosłupa na odcinku lędźwiowym.
Najwygodniej jest mu w pozycji pionowej, nie jest w stanie się zginać i
prawie nie daje rady chodzić. Co to może być?
Korzonki chyba nie, bo ból jest innego rodzaju. Promieniujący na nogi.
Jest też otyły - może kręgosłup nie wytrzymuje (ale ma dopiero 33 lata..)
Pomóżcie, bo on nie chce iść d lekarza..
Mimi
Obserwuj wątek
    • Gość: Kasia Re: Bóle kręgosłupa na odcinku lędźwiowym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.05, 13:39
      Mój mąż niedawno miał silne bóle w lędźwiach, do tego stopnia, że wstawał z
      łóżka ok. 2 godziny. Miał również zdrętwiałą część uda. Diagnoza brzmiała
      przemieszczenie dysku (nie wypadnięcie) i pomogły ćwiczenia, które zalecił
      rehabilitant. Twój mąż musi iść do lekarza, a najlepiej najpierw na
      prześwietlenie kręgosłupa, a potem do dobrego lekarza albo sprawdzonego
      rehabilitanta.
    • Gość: maras358 Re: Bóle kręgosłupa na odcinku lędźwiowym IP: *.dip.t-dialin.net 20.04.05, 09:59
      Nie zlosc sie anty, bo a przeczekaniem to jest tez jakas alternatywa. Ja
      wlasnie "koncze" te chorobe i poza srodkami przeciwbolowymi nic nie dostawalem
      od lekarza, oczywiscie byl w takich przypadkach niezbedny do diagnozy rezonans
      magnetyczny ktory jedynie potwierdzil pierwsza diagnoze. Dopiero teraz po 4
      tygodniach jak juz czuje sie calkiem przyzwoicie ide na gimnastyke
      terapeutyczna. Tak wiec zgodnie z zaadami jakie opisuja sami lekarze leczenie
      tego typu dolegliwosci dzieli sie na 2 fazy:
      - faze likwidacji bolu (tabletki, zastrzyki), u mnie trwala 3 tygodnie
      - faza leczenia, przepisamo mi 6 wizyt fiykoterapeutycznych, tzw
      krankgimnastik, (lecze sie w Niemczech)
      Oczywiscie mozna tez sobie pomoc samemu cwiczac zestaw prostych cwiczen
      gimnastycznych. Przykladem moze byc moj kolega, ktory samodzielnie wybrnal
      dzieki tym cwiczeniom z bezwladu prawej nogi spowodowanej choroba kregoslupa.
      Zawsze jest jednak ryzyko, ze twoj uraz jest inny i zamiast pomoc mozesz sobie
      zaszkodzic, nie nalezy wiec forsowac sie zbyt mocno, nic na sile. Podsumowujac,
      polecam jadnak lekarza chocby dla potwierdzenia diagnozy.
      PS. Zestaw cwiczen moge przeslac emailem, kolega jednak jest Czechem wiec moje
      tlumaczenie jest pewnie niedoskonale, ja je rozumiem ale czy dla innych bedzie
      czytelne, nie wiem. Pzdr
      • wcyrku1 Re: Bóle kręgosłupa na odcinku lędźwiowym 20.04.05, 12:54
        Gość portalu: maras358 napisał(a):

> Nie zlosc sie anty, bo a przeczekaniem to jest tez jakas alternatywa. Ja
        > wlasnie "koncze" te chorobe i poza srodkami przeciwbolowymi nic nie
        dostawalem
        > od lekarza, oczywiscie byl w takich przypadkach niezbedny do diagnozy
        rezonans
        > magnetyczny ktory jedynie potwierdzil pierwsza diagnoze. Dopiero teraz po 4
        > tygodniach jak juz czuje sie calkiem przyzwoicie ide na gimnastyke
        > terapeutyczna. Tak wiec zgodnie z zaadami jakie opisuja sami lekarze leczenie
        > tego typu dolegliwosci dzieli sie na 2 fazy:
        > - faze likwidacji bolu (tabletki, zastrzyki), u mnie trwala 3 tygodnie
        >
        > Oczywiscie mozna tez sobie pomoc samemu cwiczac zestaw prostych cwiczen
        > gimnastyc
        >
        > polecam jadnak lekarza chocby dla potwierdzenia diagnozy.
        <
        Z 3 - 4 tygodni można skrócić tą faze do dwóch dni!!! Na podłodze /nie na
        łóżku/ na grubym dywanie przykrytym ręcznikiem, połozyć się na plecach, 5min
        leżeć i się rozluzniać, 1min głębokie wolne oddechy. Podkurczyć nogi
        przyciągając rękoma kolana do kl.piersiowej. Pozostajac w tej pozycji ok 2 min
        wykonywać "kołyskę" od kości ogonowej do górnej części pleców /górna cz.pleców
        przy pomocy innej osoby/. Wstawanie - przez stopy na kolana i z kolan bez
        skrętów, jednakowo podpierając sie rękoma. Osoby otyłe na głoda-chodzi o
        dociągnięcie kolan do kl.piersiowej. Osoby mające problemy z rozlużnieniem
        mięśni 0,5godz wcześniej powinny zazyć podwójną polopiryne, maliny lub inny
        środek l e k k o rozgrzewający. W zasadzie już jeden zestaw " kolyski" jest
        skuteczny przy naglych problemach z kręgosłupem. "Kołyska" jest też pomocna w
        problemach męczliwości kręgosłupa.
    • tilmitt Re: Bóle kręgosłupa na odcinku lędźwiowym 22.04.05, 17:43
      mój chłopak skarży się od kilku dni na bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym -
      ale na pewno nie chodzi o przesunięcie dysku lub rwę kulszową, po prostu ma
      trochę krzywy kręgosłup [zdiagnozowane] i w ciągu dnia dość dużo czasu spędza
      np. przed komputerem [co oczywiście nie poprawia stanu jego pleców]

czy możecie w związku z tym poradzić jakies ćwiczenia domowe na wyprostowanie
      kręgosłupa i ew. rady jak "mimochodem" dbać o prostą postawę ciała?
      z góry dziękuję

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka