Dodaj do ulubionych

LICÓWKI - zasłoniecie przerw między zębami

19.05.05, 11:56
Witam. Jak duże przerwy między zębami mozna zasłonić licówkami? Czy przerwa 2
mm między zębami to nie jest zbyt dużo? Jak wytrzymałe są licówki ceramiczne?
Obserwuj wątek
    • achemiczka Re: LICÓWKI - zasłoniecie przerw między zębami 19.05.05, 13:11
      Tak nie do końca jestem przekonana czy to można zrobić licówkami. O ile się
      orientuję licówki nakłada sie na zęby, żeby poprawić ich wygląd estetyczny, a
      nie po to by zasłonić przerwę pomiędzy zębami. Chodzi o zęby leczone, z
      uszczerbkami, bądź ze zniszczonym szkliwem....
      • iselle Re: LICÓWKI - zasłoniecie przerw między zębami 19.05.05, 20:46
        Dokładnie - licówki to porcelanowe "łatki" dopasowane kształtem tak że dają
        gładką powierzchnię na uszkodzonej koronie. W przypadku zdrowych zębów byłaby
        to warstwa na warstwie, a one i bez tego łatwo odpryskują. Myślę że już prędzej
        można to zniwelowac nadbudowując kompozytem (są takie bardzo przejrzyste
        odcienie służące do odbudowy kątów siekaczy albo jako warstwa na odbudowane
        szkliwo).
    • malwinka21 Re: wypełnienie kompozytowe lepsze? 19.05.05, 20:58
      Po przekopaniu internetu zaczęłam sięzastanawiać, czy rzeczywiście licówki to
      jedyna droga do pozbycia się tego defektu. znalazłam kilka stron, na których
      pokazane jest, jak przerwy między zębami, i to całkiem duże (w tym diastema)
      zostały zlikwidowane wypełnieniem kompozytowym. Tak jak napisałaś, iselle. Czy
      to nie byłoby lepsze rozwiązanie, oszczędzające własny ząb i dające zamierzony
      efekt? Z tego co czytałam, jeśli coś jest nie tak, to kompozyt można po porstu
      usunąć bez szwanku dla zęba. I np. wymienić go na nowy. Czy ktoś ma
      doświadczenia z takim wypełnieniem?
      • konti7 Re: wypełnienie kompozytowe lepsze? 20.05.05, 00:19
        1.Wypełnienia kompozytowe mają dużo mniejszą trwałość od porcelany (bez wdawania
        się w szczegóły-uwierz).
        2.Nie można wykonac licówki kompozytowej bez uprzedniego preparowania zęba
        (nacięcia retencyjne dla uzyskania wytrzymałości na siły działające podczas
        odgryzania kęsów,ukośne ścięcia szkliwa dla uzyskania odp.estetyki)-inaczej
        zostawisz ją w pierwszym jabłku.Wniosek o "oszczędzaniu zęba" w tym kontekście
        to błąd.
        3.Kompozyty mają dość ograniczone zastosowania w stomatologii.Niestety,z uwagi
        na cenę usługi pacjenci (ale często i lekarze),forsują kompozyty zamiast
        wybierać sprawdzone rozwiązania protetyczne.
        Licówki porcelanowe to na pewno nie jedyny sposób na likwidację
        diastemy.Jednakże najrozsądniejszy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka