Dodaj do ulubionych

zyrtec działający jako środek nasenny...

12.06.05, 15:04
Wczoraj na noc wziełam 1 tabletke zyrtecu 10mg, w ulotce pisze ze skutkiem
moze byc sennosc ale nie sadziłam ze na mnie bedzie działac jako tabletka
nasenna... Spałam jak zabita 12h, rano nie mogłam sie dobudzic, teraz chodze
i spie na stojąco, powieki same mi sie zamykaja, Do apteki nie mam siły isc,
zreszta dzis niedziela i juz sa zamkniete, tel do swojej lekarki nie mam a
nie mam siły isc do przychodzi i go spisac. Poradzcie mi co mam zrobic?
przerwac branie tego? czy dzis na noc wziasc tylko połowke tej tabletki? Bo
musze przyznac ze nie mam ani kataru ani mnie spojówki nie pieka czy efekt
jaki chciałam uzyskac jest dobry. W ulotce pisze ze w przypadku gdy dawka
jest zbyt mocna lub słaba albo gdy wystepuje skutki uboczne nalezy
skontaktowac sie z lekarzem ale sek w tym ze nie mam z jakim...
z góry dieki za odpowiedz
Obserwuj wątek
    • issey_miyake Re: zyrtec działający jako środek nasenny... 12.06.05, 15:11
      Dziewczyno Ty po jednym dniu brania specyfiku zastanawiasz się nad takimi
      rzeczami? Może Twój organizm jest zmęczony, może nie czujesz tego świadomie.
      Poczekaj jeszcze kilka dni. Zobacz jak będziesz reagowała. Może zmień na
      Claritine. A w ulotce to najwyżej może być napisane......
    • vanillaice Re: zyrtec działający jako środek nasenny... 12.06.05, 15:14
      martta_k, miałam to samo co Ty! po jednej całej tabletce spałam martwym trupem
      przez cały boży dzień...:) Ja zadzwoniłam do mojego pana doktora i powiedzial
      mi, że mam brać pół tabletki, jeśli cała tak na mnie działa. Może zrób po
      prostu tak samo. Bierz połówke tabletki. Pozdrawiam.
      • mary_ann Re: zyrtec działający jako środek nasenny... 12.06.05, 18:33
        Potwierdzam, u mnie też tak jest. Zyrtec jest najskuteczniejszy
        przeciwalergicznie, ale działa nasennie, własciwie nie tyle nasennie (bo nie
        zasypiam po jego łyknięciu), co przedłuża sen, mogłabym spać bez końca i chodzę
        jak ścięta przez cały dzień. Z tego powodu musiałam się przerzucić na droższą
        niestety Claritine. Co więcej, generyki Claritiny (czyli leki o takim samym
        składzie - subst. czynna: laratadine), takie jak np. Rotadin, w przeciwieństwie
        do "oryginału" TEŻ mnie usypiają:-(

Czyli: albo Claritine, albo bierz rano, ew. pół rano, pół na noc. Obserwuj też,
        czy nie zwiększa Ci się apetyt.
          • mary_ann Re: zyrtec działający jako środek nasenny... 12.06.05, 22:19
            mmagda12 napisała:

> Mery ,Zyrtec[amertil itp] ma substancje czynna cetyrizini....,a
            > Rotadine,Clarityna,Aleric itp maja substancje loratadyne.....Sa to dwa leki
            > alergiczne o roznym skladzie chemicznym.To nie jest takie
            > proste ,zmienic .lekarz musi zdecydowac ,w zaleznosci jaka alergie masz.

Czytaj uważnie. Jeszcze raz zatem, w skrocie:

1.Każdy preparat cetirizinum (w tym Zyrtec) wywołuje u mnie dyskutowany powyzej
            efekt.

2. NIE usypia mnie wylącznie oryginalna Claritina (loratadinum)

3. generyki Claritiny ( czyli inne leki zawierające loratadinum) - np. Rotadin,
            usypiają mnie dokładnie tak, jak Zyrtec.
            Finito.

Zas co do zmiany leków - wieloletnie doświadczenie pacjentki alergologicznej
            uczy, że dokładnie tak to się dzieje. Sprawdza się skutecznośc róznych, wybiera
            to, co daje relatywnie najlepszy efekt terapeutyczny przy relatywnie słabych
            dzialaniach niepożądanych. I sprawdza się w pierwszym rzucie własnie
            cetirizinum i loratadinum.

U mnie akurat terapeutycznie to Zyrtec jest skuteczniejszy, co z tego jednak,
            skoro nie mogę przy nim normalnie funkcjonować... Jestem skazana na Claritine
            (u mnie diziałającą akurat słabiej).
        • martta_k Re: zyrtec działający jako środek nasenny... 12.06.05, 20:56
          gdybym wiedziala ze bedzie mi sie chciało aż tak bardzo spać to zaczęłabym brac
          to od jutra bo w ogóle jestem spiochem i spie po 9-10 h a ze jutro pobudka o 6
          to widze że będe miała spory problem....

a ten apetyt to masz racje, zaraz zjem drugą kolacje mimo iz nie czuje głodu a
          potem chyba ide spac

jak juz wczesniej pisałam dostałam to na katar sienny, zapalenie
          spojówek, "lecąca" wode z nosa (uczulenie na pyłki brzozy i leszczyny), męczą
          mnie bóle brzucha, wzdęcia i skurcze jelit. Podejrzenie jest alergii pokarmowej
          ale testy dopiero we wrzesniu. I dzis oprócz tej sennosci o wielu lat mam 1
          dzien w którym nic mnie nie boli, nie mam nudnosci i moge bez problemu zjesc
          wszystko
          • mary_ann Re: zyrtec działający jako środek nasenny... 12.06.05, 22:27
            Tak doraźnie, do czasu testow, to poproś też o zapisanie miejscowo działających
            prparatów - są preparaty do nosa, do gardła, a także krople do oczu. Głównie
            sterydowe (ale o działaniu miejscowym, więc raczej bez ujemnych skutkow
            ubocznych) i (zwłaszcza podtrzymująco) z grupy kromoglikanów.

Na pewno jakoś leczyć się musisz, "branie na przetrzymanie" w tej dziedzinie
            się ZUPEŁNIE nie sprawdza, bo rozkręconą alergię bardzo trudno jest wyhamowac
            (tu mozna by długo o tzw. mediatorach reakcji późnej, ale Ci daruję:-)). Jak
            chcesz więcej od strony pacjentki, to pisz na priv.

Życzę z całego serca uwolnienia do dolegliwości, bo wiem nazbyt dobrze, jak
            obniżają jakoś życia
            mary_ann

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka