Dodaj do ulubionych

Chorzy na alzheimera mogą odzyskać pamięć

19.07.05, 14:45
Nie życzę nikomu zetknięcia się bezpośredniego z tą chorobą. Ta choroba w
najmniej bolesniejszy sposób dotyka samego chorego. Najwięcej cierpią
opiekunowie i rodzina. Totalny paraliż prywatnego życia i to na wiele lat z
tendencją do pogarszania. Z wielką nadzieją czytam każdy nowy artykuł o tej
chorobie. Niestety, ten jest mało pocieszjący. To znaczy, że dotychczasowe
badania szły w złym kierunku... Smutne to.
Obserwuj wątek
    • norie137 Re: Chorzy na alzheimera mogą odzyskać pamięć 19.07.05, 18:37
      Mam nadzieje, ze pani Margit K. wie co robi oglaszajac czytelnikom GW,
      ze "chorzy na alzheimera moga odzyskac pamiec". Nie znalazlam, az tak wielkiego
      optymizmu w pracy oryginalnej w Science, ktora zostala tu zacytowana. Moze
      powinna byc przeczytana raz jeszcze (?) - teraz tak zupelnie na zimno. Jednak
      ja wciaz upieram sie, ze poki co, to chorzy na alzheimera nie moga odzyskac
      pamieci (mozemy sie zalozyc). Taki juz ze mnie "gbur" medyczny.
        • speedy13 Re: Chorzy na alzheimera mogą odzyskać pamięć 20.07.05, 13:32
          > Ale czy ten eksperyment równocześnie dowodzi, że antybiotyki są pomocne w
          > eliminowaniu tej nieodkrytej przyczyny choroby ?

Oczywiście nie! Myszom podano antybiotyk w celu zablokowania jakiegośtam genu
          (odpowiedzialnego za produkcję białka tau) który wcześniej uczyniono podatnym
          na ów antybiotyk. Do terapii ma się to nijak, chodziło o sprawdzenie wpływu
          tego białka tau na zaburzenia pamięci.
    • gazeciarz44 To prawda. 19.07.05, 18:43
      Znam to z autopsji. Życie dla otoczenia chorego zwolna staje się koszmarem.
      Nie podzielam pesymizmu Sawki2. Może to wreszcie jest właściwy trop? Mam
      nadzieję, że nowe badania pozwolą uniknąć wielu ludzkich tragedii. Mojej
      rodzinie już chyba nie pomogą, ale może innym ludziom ta straszna choroba nie
      zniszczy życia.
    • amarandyna Re: Chorzy na alzheimera mogą odzyskać pamięć 20.07.05, 08:09
      Moja matka jest chora na Azlheimera, stąd wiem, że chorym antybiotyków się nie
      podaje. A juz wcześniej były sygnały, że antybiotyki pomagają (może nie tyle
      leczą, co zatrzymują postęp choroby) - badania Busha, jakiś rok temu. Moim
      zdaniem Alzheimer to jest choroba spowodowana przez wirusy lub batkterie,
      prawdopodobnie lekceważone przez lekarzy - ciekawe jest, że osoby chore na AIDS
      zapadają na chorobę o identycnych objawach jak Alzheimer - u nich powodują to
      wirusy cytomegalii i toskoplazmoza (pasożyt), które ma co drugi człowiek. W
      sytuacji, gdy organizm jest silny te paskudztwa są pod kontrolą, kiedy pada
      ukłąd immunulogiczny - zasiedlają mózg i zaczyna być mało ciekawie. Dodam, że
      pod wpływem tej informacji zrobiliśmy mojej matce badania - okazało się że ma
      zarówno toksoplazmozę, jak i cytomegialię - wyniki przekraczają KILKUSETKROTNIE
      podane na badaniu normy. Badania zrobiliśmy prywatnie - chorych na Alzheimera
      pod tym kątem się nie sprawdza. A jak widać - powinno. Próba zainteresowania
      kogokolwiek tą kwestią niestety nie dała rezultatu.
      • cleer13 Re: Chorzy na alzheimera mogą odzyskać pamięć 20.07.05, 08:33
        Gdyby to była choroba spowodowana wirusami czy bakteriami zapadaliby na nią
        ludzie w różnym wieku i również dzieci, a jednak dotyka ona ludzi mocno
        dojrzałych. A jak sie ma to dziedziczności tej choroby, o czym wiele sie
        mowilo?
        I jeszcze jedno - to prawda,ze choroba dotyka całą rodzinę i dla najbliższych
        jest bardzo trudna, ale chory również bardzo cierpi - szczególnie w jej
        początkowym stadium, kiedy okresy pełnej świadomości przeplatają sie
        z "odlotami", kiedy walczy ze swoją słabością, często bardzo długo próbuje
        udawac przed otoczenim, ze wszystko jest ok, kiedy nie moze zrozumiec co sie z
        nim dzieje. Ataki wscieklości i agresji wywolane ta walką przeplatają sie z
        kompletną apatią i załamaniem. To najtrudniejszy okres. Wtedy widzialam jedyny
        raz mojego ojca placzącego, kiedy nie potrafił znależć drogi do domu.
    • brat_barnaba Re: Chorzy na alzheimera mogą odzyskać pamięć 20.07.05, 10:37
      Nie będę dokładał do przejmujących opisów moich poprzedników w dyskusji nic
      nowego, ale też mam Matkę chorą na chorobę Alzheimera. I tak bardzo chciałbym
      mieć nadzieję, że może da się jeszcze coś zrobić aby odwrócić proces chorobowy.
      Z niepokojem myślę też o samym sobie, bo coraz częściej zdarza mi się zapominać
      nazwiska ludzi, nazwy niektórych przedmiotów itp. Każda enuncjacja w sprawie
      postępów nad badaniem choroby budzi więc moje ogromne zainteresowanie. Oby
      tylko były one odzwierciedleniem faktycznych osiągnięć nauki, a nie tanimi
      sensacjami, obliczonymi na poklask publiczności.
    • meduza1981 Re: Chorzy na alzheimera mogą odzyskać pamięć 20.07.05, 11:12
      To cudownie, że w końcu być może uda się uratować chorych. Sama choroba należy
      chyba do najgorszych, jeśli chodzi o kontakty z rodziną. Moja ciocia ma
      Alzheimera i zawsze jak ją widzę to łzy cisną mi się do oczu, bo ma
      zaawansowaną chorobę i naprawdę ciężko się z nią żyje.
    • bazylli Re: Chorzy na alzheimera mogą odzyskać pamięć 21.07.05, 10:15
      Zwracam uwagę, że w doświadczeniu udział wzięły myszki transgeniczne:"Aby
      kontrolować aktywność białka, uczeni zaopatrzyli gen w specjalny wyłącznik,
      który uruchamiał się po podaniu zwierzętom popularnego antybiotyku -
      doksycykliny". Co oznacza, że tylko u tych myszek gen wyłączany był przez
      doksacyklinę, bo tak został zaprojektowany i nie ma to nic wspólnego z
      działaniem genu u ludzi! Antybiotyk nie wyłącza aktywności genu dla białka tau.
      Tak było tylko w modelu doswiadczalnym. Prosze wiec o litosc i wyrozumialosc w
      pietnowaniu sluzb medycznych i ludzi nauki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka