Dodaj do ulubionych

Ciągle wyskakują mi jakies czerwone bąble !

27.07.05, 21:48
Od ok dwóch tygodni dzień w dzień pojawiają mi się czerwone plamy, głównie na
nogach, ale też na piersi, na biodrze, na rękach. Początkowo myślałam, że to
reakcja na ugryzienie komara. Ale dziś w śrdoku słonecznego dnia poczułam
lekkie swędzenie na ręce i po kilku minutach znowu bąbel! Na pewno nie ugryzł
mnie w tym czasie żaden komar!! Potem robi się wielka czerwona plama. Swędzi
niemiłosiernie i chociaż staram się nie drapać to niestety czasami nie
wytrzymuję i drapię. Dziennie pojawia mi się kilka nowych, ale po tych
starych mam jeszcze lekko różowawe plamy zazwyczaj z ciemną krostką na
środku. Co to może być???
Obserwuj wątek
    • poziomka76 Re: Ciągle wyskakują mi jakies czerwone bąble ! 27.07.05, 22:09
      A może ugryzł Cię ostatnio kleszcz? Wczesnym objawem boreliozy jest bowiem
      rumień przewlekły pełzający, tzn. w miejscu ukąszenia powstaje rumień, który z
      czasem poszerza się na zewnątrz dając złudzenie pełzania, przemieszczania się z
      jednego miejsca w drugie. Początkowo pojawia się niewielka czerwona grudka, z
      której po kilku dniach tworzy się rumień. Borelioza może być groźna, więc
      lepiej pokaż to lekarzowi. Powodzenia!
    • bardu Re: Ciągle wyskakują mi jakies czerwone bąble ! 28.07.05, 10:09
      A może to po prostu alergia na słońce? Ja mam to od kilkunastu lat i też
      objawia się wysypką i swędzeniem? Spróbuj smarować ciało kremem z filtrem -
      nawet wtedy, kiedy nie planujesz się opalać a tylko spacerujesz. No i na
      wszelki wypadek idź do lekarza, bo to rzeczywiście może być borelioza.
      • ulka234 Re: Ciągle wyskakują mi jakies czerwone bąble ! 28.07.05, 10:51
        Byłam u internisty. Stwierdził, że to jakiś odczyn zapalny na tle alergicznym
        lub od ukąszeń jakiegoś "insekta". Dostałam lek przeciwhistaminowy Telfast 120
        i Fenistil do smarowania. No i jak najszybciej mam odwiedzić dermatologa.
        To są raczej czerwone plamki z czybeczkiem w środku. Te plamki są takie
        bąblaste na początku a póżniej ciemnieją i sa płaskie. I jak już zacznie
        swędzieć to szok!!!
        • poziomka76 Re: Ciągle wyskakują mi jakies czerwone bąble ! 28.07.05, 11:05
          Hmm, nie wiem co Ci Ci poradzić, ale jako "rasowa" alergiczka wiem, że oba
          przepisane leki łagodzą objawy, ale stanu zapalnego nie wyleczą. Poza tym
          Telfast 120 podaje się w przypadku np. kataru siennego a dopiero Telfast 180 w
          przypadku alergicznych chorób skóry. Wydaje mi się, że powinnaś odwiedzić
          raczej dobrego alergologa.
          • ulka234 Re: Ciągle wyskakują mi jakies czerwone bąble ! 30.07.05, 19:54
            Udało mi się jeszcze wczoraj pójść do dermatologa. Pani stwierdziła, że to
            ewdidentnie ukąszenia jakiegoś stawonoga. W środku tych plamek, zwłaszcza
            blednących dobrze widać kropkę po wkłuciu. Piję wapno, biorę Zyrtec i smaruję
            maścią sterydową Polcortolon 0,1%. Niestety ciągle pojawiają się nowe plamki.
            Możę na skutek działania leków te dzisiejsze nie są takie wielkie i takie
            swędzące. Charakterystyczne jest, że dziś wyskoczyły cztery na jednym udzie tak
            w równych niemal odstępach (co 2,5cm) i podobnie na drugiej nodze i na
            przedramieniu. Po 3-4 ale w takich równych odstępach.
            Kiedyś słyszałam, że pchły tak gryzą!!! Nie mam psa ani innych zwierząt. Jak ja
            się mam pozbyć tych insektów???
              • ulka234 Re: Ciągle wyskakują mi jakies czerwone bąble ! 31.07.05, 15:55
                basia-kasia napisała:

> Moze masz jakies robactwo w domu?

Nie mam żadnego robactwa w domu. Mieszkam w bloku siedmioletnim. Na klatce
                schodowej sąsiedzi mają trzy psy. Ja nie mam żadnych zwierząt. Mam dzieci
                alergiczne i musiałam się pozbyć nawet rybek, których pokarm uczulał dziecko.
                Nie mam też dywanów, zasłon.
                Teraz w te upały wysprzątałam generalnie sypialnię, wywietrzyłam pościel,
                materac, wyprałam pościel i większość mojej letniej garderoby. Ale i tak dziś
                rano zauważyłam nowe plamki:(
                Moje dzieci też są pogryzione, ale to wygląda u nich na komary. Plamki szybciej
                znikają i są bledsze i nie występują w takich skupiskach jak u mnie.
                Te które wczoraj pojawiły mi się na udzie są dziś żywo czerwone.
    • diana28 Re: Ciągle wyskakują mi jakies czerwone bąble ! 31.07.05, 18:47
      Nie martw się, nie jesteś sama !
      Mi powyskakiwały na calutkim ciele a głównie tam gdzie moja skóra była
      wystawiona na promieniowanie słoneczne. Zsyfiło mnie całą, nie wychodze z domu
      bo ludzie sie gapią, dopiero jutro rano ide na badania (byłąm dziś ale panie w
      szpitalu oznajmiły ze w niedziele nie robią badań !!! PAranoja !!! )Nie
      wkurzyłabym sie tak bardzo gdyby proces ich powstawania zatrzymał się, aż
      bojęsie pomyśleć co będzie jutro rano po przebudzeniu:(((
      Dekold mam cały czerwony w malutkich i większych krostach koloru czerwonego.
      Kończyny, szczególnie ręce w bąblach, sredniego rozmiaru.
      A swędzi niemiłosiernie !!! Boli i piecze.
      Naczytałam się własnie na necie jakieś 4 h siedziałam i doszłam do wniosku, że
      jest to uczulenie na słońce, czyli reakcje fotoalergiczne albo fototoksyczne,
      te drugie są częstsze.
      Pojawiają mi sie juz nawet na twarzy, a fluid ledwo kryje :(
      Niektóre bąble mają odcień biało-różowawy, ale skóra wokół nich jest bardzo
      zaczerwieniona.
      Czuję jakby mi kroś wbijał tysiące szpilek w ciało, to jest nie do wytrzymania,
      ale probuje zachować spokój, aby do jutra rana.
      Mieszkam w małej miejscowości, czy w większych miastach też nie udzielają
      pomocy w szpitalach??? Boże. co za ludzie !!!
      Pozdrawiam.
    • ulka234 Pająk albo pluskwa. Ratunku !!! 01.08.05, 11:32
      Byłam dziś u dermatologa poleconego przez koleżankę. Ten doktor typuje na
      pająki lub pluskwę!!! Powiedział, bym kategorycznie nie wychodziła na słońce,
      ponieważ w tych krwawych plamkach jest hemoglobina czyli żelazo, które
      powodować może trwałe zabarwienia. Te ślady po nowych ukąszeniach są bardzo
      brzydkie. Przypominają mocne siniaki.
      Jak ja mam wytępić pluskwy?

• poziomka76 Re: Pająk albo pluskwa. Ratunku !!! 01.08.05, 12:54
        Przede wszystkim sprawdź czy w ogóle masz te pluskwy. Nie jest łatwo dojrzeć
        je "gołym" okiem, bo żerują w nocy, ale możesz sprawdzić w następujący sposób:
        większość kanap obita jest wewnątrz jaśniejszym materiałem i na tym materiale
        powinnaś dojrzeć maleńkie czarne kropeczki, które przy pocieraniu opuszkiem
        palca rozmazują się. To niezbity dowód na istnienie intruzów :) Możesz również
        zaatakować je środkiem w aerozolu. Z czystym sumieniem polecam Ci niejaki HIT
        (cena ok. 6 zł, ogólnodostępny). Wypsikaj porządnie tym środkiem łóżko wewnątrz
        i na zewnątrz, i poczekaj chwilkę. Jeśli są, zaczną martwe wypadać. Gdyby się
        okazało, że masz pluskwy, możesz je wytępić tym samym środkiem. Wystarczy
        wówczas wypsikać wszystkie sofy, kanapy, fotele itd. Ja pozbyłam się paskudztwa
        już po jednym psikaniu, ale profilaktycznie psikałam jeszcze przez kilka dni.
        Tylko pamiętaj, aby po wypsikaniu nie spać w tym łóżku przez 1-2 noce. Pokój
        też trzeba bardzo dobrze wywietrzyć a pościel, koce, piżamy, itd. wyprać w
        najwyższej możliwej temperaturze. Pozdrawiam!
        • ulka234 Re: Pająk albo pluskwa. Ratunku !!! 01.08.05, 20:18
          A czy Ty byłaś też przez nie pogryziona? Jeśli tak, to jak wyglądały te
          ugryzienia?
          Tylko ja się dowiedziałam, że "pluskwy spadają z sufitu", więc nie bardzo wiem
          po co pryskać sofę czy materac łóżka. To pchły raczej tam się gnieżdżą. I gdzie
          można kupić ten preparat. W jakiś sklepach dla zwierząt czy w supermarketach?
          • poziomka76 Re: Pająk albo pluskwa. Ratunku !!! 02.08.05, 08:52
            Byłam pogryziona i uwierz mi, pluskwy nie spadają z sufitu. One pasożytują na
            człowieku (i innych ssakach) i to nocą, a człowiek nocą (przeważnie) leży w
            łóżku :) A tak na poważnie, ja je miałam w kanapie i fotelach, i jestem na
            1000% pewna, że "zafundował" mi je tapicer, który wymieniał obicie. Zresztą z
            uwagi na dostęp do świeżej krwi, pluskwy najczęściej "zamieszkują" łóżka. Wiele
            informacji można znaleźć w internecie, wrzuć po prostu w wyszukiwarkę "Cimex
            lectularius". Jeśli chodzi o ugryzienia, to nie pamiętam jak dokładnie
            wyglądały. Na pewno były to czerwone, swędzące bąble. Po wytępieniu tego
            paskudztwa zniknęły całkowicie w ciągu 2-3 dni. A ten preparat, o którym
            pisałam można kupić w hipermarketach i sklepach chemicznych.
            • mmagda12 Re: Pająk albo pluskwa. Ratunku !!! 02.08.05, 16:46
              Poziomka ma racje.Historia mojej corki byla podobna.To bylo 10 lat temu wiec
              nie pamietam jak u niej wygladalo pogryzienie przez pluskwy.,nie tylko ona ,ale
              i ziec i syn.A zaczelo sie ,ze corka dostala mieszkanie .Powoli zwozila meble
              itp.Od kolezanki dostala kojec ,byl w bardzo dobrym stanie.Najpierw nie
              moglismy dojsc z czego wszyscy byli "pogryzieni".Dermatolog potwierdzil ,ze to
              wyglada,ze to pogryzienie przez pluskwy.Leczenia ,jakie zastosowal corce ,nie
              pamietam,ale problem dalej byl.Wreszcie "zaczelo nam switac", ze albo w
              mieszkaniu ,albo w tym kojcu byly pluskwy.I final taki ,ze
              corka ,wersalke,kojec ,fotele wyniesli z mieszkania.Zostali tylko z meblami.Ale
              problem ich sie skonczyl. Tez kupowali jakis srodek i przez kilka dni mieszkali
              u mnieTak mi wydaje sie z peryspektywy czasu ,ze przyczyna byl kojec.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka