Dodaj do ulubionych

Śmierdzące kulki z gardła.

03.08.05, 11:07
Od kilku lat od czasu do czasu wyplówam takie małe szare kulki, które nagle
pojawiają się w przełyku, tzn czuję że cos mi w gardle przeszkadz , odkasłuję
i wylatują takie szare kuleczki.
Wspominałam juz o tym wielokrotnie lekarzowi, ale ignoruje i mówi że to
normalne.
Dodam jeszcze, że maja bardzo nieprzyjemny zapach.
Co to może być?
Obserwuj wątek
    • mogra1 Re: Śmierdzące kulki z gardła. 03.08.05, 17:49
      To nie są chore migdałki. Ja też to mam. Byłam u laryngologa, który po zbadaniu
      stwierdził że mam tak zbudowaną jamę ustną. Są w niej takie małe zakamarki
      gdzie gromadzą się resztki z jedzenia (śmierdzące zresztą). Po jakimś czasie
      jak jest ich za dużo samoistnie wychodzą (coś w stylu pryszcza). Śmierdzą bo
      siedzą tam jakiś czas. Nieraz nawet czuję że przeszkadzają mi w jamie ustnej i
      gdy zajrzę do gardła to je widać. Po naciśnięciu na ściankę obok wyskakują.Od
      lekarz dostałam tylko jakiś płyn do płukania jamy ustnej (robiony w aptece)do
      nawilżania. Po jego odstawieniu grudki pojawiają się nadal.
    • mol333 Re:TO NORMALNE. 03.08.05, 22:59
      -Kulki o których piszesz są to resztki jedzenia , które gromadą się w tzw. kraterach retencyjnych migdałów przez dłuższy okres czasu. Lekarz miał rację twierdząc, że jest to normalne. Obejrzyj dokładniej swoje migdały, są w nich dziurkiz których wydobywają się te grudki. Ja w ich wydobyciu żeby mi nie przeszkadzały i nie drapały w gardło pomagałam sobie delikatnie czystą wykałaczką . Nie jest to na pewno ropa, bo ona jest płynna i przy jej obecności boli gardło.Swiadczy to wtedy o zapaleniu, natomiast te grudki są twarde, kremowoszare i mają bardzo nieprzyjemny zapach. Sprawdzałam diagnozę jednego laryngologa u kilku innych i u otolaryngologa. Jest taka sama, czynność organiczna samooczyszczania zagłębień migdałów z resztek pokarmowych. Pozdrawiam. -
      < JUTRO JEST PIERWSZY DZIEŃ Z RESZTY MOJEGO ŻYCIA. CZAS NA ZMIANY! >
    • parole_parole Re: Śmierdzące kulki z gardła. 04.08.05, 16:21
      Uff, jak się cieszę, że znalazłam ten wątek. Też mam taki problem od kilku lat.
      Kiedyś grzebałam w necie w poszukiwaniu informacji i nawet już sobie wyobraziłam
      na podstawie opisów, że to mogłyby być jaja jakiejś glisty czy coś w tym
      rodzaju! Jak się "cieszę", że to "tylko" resztki jedzenia z migdałków! ;) Mam to
      raz na jakiś czas, czasem dłuuuugo nie mam, a potem mam przez parę tygodni. Też
      myślałam, że być może wiązać by się to mogło z infekcjami migdałków, ale ja
      prawie nigdy nie choruję ani na gardło, a na anginę to byłam chora może raz 20
      lat temu, więc myślałam, że to coś znacznei gorszego.
    • beika Re: Śmierdzące kulki z gardła. 05.08.05, 00:35
      Kiedyś to miałam, ale pomogly mi inhalacje z dodatkiem olejków, np sosnowego czy
      eukaliptusowego. Od tamtej pory nie mam. Grudki takie powstaja przy wysuszonej
      śluzówce, wtedy łatwiej osadzają się drobne zanieczyszczenia na tyłach języka.
      Trzeba podczas mycia zębów, myć także język i płukać gardło.
    • slawa05 Re: Śmierdzące kulki z gardła. 05.08.05, 10:36
      Słuchajcie
      Ja mam to samo. Byłam u mojego lekarza rodzinnego i powiedział mi, że to jest
      zwapnienie migdałków.
      Specjalnie to mi to nie przeszkadza bo dużo tego nie mam ale jak to wyciągnę
      wacikiem na patyczku to śmierdzi i czuję dyskomfort w ustach.
      Pozdrawiam
    • australijka1948 Re: Śmierdzące kulki z gardła. 22.03.19, 12:45
      ja kiedys przeszlam na dietę proteinową. Po trzech tygodniach schudlam, ale w gardle nagromadzilo mi sie kupe tych okraglych kulek. Straszne to, chcialam wykrztusic je, pomagalam sobie jak moglam. Wielu lekarzy australijskich, gdzie mieszkam, nie mialo pojecia, co to takiego. Dopiero polska lekarka stwiedzila, ze to leutocyty. Nadmiar protein w organiźmie wyrzuca je na powierzchnię w postaci takich kulek. Niektorzy natomiast twierdzą, ze o oczyszczenie organizmu. Tak czy owak problem zniknąl, kiedy poszlam na normalne jedzenie. Osobiscie myslę, ze wazna w tym jest dieta - zachowanie odpowiednich proporcji w zdrowym jedzeniu i urozmaicony pokarm.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka