Dodaj do ulubionych

alergia kontaktowa na nikiel

13.08.05, 13:17
wlasnie wykryto u mnie alergie na nikiel, objawia sie ona malutkimi,
czerwonymi, czerwonymi krostkami na skorze dekoltu i szyi.

alergolog dal mi do poczytania jakies informacje ale tak dokladnie to nie
wiem czego szczegonie sie wystrzegac? podobno margaryny, sledzi, niektorych
detergentow.

dodam, ze nie mam uczulenia na zegarek. co jest troche dziwne.

szukam kogos z podobnymi dolegliwosciami, zeby podzielic sie informacjami.

dzieki
Obserwuj wątek
    • kasial70 Re: alergia kontaktowa na nikiel 13.08.05, 20:43
      Parę lat temu miałam krosty na wierzchu dłoni i nikt nie wiedział co to. Na
      testach wyszła alergia na nikiel - czyli nie dotykac klamek i nie używać
      sztućców. Cóz, w rozpaczy swojej przeszłam na plastikowe widelce, a naczynia
      zmywałam w rekawiczkach.Efekt był żaden. Wróciłam do normalnego życia, a po
      jakimś czasie wysypka zniknęła równie nieoczekiwanie jak się pojawiła...Od tego
      czasu nie "stronię" od niklu i nic mi nie dolega...
    • patefon Re: alergia kontaktowa na nikiel 15.08.05, 21:58
      dlaczego dziwne?
      nie istnieje uczulenie na zegarki:)
      mozesz byc uczulona na skladniki stopu z jakich zrobiono koperte zegarka i
      bransolete
      ale od wielu lat wiele firm niklu tam nie uzywa wlasnie ze wzgledu na czeste
      uczulenia - widocznie masz zegarek nickel free - nic szczegolnego
      margaryny to rozumiem - pelno tam soli metali ciezkich gdyz sa konieczne
      podobno technologicznie w procesie utwardzania tluszczow roslinnych
      ryby - to rozsadne bo czesto kumuluja metale ciezkie - ale jesli masz alergie
      kontaktowa - poprzez skore to niekoniecznie - po prostu sprawdz
      uwazaj na kontakt z metalami - zmien bizuterie - w stopie jubilerskim sa rozne
      rzeczy a ty niekoniecznie musisz byc uczulona na nikiel.
      poza tym sprawdz czy to rzeczywiscie bizuteria - wiele kosmetykow fotouczula
      moze psikasz czyms dekolt i potem slonce robi swoje
      pozdro:)
      • cinosan Re: alergia kontaktowa na nikiel 19.08.05, 23:04
        a czy wiecie,że nasze monety w swoim stopie zawieraja nikiel i tez ich nie
        mozna nadużywać?Może to i dobre bo ja tez wole te grubsze (ale to żart!) Jeżeli
        w testach otrzymałas :siarczan niklu + (dodatani) to musisz pożegnac się
        równiez z zywnością w puchach, konserwowaną-wszystkie artyk. delikatesowe takie
        jaK keczupy,koncentrat pomidorowy,dresingi,ocet,orzeszki ziemne(ja uwielbiam!)
        czekolada!kwasne soki owocowe,kawa,herbata,piwo.....no i bizuteria sztuczna,po
        której ja drapałam sie a z uszu mi ciekło(kolczyki ze sztyftem!)-i dopiero po
        wykonaniu testów wiedziałam co mi jest! Teraz nie zyje w odosobnieniu,raczej
        odrzuciłam zdecydowanie biżuterię a inne produkty spozywam z umiarem i jakos
        zyję! Chyba nie mam aż tak strasznej odmiany tego uczulenia a zaczęło się
        własnie od ..zegarka! a dżins (lub jeans,jak kto woli) zawiera w barwnikach też
        domieszki niklu więc nie jest wskazany.A wogóle zauwazyłam ,ze reakcja
        alergiczna wystepuje u mnie gdy np.miałam naszyjnik sztuczny i spociłam się np
        w tańcu (bo to był Sylwester!)i wtedy szyja robiła się czerwona a ja drapałam
        się jakby mnie oblazło stado pcheł!
        • iselle Re: alergia kontaktowa na nikiel 20.08.05, 00:45
          Też mam alergię na jakiś pospolity stop metali (właśnie przeżywam końcówkę
          koszmaru po dotykaniu codziennie kluczy przez prawie 2 miesiące), ale pokarów
          żadnych nie unikam (wręcz lubię i spożywam często wiele z tych które
          wymieniłyście). Skłania mnie to do zastanowienia czy zawsze alergia
          kontaktowa=alergia pokarmowa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka