Dodaj do ulubionych

PRYWATNE GABINETY PEDIATRYCZNE CO SĄDZICIE

IP: 195.205.161.* 31.08.02, 20:17
Co sądzicie o prywatnych gabinetach.Czy poziom usług jest wyższy niż
państwowych i czy wyższa cena świadczy o lepszym poziomie.Interesuje mnie
sytuacja w różnych miejscach
Obserwuj wątek
    • Gość: Oli Re: PRYWATNE GABINETY PEDIATRYCZNE CO SĄDZICIE IP: *.pila.cvx.ppp.tpnet.pl 31.08.02, 22:02
      powiem szczerze ,ze bedac prywatnie u lekarza zostalam potraktowana o wiele
      lepiej niz jak poszlam normalnie;tzn. na kase chorych.Jest jednak tego minus -
      mianowicie koszt takiej wizyty.Kwota 50zl. jest za wysoka jak na 10
      minut,uwazam ze lekarze powinni brac o wiele mniej.To sa jednak DZIECI;i taka
      diagnoza jak angina ropna powinna kosztowac o wiele mniej.Miejcie to lekarze na
      uwadze!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: Beba Re: PRYWATNE GABINETY PEDIATRYCZNE CO SĄDZICIE IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 29.12.02, 11:53
          Uważam że jest lepiej niż było.Dawniej taki gabinet mało różnił się od
          przychodni.Lekarz miał pieczątkę, słuchawki i trochę więcej czasu dla
          pacjenta. Teraz ma (przynajmniej ten mój) komputer i inny sprzęt. No i
          oczywiście dużo zabawek. Zawsze poświęca nam 40 min do 1 godz i wszystko
          dokładnie tłumaczy na koniec wizyty dostaję nie tylko drukowane na komputerze
          (a więc czytelne) recepty ale też opis stanu dziecka i zalecenia a dziecko
          dostaje drobny upominek
        • wadera2 Re: PRYWATNE GABINETY PEDIATRYCZNE CO SĄDZICIE 29.12.02, 19:10
          Gość portalu: Oli napisał(a):

> bez sensu-porownywac badanie dziecka z naprawa samochodu!!!!!!!chyba nie
          byles
          > tato nigdy z dzieckiem u lekarza;chyba ze niezle zarabiasz to wtedy moze byc
          > dla ciebie bez roznicy ile wydajesz i na co.Ja nie oszczedzam na dziecku ale
          > mimo wszystko podtrzymuje ze 50 zl to za duzo;a co sadze o gabinetach?Moga byc
          > (oczywiscie nie wszystkie)
          Co do tej ceny, to zupełnie się z tobą zgadzam. Właściwie to jest tak, że
          najczęściej sama doskonale wiem co jest dziecku, a do lekarza idę tylko po
          potwierdzenie diagnozy, recepty i ew. opiekę.Takie zwykłe infekcje są tak
          banalnymi schorzeniami, że lekarz wie o co chodzi po 3 minutach. Uważam ,że 50
          zł za to, że sama nie mogę sobie wypisywać recept, to trochę dużo.
          A jeżeli już porównywać dziecko do piecyka junkers(!), to dziecku "przeglądy"
          i "naprawy" robi się trochę częściej niż raz do roku, a oprócz wizyty u pana
          doktora trzeba zapłacić jeszcze za lekarstwa(czasem drugie tyle) i czasami
          ponieść koszt przebywania na opiece.
    • Gość: anma Re: PRYWATNE GABINETY PEDIATRYCZNE CO SĄDZICIE IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 30.12.02, 14:44
      Ja nie korzystam wprawdzie z prywatnego gabinetu pediatrycznego ale korzystam
      z porad pediatry prywatnego przyjeżdżającego do domu. W zasadzie do przychodni
      chodzę tylko na szczepienia i czsem kiedy mam zrobic badania po skierowanie
      zeby nie płacić. No i jeszcze korzystam z państowowego neurologa dziecięcego.
      Natomiast kiedy synek jest chory zawsze dzwonię po naszą panią pediatrę, ktora
      przyjeżdża do domu. I chwalę sobie to (a synek ma juz prawie 3,5 roku), bo
      przede wszystkim omija mnie procedura rejestrowania się telefonicznego z
      wyprzedzeniem dwudniowym lub o godzinie 7 rano osobiście w dniu wizyty. Nie
      zawsze wiem ze za dwa dni bede potrzebowała isc do pediatry :-) Poza tym nie
      ciągnę dziecka kaszlącego, zasmarkanego, gorączkującego, z biegunką lub innymi
      jeszcze przyjemnościami do przychodni gdzie trzeba spędzić jeszcze trochę
      czasu przed gabinetem, a następnie pani doktor pświęci nam góra 15 minut.
      W domu dziecko we własnym otoczeniu czuje sie pewniej, zna juz panią doktor
      swietnie (od urodzenia w zasadzie). Pani doktor poswieca nam tyle czsu ile
      trzeba, czasem nawet godzine lub dłuzej. Spokojnie moge o wszystko wypytać
      bez pośpiechu, poza tym mam ten komfort, ze zawsze moge zadzwonic i poradzic
      się telefonicznie w jakiejś niepokojącej mnie sprawie.Nawet jak jestem na
      urlopie w głuchym lesie i coś mnie w zdrowiu dziecka niepokoi dzwonie i radzę
      sie pani doktor. Ona zna dziecko i moze coś zalecić "na odległość":-) To tyle
      o zaletach. No a wadą jest oczywiście to ze taka wizyta w domu kosztuje 70 zł.
      Ale coś za coś, wygoda kosztuje i myslę ze nie jest to wygórowana cena. Tym
      bardziej ze moje dziecko rzadko choruje (średnio raz na 7-8 m-cy).
      Pozdrawiam:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka