Dodaj do ulubionych

wyjadam cukier łyżkami-czy to objaw cukrzycy?

16.09.05, 20:13
Mam 41 lat, prowadzę umiarkowanie aktywny tryb życia [areobik, pilates,
pływanie]. Od paru tygodni mam ogromą chęć na cukier-dosłownie wyjadam
łyżkami z cukiernicy nie mogąc się powstrzymać.Zrobiłam się śpiąca, niedawno
zasłabłam na basenie-chyba spadło mi gwałtownie ciśnienie krwi. Czasami na
ulicy mam wrażenie-że jak nie zjem czegoś słodkiego, to umrę.
Czytałam o cukrzycy II, ale nie mam takich objawów jak np. duże pragnienie.
Zrobię badanie cukru w przyszłym tygodniu,a piszę ten post w piątek
wieczorem, może macie jakieś doświadczenia w tym względzie?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • villac Re: wyjadam cukier łyżkami-czy to objaw cukrzycy? 16.09.05, 21:44
      Skoro masz tak paskudne i moim zdaniem naglące objawy od paru tygodni i nic nie
      robisz a pod koniec kolejnego tygodnia siadasz przed komputerem i dzielisz się
      spostrzeżeniami z internautami znaczy, że NIC CI NIE JEST. Przeciętnie dbający
      o swoje zdrowie już po pierwszym niepokojącym zasłabnięciu znalazłby się u
      lekarza zrobił NATYCHMIAST badania żeby zdiagnozować i wspomóc własny organizm.
      Jednym zależy, inni olewają. Każdy ma prawo wolnego wyboru.
    • agulha Re: wyjadam cukier łyżkami-czy to objaw cukrzycy? 16.09.05, 23:17
      Hmm, tak na zdrowy rozum to bez sensu. Wyspiaka trzustki masz czy co? Twoje
      objawy to co najwyżej objawy _leczonej_ cukrzycy, bo to są objawy przedawkowania
      insuliny względnie niespożycia posiłku (u osoby leczonej na cukrzycę, znaczy
      biorącej środki obniżające poziom glikemii).
      • mmagda12 Re: wyjadam cukier łyżkami-czy to objaw cukrzycy? 17.09.05, 08:20
        Nieraz tak sie dzieje ,ze cukier spada u osob nie chorujacych na cukrzyce.Ja i
        moja siostra mam to juz latami.Wieokrotnie robiam badanie cukru [poziom w
        normie] Czesto cukier spada pod wplywem duzego wysilku ,stresu,lub ,gdy sie
        jest glodnym.Wtedy ,zaczynaja tzasc se Tobie rece ,"oblewaja Cie zimne poty" ,
        i robi sie slabo.Masz wtedy uczucie "silnego glodu" i chec a cos slodkiego.I
        wtedy jak nie zjesz cos slodkiego ,czy nawet slodka bulke , lub mozna napic sie
        slodkiego napoju mozesz zemdlec.Zawsze nosze cukierki ,,lub kostki cukru.Bo
        to "przychodzi nagle" i staram sie czesto jesc .Racje ma autorka watku ,lekarz
        zleca tylko na "cukier" i zadnych innych badan[jak jest norma]Ja kilkakrotie
        zrobilam sobie prywatnie cukier naczczo poziom jest od 80-90] i 2 godz po
        jedzeniu 65-70].Teraz zamierzam sobie zrobic krzywa cukrowa i radze Toie zrobic
        to samo.Taki stan zwany jest hipoglicemia ,wystepuje u cukrzykow.Teraz sa
        czasy ,ze lekarze ktorzy "dbaja "o pacjentow maja komplet i ciezko sie do nich
        dostac ,bo nie przyjmuja.Mozesz mic cukrzyce ,albo nie .Wracajac do sytuacji na
        basenie moze to miec zwiazek ze spadkiem cukru ,ale tez z naglym spadkiem
        cisnienia.Moze jestes niskocisniniowcem? Kontoluj sobie cisnienie w podobnych
        sytuacjach.Moznagdybac bez konca ,narazie badanie cukru ,a poczatek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka