Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o tych metodach walki ze skoliozą?

11.12.05, 13:38
1. www.scoliosis-stop.com/index.php?go=zasada_dzialania
2. www.kregoslup.polbox.pl/pages/artykuly.htm
3. yumeiho.pl/yumeiho_pl.htm

Bardzo proszę o Wasze opinie. Może uda mi się uniknąć niepotrzebnych
rozczarowań?..., a może odniosę sukces w walce ze skoliozą mojego dziecka?
Obserwuj wątek
    • repair Re: Co sądzicie o tych metodach walki ze skoliozą 11.12.05, 14:22
      Ad 1. Nie mam zdania.
      Ad 2. Trzymać się z daleka, typowi kręgarze, teksty na stronach świadczą o
      pewnych brakach teoretycznych, inne akapity brzmią bzdurnie.
      Ad 3. To taka japońska medycyna manualna, czemu nie.
      Szeroka dyskusja na temat leczenia skolioz była na forum www.fizjo.pl.
      Niestety nie mogę podać dokładnego linku, forum chwilowo nie działa.
      R
      • szuwary4 Re: Co sądzicie o tych metodach walki ze skoliozą 13.12.05, 09:11
        Jestem juz dojrzałą osobą ale kiedy miałam 15 lat, stwierdzono u mnie skoliozę
        w odcinku lędzwiowym i szyjnym. Dwa lata systematycznego (ale naprawdę
        systematycznego) chodzenia dwa razy w tygodniu na gimnastykę korekcyjną raz w
        tygodniu na basen zakończone trzymiesięcznym pobytem w sanatorium doprowadziło
        u mnie do c a ł k o w i t e g o wyprostowania kregosłupa. Nie było podstaw (a
        wolałam to niz lekcje w-f, z których byłam w trakcie uczęszczania na
        rehabilitację zwolniona) do zaordynowania dalszej gimnastyki korekcyjnej.
        Cierpliwość , systematyczność , dokładne wykonanie dobrze dobranych ćwiczeń u
        nawet nie najmłodszego dziecka moga zdziałac wiele. Pozdrawiam.
    • blueone Re: Co sądzicie o tych metodach walki ze skoliozą 13.12.05, 11:11
      Walka za skoliozą jest długa i żmudna, ale nie musi być skazana na
      niepowodzenie. My walczymy już cztery lata, na początku było gorzej ale potem
      następowałą stopniowa poprawa. Jak dużą córka ma skoliozę (ile stopni Cobba?),
      jedno czy dwułukową, czy ktoś prowadzi córkę? Skąd jesteście? My mieszkamy w
      Warszawie ale do ortopedy jeździmy do Poznania. Niestety w nasyzm przypadku
      żaden warszawski lekarz się nie sprawdził.
      Jeśli chcesz to odezwij się na mój adres gazetowy to podam więcej informacji.
        • blueone Re: Co sądzicie o tych metodach walki ze skoliozą 13.12.05, 13:17
          W naszym wypadku gorset był konieczny po to aby uniknąć operacji ( co dla nas
          też jest ostatecznością). Przy skoliozie około 30 stopni Cobba i kiedy dziecko
          jeszcze intensywnie rośnie, raczej trudno opierać się na samej rehabilitacji.
          Co nie zmienia faktu, że decyzja o noszeniu gorsetu nie należała do łatwych.
          W naszym przypadku gorset, basen i rehabilitacja przyniosły efekty, chociaż
          jeszce nie zakończyliśmy leczenia.
          Wiem jedno, informacje na temat skoliozy są żadne, lekarze bardzo różnią się w
          poglądach i na początku bardzo trudno wyrobić sobie pogląd na sprawę, a czas
          jest bardzo istotny. Gdyby nie kontakt z wieloma osobami, które ten temat znają
          z autopsji i już " to przerobiły" to byłoby bardzo trudno.
          A czy Ty masz jakieś doświadczenia za sobą?

• repair Re: Co sądzicie o tych metodach walki ze skoliozą 13.12.05, 15:14
            Moje doświadczenia ze skoliozą są nieznaczne, tak jak jest nieznaczna ona sama
            w moim kręgosłupie. Ona plus kilka innych rzeczy spowodowała dolegliwości
            mojego układu ruchu na tyle uciążliwie, że chyba z braku innych zajęć
            zainteresowałem się leczeniem tego typu przypadłości. I przynam, że w naszym
            kraju wygląda to nieciekawie. Przeciętny człowiek z nieco bardziej złożonym
            problemem nie ma szans się wyleczyć. Zwłaszcza jeśli zda się tylko na NFZ.
            Wspomnianiana przeze mnie dyskusja na fizjo jest tu:
            fizjo.pl/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=619&postdays=0&postorder=asc&start=30
            Wiekszośc postów to odpadki dyskusji personalnych między terapeutami, ale jest
            tu też kilka ciekawych infromacji.
            R
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka