Dodaj do ulubionych

Jestem przerażona - krew z odbytu :(

27.12.05, 10:51
co moze oznaczac świeża krew w stolcu, czysto czerwonego koloru?
nie jest to żaden żart, prosze o pomoc

planuje wizyte u proktologa, ale bardzoi sie boję :(

z góry dziekuję za POWAŻNE porady!
Obserwuj wątek
    • kamusia_a do Ani 28.12.05, 21:10
      Aniu piszesz "też"...mój mąż jeszcze żyje ale to życie niestety dla niego już
      się kończy mam prośbę możesz mi napisać jak to było z twoim tatą czy brał
      chemię,jak długo chorował czy były przerzuty czy bardzo cierpiał aż wreście jak
      to było ??? no wiesz???pozdrawiam i życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
      • ala261 DO KAMUSI!! 29.12.05, 20:34
        Moj tata zmarł 5 lat temu,ale najpierw chodził do 3 lekarzy internistów i ZADEN
        nie zlecił ZADNYCH badan,mowili,ze to hemoroidy albo lambie...pozniej jak juz
        wiadomo bylo,ze to rak to tata zaczoł leczenie na Ursynowie{mam o nich bardzo
        złe zdanie,zle leczyli o czym dowiedzialam sie juz duzo pozniej}Z tej
        wykanczalni zabralam tate do prof Szczylika,ktory powiedzial,ze wlasnie na
        ursynowie zawalili sprawe,przyjąl go na oddział,ale powiedział,ze niestety tu
        juz nie da sie nic zrobić no i tata zmarł 3 tygodnie pozniej.Myslę,ze nie mial
        az tak silnych boli,byly one do opanowania morfiną podawaną przez taką
        pompkę.Tata w tych ostatnich dniach byl w domu,zalatwilam mu
        pielęgniarkę,maszynę z tlenem i siedzialysmy przy nim razem z mamą.Ten okres
        wspominam jako wielki koszmar.Patrzysz na ukochanego czlowieka i nie mozesz mu
        pomoc.Po morfinie cały dzien i noc spal,czasami na bardzo krotko mial
        przeblyski swiadomosci.Zmarł w miare swiadomie,a ja trzymalam go za rękę.Jestem
        wsciekła na lekarzy z Ursynowa,jedynym lekarzem o ktorym myslę ciepło jest
        drSzczylik z Szaserów,moze do niego powinnas sie zglosić z męzem,moze jeszcze
        jest dla niego jakas nadzieja?Zyczę ci wytrwałosci i siły i szczerze Ci
        wspołczuje.Moj tata mial 48 lat,od operacji zyl 6 miesięcy,mial przezuty do
        watroby i pluc.
    • lidiam1 Re: Jestem przerażona - krew z odbytu :( 28.12.05, 21:59
      czesc
      przedewszystkim idc do lekarza, i to jak najszybciej, dobrze zebyc poszla wtedy
      gdy cos sie dzieje czhyli teraz. Ja pociesze cie ze jesli odczuwasz pieczenie w
      trakcie oddawania stolca, i potem ta krew na stolcu lub papierku to moze to byc
      pekniecie, szczelina odbytu: bierze to sie z byt mocnego parcia na stolec,
      zaparcia. A dlaczego isc kiedy cos dolega? Ja dlugo chodzilam do proktologow i
      szukalam przczyny krwawien (czasem nie bylo bolu tylko krwawienie)dopiero przy
      kolejnym oddawaniu stolca czulam bol.)wiec chodizlam na fundusz, i akurat kiedy
      wypadala wizyta no bo rzecz jasna czekalam w koljece zapisow, to wtedy bylo
      wszystko ok. Kiedys poszlam do innego polecanego w Poznaniu wtedy kiedy mocno
      krwawilam i bolało - prywatnie, i dobrze zrobilam, bo wtedy dowiedzialam sie co
      mi dolega.
      Jezeli czujesz bol w okolicy odbytu, pieczenie lub i chce ci sie wyproznic ale
      jakos nie mozesz bo cos jakby powstrzymywalo to moze to byc szczelina. U mnie
      szczelina pojawia sie w zwiazku ze zbyt duzym napieciem miesnia zwieracza
      odbytu (dziala niezale\znie od naszej woli), po prostu nie dizala tak jak
      powinien, czesto jest spiety i to powoduje problemy, a zaczelo sie od
      stresow.....(zreszta u mnie strews powoduje jeszcze inne choroby).
      jest sposob by to sprawdzic: mniej wiecej czy to szczelina czy nie. Jesli
      chcesz podaj maila, napisze. A poki co biegnij do lekarza, bo wtedy kiedy cos
      dolega najlepiej to zbadac.
      pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka