Dodaj do ulubionych

do kogo z bólem pleców ?

23.01.06, 16:21
W chistorii bólu moich pleców prześwietlenia oglądali:
neurolog: "pani w przeszłości miała wypadek, to boli, ale z tym sie żyje, ale proszę pójść jeszcze do reumatologa" /???/,
reumatolog: "ja tu nic nie widzę, bo zdjęcie poruszone".
Po paru latach życia z bólem:
lekarz rodzinny: " no jak pania tak boli to ja na rehabilitację skieruję",
lekarz w zakładzie rehabilitacyjnym/ specjalizacji nie wspomnę, bo cała osłupiałam i tyle / wynalazł poważne wady wrodzone i wady ciężko wypracowane, które wykluczał opis załączony do nowego prześwietlenia :/.
I co ja mam teraz robić?
Do jakiego specjalisty zawędrować z tym kręgosłupem?
Kto tak naprawdę zna się na takich dolegliwościach ???
Obserwuj wątek
    • repair Re: do kogo z bólem pleców ? 23.01.06, 19:08
      > Do jakiego specjalisty zawędrować z tym kręgosłupem?
      > Kto tak naprawdę zna się na takich dolegliwościach ???
      Pytanie nie jest trywialne. Zna się na takich dolegliwościach może 100 osób w
      Polsce, z tego powiedzmy 20 naprawdę. Liczby oczywiście nie sa dokładne, to
      bardziej przykłady. Możesz ich szukać pod hasłami mgr fizjoterapii bądź
      rehabilitacji, chiropraktyk, oseopata, z rzadka lekarz. Jeden z bardziej
      znanych ma tytuł dr n wf :-). Za wizyte biora około 100 PLN, raczej nie mają
      umów z NFZ. Ile trwa już ten ból?
      R
      • zeberkaa Re: do kogo z bólem pleców ? 24.01.06, 09:13
        Pierwsze jaskółki pojawiły się ze 20 lat temu. Czasem jest lepiej, czasem gorzej,czasem boli tylko przy dźwiganiu. Paskudnie było po porodzie, gdy musiałam nosić małe dziecko, jednak najgorszy okres to ostatni rok. Człowiek coraz starszy to i przechodzić samo z siebie nic nie chce, a i leki p. ból ordynowane przez rodzinnego - nie pomagały. Seria zastrzyków przeciwbólowych, przeciwobrzękowych i witamin, skuteczna była tylko w okresie podawania /10 dni :(/, choć panie zabiegowe twierdziły, że dawka wyjątkowo duża.

A 100 złoty za wizytę u zdolnego fachowca nie wydaje mi się dużo. Zwłaszcza jeśli zliczy się koszty jakie ponosi się kupując zapisane przez lekarzy środki, które "powinny pomóc" a zwykle rujnują tylko żołądek :( i koszty notorycznej niedyspozycji.

Bo choremu, cierpiącemu człowiekowi to życie między palcami przecieka, a to życie to raczej bezcenne, bo niepowtarzalne, że tak filozoficznie zakończę.
        • repair Re: do kogo z bólem pleców ? 24.01.06, 09:38
          20 lat to sporo, u mnie raptem kilka. Reakcja na leki i historie z lekarzami, o
          których piszesz są typowe dla przewlekłych stanów.
          Wizyt będzie więcej niż jedna. Załóż, że najdalej po piątej ma być widoczny
          efekt. Daj znać jak Ci pójdzie.
          Powiedz gdzie mieszkasz, może podam Ci namiary na kogoś dobrego.
          Gratuluję podejścia do życia.
          R
          • zeberkaa Re: do kogo z bólem pleców ? 24.01.06, 10:37
            Jak byś słyszał o "rękach które leczą" ;) na Dolnym Śląsku, gdzies pomiędzy Wrocławiem a Wałbrzychem, będę wdzięczna za info. Zresztą co tam, dla dobrze pojętego własnego dobra, jestem w stanie i dalej pojechać, niech tylko mrozy zelżeją :)
            • rudnicki.k Ręce które leczą 24.01.06, 15:13
              Znam ręce które leczą i mogą ci pomoc. Napisze namiary na twojego gazetowego
              maila zeberkaa@gazeta.pl Jeśli chcesz to odezwij się do mnie na mojego maila
              rudnicki.k@gazeta.pl
                • macek22 Re: Ręce które leczą 30.01.06, 14:51
                  Ja zdecydowanie polecam dr Stodolnego, który pomógł zarówno mnie, jak i wielu
                  moim znajomym w problemach związanych z bólami kręgosłupa. Zajmuje sie on
                  terapią manualną, bardzo skuteczną metodą w leczeniu wiekszosci schorzeń
                  kregosłupa. Jest też prezesem Polskiego Towarszystwa Lekarskiego Medycyny
                  Manulanej. Wiem, że normalnie przyjmuje w Busko Zdroju, ale raz w miesiącu ma
                  również wizyty w Warszawie, w przychodni Bonder Medica na ul. Grojeckiej 186
                  824 06 12 -13 lub 822 64 44.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka