Dodaj do ulubionych

Czy ktoś miał skręcenie stawu kolanowego?

16.02.06, 13:10
Mnie się to przytrafiło.Czy ktoś z Was to miał i jakie są rokowania?Jak na
razie to robię zimne okłady,smaruję żelami i nie mogę chodzić.Puchnie mi
również noga w kostce.Co się jeszcze robi w takim przypadku?
Obserwuj wątek
      • zyrafa46 Re: Czy ktoś miał skręcenie stawu kolanowego? 17.02.06, 04:54
        A jaki ten czas Teresko? Ja doznałam odszczepu kawałka kości oraz skrecenia
        nogi. Wszystko w okolicach kostki. Nie mogę sobie dać rady z zesztywniałą od
        noszenie gipsu łydką. Mam zbty krótkie kule i mocno podwijałam złamaną nogę.
        Nosiłam te 2 kg gipsu na łydce właśnie :-(. Też chcę tańczyć i biegać.
        Żyrafa
        • no1teresa Re: Czy ktoś miał skręcenie stawu kolanowego? 17.02.06, 10:13
          czy zyrafy w nocy nie spia, czy tak rano wstaja? czyzby z bolu???

co do kolana, dokladnie nie pamietam, ale dluugo to trwalo, wiele miesiecy, moze
          nawet rok, nosilam opaske stabilizujaca z dziura na rzepke
          to kolano mnie jeszcze pobolewalo i czasami (4 lata po) jest mi w nie zimno
          Twoj przypadek, zyrafko, jest chyba znacznie gorszy, bo z wewnetrznymi komplikacjami
          zapedz meza do masowania, sama tez rozcieraj, moze dobry rhabilitant by sie
          przydal, w kazdym razie wspolczuje, bo do tej pory pamietam tamten bol;
          przydatny tez bylby jakis dobry specyfik odżywiajacy ośrodkowy układ nerwowy z
          uwzględnieniem bólu i dolegliwości stawów, mięśni i kości, wzmacniajacy i
          regenerujacy te tkanki
          pozdrawiam, trzymaj sie dzielnie
    • ryfka84 Re: Czy ktoś miał skręcenie stawu kolanowego? 17.02.06, 11:05
      Mnie kiedyś "wyskoczyło" kolanko, tak już ze trzy razy, siedziałam potem z dwa
      tygodnie z bandarzem i żelem na kolanie. Ale jakoś przeszło. Natomiast moja
      bratowa, maiła operację, bo jej kawałek chrząstki pękło. Ja nie wiem co zrobię
      jak kiedyś mi kolano wyskoczy i nie wskoczy na miejsce, bo jak do tej pory
      wskakiwało natychmiast. Brrr...
        • anka125 Re: Czy ktoś miał skręcenie stawu kolanowego? 17.02.06, 21:35
          Jak można swobodnie chodzić po schodach po takim urazie?Ja już od trzech tygodni
          wchodzę i schodzę "na jedną nogę".Trwa to długo,ale mam pewność,że przez to
          kuśtykanie nie spadnę ze schodów.Poza tym noga mnie boli i boję się,że wykręci
          mi się w drugą stronę.Bandażuję i żeluję.Ile to potrwa?Czy długo trzeba będzie
          kolano bandażować?Piszecie o ochraniaczu na kolano(stabilizerze).Gdzie to się
          kupuje i ile kosztuje?
          • no1teresa Re: Czy ktoś miał skręcenie stawu kolanowego? 17.02.06, 22:32
            Stabilizator stawu kolanowego z neoprenu "knee support", ok.60zl, trzeba dobrac
            wlasciwy model i rozmiar, ale obsluga w sklepie ze sprzetem rehabilitacyjnym w
            tym pomoze
            mnie o tym "sprzecie" powiadomil ortopeda
            mialam tez zlecone przez niego jakies zabiegi prądowe na kolano, ale nie
            pamietam juz nazw
    • mruku83 Re: Czy ktoś miał skręcenie stawu kolanowego? 18.02.06, 02:32
      Nie lekceważcie skręceń, to jest najgorsze co można zrobić. Nie załujcie kasy
      na wyleczenie kolana, tzn. szukajcie najlepszego fachowca, kogo wam
      polecą...nawet prywatnie, a nie idzcie do pierwszego lepszego ortopedy w
      przychodni. No i nie powracajcie do aktywności jezeli kolano nie bedzie sprawne
      w 100%. Zadnego zaniku mięśnia, żadnej niestabilności, żadnego bólu, ma być
      SPRAWNE. O tym lekarzu pisze, bo taki fachur potrafi wybadac co wam jest bez
      badań, podotyka, powykreca i wie co wam jest, moze zalecic odpowiednie badanie,
      powie dokładnie jak postepować itp. ,a tak to jestescie leczeni
      zachowawczo...czyli 2 tygodnie gipsu i moze przejdzie, a moze nie, i tak sobie
      skrecicie pare razy kolano, uszkodzicie cos w srodku, nie daj boże łąkotke, co
      sie dzieje bardzo często przy takich skręceniach i juz niezłe kłopoty. Z
      doświadczenia wiem, że łąkotki są najważniejsze...narka...trzymajcie sie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka