Dodaj do ulubionych

bardzo ważne, proszę o pomoc! - wątroba!

25.04.06, 11:48
Witam wszystkich...
Mam problem.. Mój mąż ma anty HCV+, nie ma jeszcze badań stwierdzajacych
obecność wizruza zapalenia wątroby typu C, ale wyniki na anty HCV wyszedł mu
1,5 czyli lekko dodatni:( czym jestem załamana:( i nie bardzo wiem jak sobie
z tym poradzić... Wiem ze musze mu pomóc jakos w tym.. Wiem że ważna jest tu
dieta więc prosze bardzo o pomoc w tej kwestii.. gdzie znaleśc coś godnego
polecenia dla osoby chorej (ewentualnie) na wątrobe. Moze ktoś z forumowiczów
ma podobny przypadek w swoim otoczeniu.. prosze o pomoc...
Ania
Obserwuj wątek
    • artur.kalinski Re: bardzo ważne, proszę o pomoc! - wątroba! 26.04.06, 10:09
      Wirusowe zapalenie wątroby prowadzi do niewydolności tego narządu, ale za pomocą
      diety moment ten można znacznie przesunąć w czasie. Jeżeli chory ma normalną
      masę ciała kaloryczność diety zostaje na poziomie wskazanym dla danej grupy
      wiekowej, zwiększeniu ulega zaś spożycie białka, które stymuluje proces odnowy
      wątroby. Pełnowartościowe białko powinno pochodzić przede wszystkim z chudym
      mięs, mleka oraz jego przetworów. Unika się produktów tłustych, wzdymających,
      ostrych przypraw i używek (!!), warto na stałe zrezygnować ze smażenia i
      pieczenia z dodatkiem tłuszczu. Ze względu na skłonności do wzdęć i biegunek
      trzeba zwrócić uwagę na produkty bogatobłonnikowe, które mogą je nasilać, można
      podawać je w formie rozgotowanej i rozdrobnionej. Istotna jest także prawidłowa
      podaż witamin z gr.B, które wpływają na przemiany biochemiczne wątroby, bardzo
      dobrym ich źródłem są drożdże piwne oraz warzywa i owoce. Jadłospisy powinny być
      łatwostrawne!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka